KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


MUSTAFA GÜRBÜZ


KAYSERİ’NİN, ALANYA MAÇI VE SON DURUM

OFANSİF - Mustafa GÜRBÜZ


Süper Lig’de bu hafta deplasmanda Alanyaspor’la karşılaşacak olan sarı-kırmızılılarda hazırlıklar tamamlandı ve maç saati beklenilmeye başladı. Ligde bu haftalarda alınacak sonuçların ne denli önemli olduğunu daha önceki yazılarımızda anlatmaya çalışmıştım. Ligde haftalar ilerledikçe skorların puan olarak yansımasından sonra, sıralamalarda da aşağı yukarı şekillenmeler oluşmaya başladı. Ligin ilk yarısı itibariyle ilk 8 takım içesinde olmaya gayret eden Kayserispor’da ligin ikinci yarısında herhangi bir kaza karşısında sorun yaşanmaması için hedef sezon başında ortaya kondu.

Kayserispor’da sezon başından bu yana sakatlığı olmamasına karşın performansı nedeniyle kadroya alınamayan Campanharo’nun önümüzdeki haftadan sonra yerini alacak olması takımın orta sahasındaki yarışın bir nebze daha artacağını gösteriyor. Ne zaman bu takımın orta sahasında sorun olsa rakipler oynadıkları karşılaşmalardan mutlak puanlar alarak ayrılmasını biliyorlar. Bu nedenle sarı-kırmızılılar, orta sahada yapacakları bu çoğalma ile ilerleyen haftalar için rakiplerin korkulu rüyalar görmesini sağlayacak sonuçlara imza atabileceklerdir.

Temsilcimiz Alanya karşısında önemli bir çıkış yapmak için kararlı görünüyor. Teknik adam Karaman, hafta içinde yapılan Gençlerbirliği maçında farklı taktikleri denedi ve bunda da başarılı oldu. Bu nedenle sarı-kırmızılılar bu maçta rakibine bir sürpriz yaparsa hiç şaşırmam.

Futbolcuların Alanya maçına değinmişken aslında bir de yönetimin ortaya çıkardığı dijital para olayına bir gaz atmak gerekiyor. Bu konuda ön satışlar başladı. Bakalım kulüp için ne kadar bir yarar sağlanacak?

Gürkan Ofis Mobilyaları