KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

EVDE KAL TÜRKİYE ÇAĞRISI

AŞIK SEYRANİ ENBİYAOĞLU’DAN SAZILI – SÖZLÜ “EVDE KAL TÜRKİYE” ÇAĞRISI

KAYSERİ’DE CAMİ AVLUSUNU FARELER BASTI

HATIROĞLU CAMİ’Nİ FARELER BASTI

POLİS EKİPLERİNDEN YAŞLILARA KESİNTİSİZ HİZMET

Kayseri’de Akkışla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 65 yaş ve üstü vatandaşlara ihtiyaçlarını karşılamak için kesintisiz olarak hizmet veriyor.

BELEDİYELERDEN KORONA VİRÜSE DAVETSİZ NİKAH TEDBİRİ

VİRÜSTEN DOLAYI DÜĞÜN SALONLARINDA İPTAL OLAN NİKAHLAR, BELEDİYELERDE MESAİYİ ARTTIRDI

TOMARZALI KADINLAR MASKE ÜRETMEYE BAŞLADI

Tomarza ilçesinde koronavirüs salgını sonrası artan maske ihtiyacını karşılamak amacıyla Tomarza Belediyesinin desteği ile Tomarzalı kadınlar gönüllü olarak maske üretimi yapmaya başladı.

HAYVANAT BAHÇESİ ISSIZ KALDI

KOVİD-19 HAYVANAT BAHÇESİ’Nİ DE VURDU

KAYSERİ AÇIK CEZAEVİ MAHKUMLARI MESLEK SAHİBİ YAPIYOR

OCAK AYINDAKİ KURSLARA 100 HÜKÜMLÜ KATILDI

EVDE KALAN YAŞLILARA YEMEK DESTEĞİ

DEVELİ BELEDİYESİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI DEVAM ETTİRİYOR

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA ESNAF DESTEĞİ

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü esnaflara Develi ilçesinde Esnaf Sanatkarlar Odası destek veriyor.

YAŞLILARDAN "EVDE KAL" ÇAĞRISINA DESTEK

66 yaşındaki Zekeriya Hekimhan:"Evden çıkmazsan geçebilecek bir hastalık. İhtiyaçlarımızı zabıtalar getiriyor"

DEVELİ’DE CAMİLERDEN KORONAVİRÜS İÇİN DUALAR OKUNDU

CAMİLERDE EDİLEN DUALARA DEVELİ HALKI DA KATILDI

JANDARMA 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA YARDIM GÖTÜRDÜ

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarla, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları evlerine teslim edildi.

EVDEN ÇIKAMAYAN EMEKLİNİN MAAŞINI ZABITA EKİPLERİ GÖTÜRDÜ

Altun;" Salgın hastalık riskine karşı alınan önlemler kapsamında tüm ekiplerimiz görev başında.”

DEVELİ'DE SEBZE VE MEYVE PAZARI DEVAM EDECEK

SATICILARIN ELDİVEN VE MASKE TAKMASI ZORUNLULUĞUYLA AÇIK OLACAK

KAYSERİ'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA

7'DEN 70'E 'ALKIŞLI' DESTEK

KORONA VÜRÜS NEDENİ İLE ÖLENLER TABUTLA GÖMÜLEBİLİR

İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven: “Suyun geriden tutularak gerekli yıkama işlemlerinin yapılması uygun olacaktır”

Anahtar Kelimeler: YEŞİLYURT’ KONUTLAR TESLİM OLUYOR

YEŞİLYURT’TA KONUTLAR TESLİM OLUYOR

KESOB BAŞKANI ÖVÜÇ: “709 KONUTUN TESLİMİNE BAŞLADIK”

Kayseri Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç ilimiz medya mensuplarını ağırladığı kahvaltılı basın toplantısında Toplu Konut İdaresi – TOKİ marifeti ile inşaatlarını tamamladıkları Yeşilyurt Mahallesi’nde ikinci etap 709 konutun hak sahiplerine teslim edilmeye başlandığını müjdeleyerek “1834 konutu daha önceden teslim etmiştik ve dünden itibaren de yapımı tamamlanan 709 konutumuzu, bu ay ve gelecek ay içerisinde hak sahiplerine teslim edeceğiz. İnşallah Mart’ın 15’ine kadar anahtarlarımızı teslim edeceğiz ve hak sahipleri konutlarındaki eksikleri tespit ederek taşınabilir hale getirilecek.”Değerlendirmesinde bulundu.

Kahvaltı basın toplantısında ilimiz medya mensupları ile bir araya gelen Kayseri Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Ahmet ÖvüçToplu Konut İdaresi ile aralarında yapılan konut projesinin ikinci etabının tamamlanarak, hak sahiplerine teslim edilecek düzeye geldiğini duyurdu…

Başkan Övüç sözlerinin devamında “Melikgazi ilçesine bağlı Yeşilyurt mahallesinde bulunan 709 adet konut, 7 dükkân, 1 ticarethane, 1 cami Kayseri Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ile Toplu Konut İdaresi arasında yapmış olduğumuz sözleşmeyle beraber tamamlanmıştır. 1834 konutu daha önceden teslim etmiştik ve dünden itibaren de yapımı tamamlanan 709 konutumuzu, bu ay ve gelecek ay içerisinde hak sahiplerine teslim edeceğiz “dedi ve ekledi… “Kayseri Melikgazi ilçesine bağlı Yeşilyurt mahallesinde bulunan 709 adet konut, 7 dükkân, 1 ticarethane, 1 cami Kayseri Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ile Toplu Konut İdaresi arasında yapmış olduğumuz sözleşmeyle beraber tamamlanmıştır. 1834 konutu daha önceden teslim etmiştik ve dünden itibaren de yapımı tamamlanan 709 konutumuzu, bu ay ve gelecek ay içerisinde hak sahiplerine teslim edeceğiz. Yığılma yaşanmaması için de bankalarla görüşmeleri sağladık ve 40 kişi KDV oranını yatırdıktan sonra şantiyeye gelerek, Ankara’dan gelen arkadaşlarımızdan anahtarlarını alıyor ve anahtarla beraber kendilerine bir belge veriyoruz. Kendi konutuna girdikten sonra eksikliklerini tespit ederek, müteahhit firmaya belgesini verecek. Şimdiye kadar beklememizin sebebi ise, konutların açılmasının yaklaşık olarak 1 ay kadar süreç istemesi. Arkadaşlarımız burada öncelikle eksiklerini tamamlasınlar ve daha sonra da evlerine taşınsınlar diye biraz daha öne aldık. 31 Aralık’ta inşaatlarımız tamamlanmıştı fakat asansörlerimizin yeşil etiketini almasını bekledik çünkü yeşil etiket olmadan konut teslimi yapılamıyor. Bizler hem meskenlerini hem de inşaat ruhsatlarını bu süre içerisinde aldık ve İnşallah Mart’ın 15’ine kadar anahtarlarımızı teslim edeceğiz ve hak sahipleri konutlarındaki eksikleri tespit ederek taşınabilir hale getirilecek.”

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ