KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KORONAVİRÜS 'TAKSİCİLERİ' VURDU

TAKSİCİ BAKİ ASLAN: "KORONA VİRÜS İŞİMİZİ İYİCE BİTİRDİ"

ERÜ’LÜ 62 ÖĞRENCİDEN 39 DİLDE 'EVDE KAL' MESAJI

Erciyes Üniversitesi'nde okuyan 62 yabancı öğrenci 39 dilde ve Türkçe olarak 'Evde Kal' mesajı verdi.

EVDE KAL TÜRKİYE ÇAĞRISI

AŞIK SEYRANİ ENBİYAOĞLU’DAN SAZILI – SÖZLÜ “EVDE KAL TÜRKİYE” ÇAĞRISI

KAYSERİ’DE CAMİ AVLUSUNU FARELER BASTI

HATIROĞLU CAMİ’Nİ FARELER BASTI

POLİS EKİPLERİNDEN YAŞLILARA KESİNTİSİZ HİZMET

Kayseri’de Akkışla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 65 yaş ve üstü vatandaşlara ihtiyaçlarını karşılamak için kesintisiz olarak hizmet veriyor.

BELEDİYELERDEN KORONA VİRÜSE DAVETSİZ NİKAH TEDBİRİ

VİRÜSTEN DOLAYI DÜĞÜN SALONLARINDA İPTAL OLAN NİKAHLAR, BELEDİYELERDE MESAİYİ ARTTIRDI

TOMARZALI KADINLAR MASKE ÜRETMEYE BAŞLADI

Tomarza ilçesinde koronavirüs salgını sonrası artan maske ihtiyacını karşılamak amacıyla Tomarza Belediyesinin desteği ile Tomarzalı kadınlar gönüllü olarak maske üretimi yapmaya başladı.

HAYVANAT BAHÇESİ ISSIZ KALDI

KOVİD-19 HAYVANAT BAHÇESİ’Nİ DE VURDU

KAYSERİ AÇIK CEZAEVİ MAHKUMLARI MESLEK SAHİBİ YAPIYOR

OCAK AYINDAKİ KURSLARA 100 HÜKÜMLÜ KATILDI

EVDE KALAN YAŞLILARA YEMEK DESTEĞİ

DEVELİ BELEDİYESİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI DEVAM ETTİRİYOR

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA ESNAF DESTEĞİ

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü esnaflara Develi ilçesinde Esnaf Sanatkarlar Odası destek veriyor.

YAŞLILARDAN "EVDE KAL" ÇAĞRISINA DESTEK

66 yaşındaki Zekeriya Hekimhan:"Evden çıkmazsan geçebilecek bir hastalık. İhtiyaçlarımızı zabıtalar getiriyor"

DEVELİ’DE CAMİLERDEN KORONAVİRÜS İÇİN DUALAR OKUNDU

CAMİLERDE EDİLEN DUALARA DEVELİ HALKI DA KATILDI

JANDARMA 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA YARDIM GÖTÜRDÜ

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarla, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları evlerine teslim edildi.

EVDEN ÇIKAMAYAN EMEKLİNİN MAAŞINI ZABITA EKİPLERİ GÖTÜRDÜ

Altun;" Salgın hastalık riskine karşı alınan önlemler kapsamında tüm ekiplerimiz görev başında.”

DEVELİ'DE SEBZE VE MEYVE PAZARI DEVAM EDECEK

SATICILARIN ELDİVEN VE MASKE TAKMASI ZORUNLULUĞUYLA AÇIK OLACAK

Anahtar Kelimeler: ’’ KONFERANSI

‘YOL O’NUN’ KONFERANSI

CİHANNÜMA DERNEĞİ KAYSERİ İL BAŞKANI FEVZİ KONAÇ: GENÇLİK İLE GEÇMİŞ BULUŞSUN VE MİRASIMIZ AKTARILSIN İSTİYORUZ

Ölümünün 9. yılında Saadet Partisi’nin rahmetli Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ı anmak için Cihannüma Derneği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen ‘Yol O’nun’ isimli konferansta konuşan Cihannüma Derneği Kayseri İl Başkanı Fevzi Konaç, “Gençlik ile geçmiş buluşsun ve mirasımız aktarılsın istiyoruz” dedi.

TÜGVA Talas 15 Temmuz Şehit Halil Kantarcı Yükseköğretim Yurdu’nda düzenlenen programa Cihannüma Derneği Genel Başkanı Mustafa Şen, Cihannüma Derneği Kayseri İl Başkanı Fevzi Konaç, TÜGVA Kayseri İl Başkanı Murat Tuna, Kayseri İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Murat Eskici, Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Gönüllü Kültür Kuruluşları Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş ve yurt öğrencileri katıldı.

Türkiye genelinde düzenlenen programın amacının Necmettin Erbakan’ı tanıtmak olduğunu söyleyen Cihannüma Derneği Genel Başkanı Mustafa Şen, “Bugün gerçekleşen program, Türkiye’nin her tarafında Cihannüma olarak yaptığımız ‘Yol O’nun’ konferansları kapsamında bir program. Bunu diğer pek çok vakıf ve derneklerle birlikte yapıyoruz. Bugün de burada TÜGVA ile yapıyoruz. Dolayısıyla TÜGVA ve Cihannüma’dan katılımcıların olduğu bir program olacak. Programın ana teması vefa ve vefa deyince de bugün kıymetli hocamız Necmettin Erbakan’ın vefatının 9. yıl dönümü. Bugün de hocamızı konuşacağız burada. Erbakan hocamızın siyasi duruşunu, görüşlerini, bize bıraktığı emaneti, o emaneti nasıl taşıyacağımızı ve siyaset üstü bir insan olduğunun idrakı içinde olmamız gerektiğini konuşacağız” dedi.

Cihannüma Derneği Kayseri İl Başkanı Fevzi Konaç, gençler ile geçmişin bir arada olarak, birbiri ile bilgi paylaşımının arttırılmasını istediklerini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Tüm Türkiye çapında Cihannüma Genel Merkezimizin ‘Yol O’un’ çalışmaları doğrultusunda biz de Kayseri’de Genel Başkanımız Mustafa Şen’i misafir ediyoruz. Gençliğin içinden geçtiği süreç belliyken, bir gençlik teşkilatı olan TÜGVA ile beraber çalışmalar bir taraftan yapılırken, diğer taraftan da Türkiye’nin geleceğini siyasetini ve bu anlamda bize bırakılan mirasın devamı anlamında neler yapabiliriz kaygısını taşıyoruz. 28 Şubat arefesi ve rahmetli Erbakan hocamızın ölüm yıl dönümündeyiz. Onu hayırla anmak, yolunda yürüdüğümüzü ifade etmek, bir daha 28 Şubat'lar olmasın diye bu ülkede hayırlı ve güzel çalışmalar yapmak anlamında, gençlere bunları anlatmak, gençlik ile geçmiş bir araya gelsin ve bu miras aktarımı onlara da ulaşsın anlamında program düzenliyoruz. Çalışmaların Kayseri ayağında da çok değerli bir konuğu misafir ediyoruz. Umarım burada katılımcılar üzerinden bir daha bu ülkede 28 Şubatlar olmasın ve Erbakan’ın izinden yürüyen bir neslin Türkiye’nin geleceğini inşa etmeye devam ettiği mesajı verilsin anlamında bugün buradayız.”

Haber Kaynak : İHA