KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   


VELİ ALTINKAYA


?HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIR?


?Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.? (Ali İmran 54)
Alçakların, hainlerin, şerefsizlerin, Müslüman kılıflı ve kılıklı ihanetçi cuntacıların tuzaklarını, Allah´ın yardımıyla bu millet başlarına geçirdi...
27 Mayıs´ta, 12 Eylül´de darbe yapanlar alçaktı. Ama, 15 Temmuz´da darbe yapmaya kalkışanlar, onlardan çok daha alçak, şerefsiz, namussuz çıktı. Hatta bu milletin başına bela olmuş PKK´lı şerefsizlerden, daha şerefsiz.
Hakaret etmiyor, bir hakkı teslim ediyorum. Şerefsize, şerefsiz demek gerek.
Bu milletin parasıyla alınmış ve kendilerine emanet olarak verilen uçaktan, helikopterden, milletin üzerine bomba atıp, kurşun sıkana şerefsiz denmez de ne denir? Tanklarla vatandaşı ezen, Meclisini, Cumhurbaşkanının tatilde bulunduğu yeri ya da Külliyeyi veya polis merkezlerini bombalayana, şerefsiz denmez de ne denir?
Bu millet bir kez daha tarih yazdı. Alçakların darbe girişimi, daha doğrusu bir terörist gibi milletin silahıyla milleti esir alma teşebbüsü, milletin azmi ile püskürtüldü.
Yıllardır bize ?cemaat? olarak yutturulmaya çalışılan bu alçakların gerçek yüzleri bir daha ortaya çıktı. Bunların silahlı bir terör örgütü olduğunu artık tüm dünya gördü.
Kalkışmanın yaşandığı gece Cumhuriyet?Meydanı´ndaydım; konuştuğum yüzlerce kişiye, telefonla arayanlara, hep o ilahi hükmü hatırlattım: ?Sizin şer zannettiğinizde hayır, hayır zannettiğinizde şer vardır.?
Elbette kaybettiğimiz canlar yüreğimizi yakıyor. Ama,bu alçaklık olmasa idi, kahraman ordumuzu bu namussuzlardan tamamen temizleyebilirmiydik. Alçak girişimden bir gün sonra HSYK´ya, Yargıtay´a, AYM´ ye, Danıştay´a yönelik gözaltı talimatları alınabilir miydi?
Elbette bunların arkası da gelecek?
Bundan sonra hiç kimse, iki yıl öncesine kadar cemaat zannettiği veya cuma akşamına kadar, onca olana rağmen, hala sıcak durduğu ?ihanet şebekesi?ne iğnenin ucu kadar yakın duramaz...
Durursa, alçak, şerefsiz, ahlaksız, namussuz, hain, inançsız, imansız ve dahi silahlı bir terör örgütüne sempati duymuş, destek olmuş sayılır ki, bunu yapan bedelini öder.
Televizyonların sayısının ayyuka çıktığı, iletişimin her manada geliştiği bu zamanda böyle bir alçaklığın olacağına ihtimal vermezdim. Ancak, olsa olsa, 28 Şubat sürecinde olduğu gibi, ?post modern darbe? girişimleri olabilir derdim...
Ama alçaklar, resmen devletin uçağı, helikopteri, tankı ile devlete, millete darbe yapmaya kalkıştılar...
Bunların bu millete yaptığını, 100 yıl önceki işgalciler dahi yapmadı.
Demek ki, ?olmaz? demeden her ?olur´a karşı tedbirli olmamız gerekiyormuş.
Kayseri başta, o gün sokağa çıkarak tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper eden milletimize şükran borçluyuz.
İstanbul ve Ankara emniyetleri başta, tüm yurtta alçaklara karşı canları pahasına mücadele veren polislerimizi kutluyorum.
İstanbul merkezli 1. Ordu dahil olmak üzere, yurdun dört bir yanında silah arkadaşı zannettikleri şerefsizleri etkisiz hale getirmek için, mücadele veren gerçek mehmetçiğe şükranlarımı sunuyorum.
Alçak girişimden saatler sonra, milleti bu girişime karşı sokaklara çağıran ve kendisi de halkın içinden ayrılmayan Cumhurbaşkanımızın liderliğini bir daha takdir ettiğimi ifade etmek istiyorum.
Bu alçak girişimden sonra, FETÖ denilen şerefsiz yapıya karşı, önemli kararlar alan ve bu kararların devamının gelmesini beklediğim her kademedeki görevliye ?bu millet arkanızda? demek istiyorum.
Ve...
İktidarı sevsin sevmesin, Tayyip Erdoğan´a yakın veya uzak olsun fark etmez, meslektaşlarımın ağırlıklı olarak şerefsiz kalkışmaya karşı, demokrasinin yanında dimdik duruşunu alkışladığımı belirtmek istiyorum.
Türkiye, Türk?Milleti 15 Temmuz gecesini hiç unutmamalı.

MIŞ? MİŞ? MUŞ?
00-Darbe teşebbüsüne karşı yüz binlerce Kayserili üç geceyi sokakta geçirmiş.
00- Vali, emniyet müdürü ve Kayseri Garnizonu darbe girişimine karşı devletle, milletle beraber hareket etmiş.
00-Çelik?Başkan, darbe teşebbüsüne karşı belediyenin tüm imkanlarını milletin hizmetine sunmuş.
00-Bakan Özhaseki darbe girişimine karşı dimdik duran Kayserililere teşekkür etmiş.
00-Vekil Elitaş, ilk saatlerden itibaren herkesi kucaklayan-heyecanlandıran sözleri ile takdir görmüş.
00-Kayseri Adliyesi´ndeki FETÖ´cü alçaklar da hesap verecekmiş.


KAYSERİ YİNE YAKIŞANI YAPTI
15 Temmuz gecesi Kayseri, tıpkı milli mücadelede olduğu gibi, vatanın, bayrağın, ezanın, demokrasinin yanında olduğunu gösterdi. Yüz binlerce Kayserili tan yeri ağarıncaya kadar Meydan´dan ayrılmadı. Vali, emniyet müdürü, belediye başkanları hatta Kayseri´deki askeri erkan, siyasiler, milletle yan yana, darbe girişiminde bulunan şerefsizlere karşı dik durdu. Milletvekili Elitaş´ın mikrofonda söylediği gibi, her siyasi görüşe mensup Kayserili, hakkın, halkın yanında yer aldı. Kayseri, Kayserili her göreve mensup insanı ile özgürlük ve demokrasi aşkını bir daha bayraklaştırdı. Alçakların Erkilet Havaüssü´nden nakliye uçağı kaldırttığı, uzantıları da polisimizce derdest edildi. Kayseri, her zaman olduğu gibi yine yakışanı yaptı.