KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


ŞEVKET TEKİN


KAYSERİ’NİN GURURU KOCASİNAN BELEDİYESPOR MASA TENİSİ TAKIMLARI

Gelişi Güzel - Şevket Tekin


İlimizin ismini Türkiye’de, ülkemizin ismini de dünyada duyuran Kocasinan Belediyespor Masa Tenisi Takımı, aldığı başarılarla gururumuz olmaya devam ediyor.

Kocasinan Belediyesi’nin efsane Başkanı Bekir Yıldız’ın başlattığı, Antrenörler Kemal Balım ve Halil Adak’ın sporcularını yetiştirdiği Kocasinan Belediyespor Masa Tenisi Takımı, aldığı derecelerle tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Hemen her yaş grubunda müsabakalara katılan Masa Tenisi Takımı, son olarak 1.Lig’de şampiyonluk elde etti. Ancak Süper Lig’de de bir takımımız olduğu için bir üst lige başka bir takım çıktı. Başarının süreklilik haline geldiği takımımızı Kocasinan Belediyesi ve Başkan Ahmet Çolakbayrakdar desteklese de, bizlerinde daha sık ön plana çıkarmamız ve çocuklarımızın adını daha yüksek sesle dile getirmeliyiz. Nedeni ise antrenörler Kemal Balım ve Halil Adak, bu spor için ellerinden gelenin fazlasını yapıyor. Küçük yaşta branşa hevesli çocukları salona getiren antrenörler, deyim yerindeyse çocukları ilmek ilmek dokuyor ve müsabakalara çıkarıyor. Son dönemde bu şekilde yetişen ve en çok dikkat çeken isimler ise Özge Yılmaz ve Betül Nur Kahraman oldu. Her iki oyuncu da hem Kocasinan Belediyespor’da hem de Milli Takım forması ile maçlara çıkıyor. Aldıkları dereceler ile de ilimizi ve ülkemiz en iyi şekilde temsil ediyorlar. Tabii yeni şampiyonluklar almak için çocuklarımızı antrenörlerle buluşturmamız gerekiyor. Unutmayalım spor, çocuklarımızın daha sağlıklı ve çalışkan bireyler olması için çok önemli bir etkendir.

Kocasinan Belediyespor Masa Tenisi Takımı yöneticilerine, antrenörlerine, sporcularına ve sporcularımıza destek olan ailelerimize teşekkür ediyorum. Yapılacak yeni turnuvalarda şampiyonluklar bekliyorum.

Gürkan Ofis Mobilyaları