EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   


VELİ ALTINKAYA


BİR REİS'İN GÜZEL SÖZLERİ...

BİR REİS'İN GÜZEL SÖZLERİ...


O Reis, Kocasinan'ın genç ve çiçeği burnunda belediye başkanı Ahmet Çolakbayrakdar... Dün kısaca yazmıştım; Çolakbayrakdar'ın mesai arkadaşlarına yaptığı konuşmada Hukuka ve vicdana uygunluk” vurgusu takdirimi kazandı.

Çolakbayrakdar konuşmasında kendisinden önce partisine mensup Bekir Yıldız ve Mustafa Çelik'in hakkını teslim noktasında da nezaketini gayet güzel cümlelerle korumuş ve hakkı teslim etmiş.

Çolakbayrakdarn'ın Yıldız ve Çelik gibi ilçede güzel işler yapacağına eminim.

 Bu iki tespiti aktardıktan sonra hiç bir yorum katmadan Kocasinan Bayın-Yayın'dan gelen Başkanın o toplantıdaki konuşmasında kullandığı cümleleri takdirlerinize sunuyorum:

 "Biliyorsunuz bu zor görev bize tevdii edildi, inşallah şehrimize, ilçemize ve memleketimize hizmet için birlikte çalışacak, mücadele edip koşturacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun ve kolaylıklar versin. Görevimin zorluğunun farkındayım ancak şundan eminim ki; eğer bu işi paylaşırsak hiçbir şekilde zorluk olmayacak.  Aldığımız görevi, ilk günkü gibi, tertemiz bir şekilde koruyup, bayrağı nereden aldıysak daha ileri bir hedefe taşıyarak, o günün şartlarında kime, nasıl teslim etmemiz gerekiyorsa bunu da layıkıyla yapacağız..."

"Bunları yeniden masaya yatıracak ve her birimle tek tek konuşacağız.  Yapılması gereken neler varsa bunları tek tek konuşacağız. Eklenmesi gereken yeni, değişik ve farklı neler varsa onları da ekleyeceğiz. Bu çalışmaları elbette ki sonuçlandıracağız. Uzak, yakın, orta her türlü projeksiyona açık bir çalışma programı ortaya koyup, bunun üzerinden çalışmaya devam edeceğiz. Kul olmamızdan dolayı hata yapabiliriz. Eğer ki ben bir hata yaparsam, çalışma arkadaşlarım da beni uyarırsa bundan keyif alırım, memnun olurum..."

"Daha önceki belediye başkanlarımızın gayretiyle bir çok iş yapıldı. Ama hayatta tabidir ki bir döngü, değişim ve yenilenme var. Dünkü yaptıklarınız bugün eskiyebiliyor, ihtiyaç olmaktan çıkıyor, yeni ihtiyaçlar, yeni şeyler oluşabiliyor. Bizim mevcut durumu ve geleceği okuyup, bundan sonraki süreçte yapılması gerekenler nelerse, değişime ayak uyduracak şekilde yeni işlerin çaba ve gayreti içerisinde olmamız gerekiyor. Gitmek istediğimiz hedef, varmak istediğiniz noktanın neresi olduğunu birlikte istişare edip ortaya koyacağız. Bu hedefler doğrultusunda da kendi payımıza düşen ne ise bu gayret içerisinde olacağız. Şurası muhakkak ki ekip çalışması; birlikte yapıldığı ve çalışıldığı zaman değerli olur, başarıyı getirir..."

, "Bir iş, bir karar muhakkak hukuki olmalı ama vicdani olarak da hepimizi rahatlatmalı, hiçbir şekilde hukuk ve vicdan terazisinden geçmeyen bir iş onaydan da geçmemelidir. Hiçbir vatandaşımızın birbirinden farkı yoktur. Herkes nihayetinde belediyeye geldiğinde bir işi için geliyor. Bu nedenle bizim davranışlarımız, onlara karşı duruşumuz, verdiğimiz kararlar da aynı şekilde eşit ve adil olmalıdır. Devlet dediğiniz, hükümet dediğiniz zaman insanın ilk olarak aklına belediye gelmektedir. Güler yüzlü bir şekilde vatandaşımıza hizmet etmeyi devam ettirirsek, belediyemiz açısından en önemli kazançlardan bir tanesi bu olur. Dışa bakan yüzümüz hep sıcak olmalıdır..."

 

 

>-  AK Parti aday adayları yarın Kadir Has Kongre Merkezi'nde 2 bin kadar partilinin temayülü ile tartıya çıkacakmış.

>- AK Parti'de oy kullanacak parti büyükleri” 9'dan aşağı veya yukarı adayı işaretlerse oyları geçersiz sayılacakmış.

>- AK?Parti aday adayı Gazeteci Sinan Burhan yoğun ilgi görüyormuş.

>- CHP'de pazar günü sona erecek aday adayı başvuruları sonrası, aday tanıtımı 7 Mart'taymış.

>-KTO Eski Başkanı Kilci ve arkadaşlarının beraat etmesi sevindirmiş.

>-Gül'ün Kayseri dönüşü şehidimizin cenaze törenine katılması takdir görmüş.

 

GAZETECİLER VE ADAY ADAYLARI

   Aday adayları ile gazeteciler bugünlerde sıkıntılı... Dün dört aday Kurumumuzu ziyarete geldi. Telefonla etkinliklerinin haber yapılmasını isteyen de 5-6 isim var... Sonuçta gazetelerin sayfaları, TV'lerin ekranlarında habere ayrılan yer belli... Elinizdeki Gazeteye bakın AK Parti'den 8 aday adayının, CHP'den de bir adayın haberi var. Bereket ki dünkü tarih itibariyle MHP?cenahı sakindi... Adayların bir bölümü istiyor ki gazeteciler işi-gücü bıraksın sabahtan akşama kadar benim etkinliklerimi haberleştirsin. Bu mümkün değil. AK Parti'de 91, MHP'de şimdilik 25, CHP'de ise 15'ten fazla aday adayı var. Hangisine nasıl yetişeceksiniz.. Aday adayları biraz da biz gazetecilerin halinden anlarsa iyi olur..