KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ALİ DAĞI YOLLARINDA YAĞIŞ TEDBİRLERİ

YOL DÜZENLEME VE SU TAHLİYE KANALI ÇALIŞMASI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Büyükkılıç, alınan kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu

KENTİN DOĞUSUNU VE BATISINI BİRLEŞTİREN ÜÇÜNCÜ ALTERNATİF YOL

BEKİR YILDIZ BULVARI’NIN DEVAMI NİTELİĞİNDE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN PARK ATAĞI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ PARKLAR

BU HAFTA SONBAHAR TEMİZLİK ÇALIŞMASI ANBAR MAHALLESİ'NDE

Palancıoğlu, “Sonbahar temizliği ile inşallah ilçemizi çok daha güze hale getireceğiz.”

MMO ŞUBE BAŞKANI AKSOY BACA TEMİZLİĞİ KONUSUNDA UYARDI

“BACA TEMİZLİĞİ GİDERİ GAZ TASARRUFU OLARAK GERİ DÖNER”

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“EVLATLARIMIZA NASIL DAVRANMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENMELİYİZ”

DEVELİ’DE ASFALT ÇALIŞMALARI

GÖLEMEN MEVKİNDE ZEMİN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

MELİKGAZİ’DEN ÇARŞIYA YENİ SOSYAL TESİS

HUNAT MAHALLESİ’NDEKİ 5 KATLI BİNA EĞİTİM VE SOSYAL HAYATA KAZANDIRILACAK

KAYSERİSPOR GÖZÜNÜ RİZE MAÇINA DİKTİ

TAKTİK AĞIRLIKLI ÇALIŞMALAR BAŞLADI

KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ MUTLULUĞA DÖNÜŞÜYOR

Çolakbayrakdar: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Kayseri’de kentsel dönüşüm projelerini, sosyal odaklı olarak en kapsamlı şekilde başarı ile hayata geçiriyoruz”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇEVREYE UYUMLU DUVARLARI SANATA DÖNÜŞTÜRDÜ

OSMAN ULUBAŞ OKULU'NUN BAHÇE DUVARLARINA AĞAÇ VE ORMAN MANZARALI RESİMLER ÇİZİLİYOR

EN ACI KAZA

OTOMOBİLİN ARKASINDA 25 METRE SÜRÜKLENEN ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

KENTSEL DÖNÜŞÜM ANAHTAR TESLİM TÖRENİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÜLKEMİZİ AFETLERE DAYANIKSIZ YAPILARDAN KURTARACAĞIZ”

KTO’DAN AHDE VEFA

ESKİ BAŞKANLARIN ADLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

MELİKGAZİ BULUŞMA NOKTASI ULUSAL FİKİR YARIŞMASI SONA ERDİ

SONUÇLAR 9 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

(17 Ağustos 2020) https://www.dailymotion.com/video/x7vmjlp Kayseri Haber Gazetesi Video Haber


17 Ağustos 2020 BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ SAHABİYE’DE TEMEL ATTI
YEŞİL ALAN MÜJDESİ VERDİ

Kayseri Haber Gazetesi

Anahtar Kelimeler: YEŞİL MÜJDESİ VERDİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

YEŞİL ALAN MÜJDESİ VERDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ SAHABİYE’DE TEMEL ATTI

Kayseri Büyükşehir belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Uygulama Etabının temel atma çalışmasına katılarak, yeşili ve çevreyi önemseyen bir anlayışla 350 bin metrekarelik inşaat alanında azaltmaya gittiklerini açıkladı. Büyükkılıç, ilk etabın da tamamlanma aşamasına geldiğini belirterek, hak sahiplerine daire ve işyerlerini ekim ayı sonu itibariyle teslim edeceklerini de müjdeledi.

Başkan Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Uygulama Etabı bloklarının temel atma çalışmasında bulunarak, önemli bilgiler aktardı. İlgili yöneticiler ve yüklenici firma yetkilileri ile birlikte Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ile temel atma çalışmasını inceleyen Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarihinin en prestijli projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmaların planlandığı şekilde sorunsuz yürütüldüğünü söyledi.

“Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projemizin tamamında yaklaşık 350 bin metrekarelik inşaat alanında bir azaltmaya gittiğimizi de gururla paylaşmak istiyorum” diyen Başkan Büyükkılıç, 216 daire, 13 işyeri, 180 araçlık yeraltı otoparkı bulunan ve kapalı otoparkla birlikte toplam 45 bin metrekare inşaat alanı bulunan 2. Etabın temelinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak, şu bilgileri verdi:

“Büyükşehir Belediyemizin Sahabiye Kentsel Dönüşüm ile ilgili çalışmaları hızla devam ediyor. 5 blok tamamlanmış durumda. Eylül ayı itibariyle Büyükşehir Belediyemize teslim edilecek olan bu blokların bir aylık çevre düzenleme çalışmalarının ardından Ekim ayı sonu itibariyle hak sahiplerine teslim etmiş olacağız. Burada yapımı tamamlandı ve bir sıkıntı oluşmadı çok şükür. Şimdi de 2. Etap diye nitelendirdiğimiz 216 dairenin temelini atıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde 2.etap hak sahiplerinin diğer bloklarının da temelini atacağız ve böylece bu etap tamamlanmış olacak.. Burada da gerekli çalışmalar hızla devam ediyor. Her şeyden önce gece demeden gündüz demeden çalışan yüklenici firmalarımıza teşekkür ediyoruz. Hakikaten burada yapılan maliyetlerin ne olduğunu da çok iyi biliyoruz. Otoparkıyla, iş yerleri ve konutları ile çevre düzeni ile şehrimiz için prestijli bir proje olduğunun farkındayız. Bu arada Cumhurbaşkanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projemizin tamamı açısından yaklaşık 350 bin metrekarelik inşaat alanında bir azaltmaya gittiğimizi de gururla paylaşmak istiyorum. Her şeyden önce, sağlıklı, yeşili önemseyen, çevreyi önemseyen bir proje. Şehrimizin merkezinde prestijli bir proje. İnşallah bundan sonraki süreçlerde yapılacak olan ihalelerde kat karşılığı, etap etap yapıyoruz ki katılım fazla olsun. Buraya herkesin rahatlıkla girmesine vesile olunsun şekli ile bu da şehrimiz için ayrıca tavsiye niteliğinde önemli bir kazanım olmuş oluyor. Ben her şeyden önce hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Kocasinan Bölgesi gelişiyor, güzelleşiyor.”

Başkan Büyükkılıç ayrıca, 2. uygulama etabı hak sahipleri için önümüzdeki günlerde 2 blok yapım ihalesinin de yapılacağını bildirdi.

 

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise projenin kazası belasız tamamlanması temennisinde bulunarak, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinin şehrin gelişmesine katkı sağlayacağını ifade etti ve hayırlı uğurlu olsun dileklerini iletti.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ