KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ALİ DAĞI YOLLARINDA YAĞIŞ TEDBİRLERİ

YOL DÜZENLEME VE SU TAHLİYE KANALI ÇALIŞMASI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Büyükkılıç, alınan kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu

KENTİN DOĞUSUNU VE BATISINI BİRLEŞTİREN ÜÇÜNCÜ ALTERNATİF YOL

BEKİR YILDIZ BULVARI’NIN DEVAMI NİTELİĞİNDE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN PARK ATAĞI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ PARKLAR

BU HAFTA SONBAHAR TEMİZLİK ÇALIŞMASI ANBAR MAHALLESİ'NDE

Palancıoğlu, “Sonbahar temizliği ile inşallah ilçemizi çok daha güze hale getireceğiz.”

MMO ŞUBE BAŞKANI AKSOY BACA TEMİZLİĞİ KONUSUNDA UYARDI

“BACA TEMİZLİĞİ GİDERİ GAZ TASARRUFU OLARAK GERİ DÖNER”

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“EVLATLARIMIZA NASIL DAVRANMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENMELİYİZ”

DEVELİ’DE ASFALT ÇALIŞMALARI

GÖLEMEN MEVKİNDE ZEMİN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

MELİKGAZİ’DEN ÇARŞIYA YENİ SOSYAL TESİS

HUNAT MAHALLESİ’NDEKİ 5 KATLI BİNA EĞİTİM VE SOSYAL HAYATA KAZANDIRILACAK

KAYSERİSPOR GÖZÜNÜ RİZE MAÇINA DİKTİ

TAKTİK AĞIRLIKLI ÇALIŞMALAR BAŞLADI

KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ MUTLULUĞA DÖNÜŞÜYOR

Çolakbayrakdar: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Kayseri’de kentsel dönüşüm projelerini, sosyal odaklı olarak en kapsamlı şekilde başarı ile hayata geçiriyoruz”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇEVREYE UYUMLU DUVARLARI SANATA DÖNÜŞTÜRDÜ

OSMAN ULUBAŞ OKULU'NUN BAHÇE DUVARLARINA AĞAÇ VE ORMAN MANZARALI RESİMLER ÇİZİLİYOR

EN ACI KAZA

OTOMOBİLİN ARKASINDA 25 METRE SÜRÜKLENEN ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

KENTSEL DÖNÜŞÜM ANAHTAR TESLİM TÖRENİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÜLKEMİZİ AFETLERE DAYANIKSIZ YAPILARDAN KURTARACAĞIZ”

KTO’DAN AHDE VEFA

ESKİ BAŞKANLARIN ADLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

MELİKGAZİ BULUŞMA NOKTASI ULUSAL FİKİR YARIŞMASI SONA ERDİ

SONUÇLAR 9 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

ZİRAAT ODALARINDAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

BÜYÜKKILIÇ’TAN “TRAKTÖR” SÖZÜ

Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş ve kurula bağlı ilçe ziraat odalarının başkanları Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a, “Tarım ve Hayvancılığa sağladığı katkı” nedeniyle teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette, üreticinin ve çiftçinin her zaman yanında olduklarını yineleyen Başkan Büyükkılıç, bazı ilçe ziraat odalarında traktör eksikliği bulunduğunu ve bunun da üretim noktasında çiftçiyi zorladığını öğrenince, toplantıda hazır bulunan Genel Sekreter Yardımcısına “5 adet traktör alınarak çiftçinin hizmetine sunulması” talimatını verdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Büyükkılıç’ın talimatıyla tarım ve hayvancılığa sağladığı desteklere her geçen gün yenileri ekleniyor. Yapılanmasındaki Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Tarımsal hizmetler Daire Başkanlığı ile il genelindeki en ücra köşeye kadar hizmetlerini götüren Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonu boyunca da gerek köy ve arazi yolları gerekse de çiftçilerin kullandığı alet ve ekipmanlara kadar desteklerini sürdürdü.

Çiftçileri temsilen Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş ve kurul üyesi 11 ilçenin ziraat odalarının başkanları Başkan Büyükkılıç’a “tarım ve hayvancılığa sağladığı katkı” nedeniyle teşekkür ziyaretinde bulundu.

Başkan Güneş, Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette, “Pandemiden dolayı tüm ülkemizde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde Sayın Cumhurbaşkanımız, Tarım Bakanımız ve İçişleri Bakanımız bizleri muaf tuttular. Oda başkanlarımız çok şükür üretimde çok büyük katkı sağladılar. Bu arada belediyenin hizmetleri de özellikle Büyükşehir’imizin yapmış olduğu hizmetler devam etti. İlçelerde arazi yollarımızın hepsi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız tarafından yapıldı. Kayseri’de ekili, dikili alanlar daha fazlalaştı. Belediyelerimizin vermiş olduğu alet ve ekipmanlarla çiftçilerimize kullandırıyoruz. Bundan dolayı teşekkür ederiz. Üretimle alakalı hiçbir sıkıntımız yok” dedi.

Başkan Büyükkılıç da, çiftçileri temsilen kendisini ziyaret eden oda başkanlarına nazik davranışlarından dolayı teşekkür ederek, Kayseri’de tarım ve hayvancılığın çok daha iyi noktalara gelmesine özel önem verdiklerini kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, “Önümüzdeki dönemlerde tarımın, hayvancılığın yani üreten her kesimin daha önem arz ettiğini hep beraber gördük. Bazen paranız vardır işe yaramaz. Olayı bu yönüyle de görmek lazım. Değerlendirmek lazım. Kendi kendimize yetebilme mantığı içerisinde üretmemiz gerektiğini, başkasına muhtaç olmadan üretmenin ne kadar önem taşıdığını hep beraber gördük. Aksi takdirde muhtaç duruma düşüyorsun. Cumhurbaşkanımız bunun çok iyi farkında Allah ömür versin. Çok şükür Giresun’da, Adana’da ya da başka yerlerde sıkıntılar oluyor. Bazen deprem oluyor. Ama devletimiz her yere yetişiyor. Hepsinin adeta derdine derman oluyor. O açıdan da biz kendilerine minnet duyuyor, teşekkür ediyoruz. Bizlerde vatandaş olarak, yerel yönetimler olarak, üreticiler olarak üzerimize ne düşüyorsa onları yaparız. Tabi Kırsal Daire Başkanlığımız sizinle iç içe, sizleri kırmadan, dökmeden gönlünüzde yer edinerek 16 ilçemizi bağrımıza basarak hepsine yardımcı olmaya, katkıda bulunmaya gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar da epeyce mesafe alındı yeter mi? Bence yetmez. Ürün çeşitliliğini artırmak lazım, ürün verimliliğini artırmak lazım. Daha iyisini de hep beraber üreterek sağlayacağımızın farkında olmamız lazım” diye konuştu.

“TEKNOLOJİYİ, BİLİMİ BİZ GÖZ ARDI ETMEYECEĞİZ” DEDİ, TRAKTÖR SÖZÜ VERDİ

Yerel Yönetimler olarak her türlü desteği verme yönünde gayret gösterdiklerini ifade eden Büyükkılıç, “Anam babam usulü tabi ki güzeldir ancak bu üretim dönemi bitmiştir. Teknolojiyi bilimi biz göz ardı etmeyeceğiz. Başkalarından bizim neyimiz eksik” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, ziyarette, bazı ilçe ziraat odalarında traktör eksikliği bulunduğunu ve bunun da üretim noktasında çiftçiyi zorladığını öğrenince, toplantıda hazır bulunan Genel Sekreter Yardımcısına “5 adet traktör alınarak çiftçinin hizmetine sunulması” talimatını verdi.

Başkan Büyükkılıç, traktör bulunmayan ya da yenilenmesi hususunda talepte bulunan diğer ilçe ziraat odalarının başkanlarına ise, “Bu yıl 5 traktör alalım. Her yıl ihtiyaca göre almaya devam edelim” cevabını verdi.

Traktör sözü ile büyük memnuniyet yaşayan Başkan Abdulkadir Güneş ve ilçe ziraat odası başkanları ise Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ