KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   


İDRİS YAVUZ


İŞTE YERİNDE ÇÖZÜM BÖYLE OLMALI

YAVUZCA - İdris YAVUZ


DDY Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, beraberinde 2. Bölge Müdürü, Daire Başkanları ve kurumun yetkili bürokratlarıyla birlikte özel bir trenle, TCDY 2. Bölge sorumluluk alanında hızlı ve yüksek hızlı tren hatlarının yerinde incelemek üzere Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat Kayseri’nin Batısı ve Güney Batısı, Niğde, Çankırı, Karabük ve Zonguldak güzergahında sinyal sistemlerinin olduğu halde Eskişehir, Ankara-Nenek, Paşalı, Boğazköprü, Kayseri ve Ulukışla Boğazköprü arasındaki hatlarda elektrifikasyon altyapısının yapımı devam etmesi nedeniyle incelemelerde bulunmak üzere Ulukışla istikametinden Niğde'ye geçerlerken Güney köyü muhtarı ve halkı tarafından tren durduruldu.

Köy muhtarı Adnan dilmen Genel Müdür Ali İhsan Uygun’a; “Sayın Genel müdürüm, 52 bin dönüm ekili arazimiz, bağlarımız, bahçelerimiz, meskûn mahal olarak evlerimiz var, bu yerlere geçmek için köyümüzün yolu kapalı. Bizler yasa dışı olarak rayların üzerinden karşı tarafa korkarak geçiyoruz, derdimize derman olun“ dedi.

Genel Müdür yanında bulunan Bölge Müdürü’ne ve Daire Başkanı’na talimat vererek; "Köylülerin sıkıntısını giderelim, ben söz veriyorum bu işi kısa zamanda halledelim” dedi.

Genel Müdür ve arkadaşları alkışlarla uğurlandı.

Güney köyü halkının mutluluğuna ben de ortak oldum. Sayın Genel Müdürü yürekten kutluyorum. "İşte yerinde çözüm böyle olmalıdır" diyorum.

Gürkan Ofis Mobilyaları