KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

Anahtar Kelimeler: YAHYALI YENİ ÇEHRE
Gürkan Ofis Mobilyaları

YAHYALI´YA YENİ ÇEHRE

BAŞKAN ÇELİK, ?KAYSERİ´NİN EN BÜYÜK YATIRIMCI KURULUŞUYUZ ?

Yahyalı Meydanı Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileniyor. Büyükşehir Belediyesi´nce yapılacak olan Yahyalı meydan düzenleme çalışmalarının temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yahyalı´nın vitrini olacak bir projeyi ilçeye kazandıracaklarını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Yahyalı Meydan Düzenleme Çalışmaları´nın temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in yanı sıra Vali Vekili Mehmet Emin Avcı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Sami Dedeoğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, ilçe belediye başkanları, Yahyalı protokolü, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Meydan Projesi´nin ilçeye çok yakışacağını ifade ederek, ?İlçemize yapılan pek çok yatırımda emeği geçen ve her zaman bize ağabeylik yapan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim? dedi. 

 ?KAYSERİ´NİN EN BÜYÜK YATIRIMCI KURULUŞUYUZ?

 Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de yaptığı konuşmada Kayseri´nin en büyük yatırımcı kuruluşu olan Büyükşehir Belediyesi´nin hizmet ve yatırımlarına hız kesmeden devam ettiğini belirtti.  Her hafta bir yerde temel attıklarını ya da bir açılış yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelik, yatırımların önümüzdeki günlerde de aynı hızla devam edeceğini dile getirdi. Çok büyük bir yatırım bütçesi ile Kayseri ekonomisi ile istihdamına katkı verdiklerini ifade eden Başkan Mustafa Çelik, ?Bütünşehir Yasası´nın çıktığı 2014 yılı Mart ayından itibaren Büyükşehir Belediyemiz tüm ilçelerde bir kalkınma hamlesi başlattı. 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yatırımlarımız her geçen yıl daha da arttı. Sadece alt yapı şirketimiz KASKİ´nin bu yıl 11 ilçemizde yaptığı ve yapacağı toplam yatırım tutarı 160 milyon lirayı buluyor. Bu yıl Büyükşehir olarak toplam 1 Milyar TL tutarında yatırım yapacağız. Bugüne kadar 600 Milyon liralık yatırımla Kayseri piyasasına bu kadar sıcak para verdik. Yine sadece Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımızın bu yıl Yahyalı´ya yaptığı ve yapacağı yaklaşık 50 kilometrelik yolun asfaltlanması, 90 bin metrekare kilitli parke, oto korkuluk yapılması, çocuk oyun grupları alınarak parklara montajı, mezarlık duvarı, farklı mahallelerimize spor tesisi gibi yatırımlarının toplam bedeli 5,5 Milyon lirayı geçti. Sadece KASKİ´nin bu yıl Yahyalı´ya yaptığı ve yapacağı toplam yatırım miktarı 18 Milyon 996 bin TL olacak. Yahyalı Belediyesi bütçesiyle 10-15 yılda yapılamayacak yatırımlar yapıldı? diye konuştu.

 ?YAHYALI´NIN VİTRİNİ OLACAK?

 Kayseri ve ilçeleri için büyük bir tempoyla çalıştıklarını dile getiren Başkan Çelik, meydan düzenleme çalışmalarıyla ilgili de bilgi vererek şunları söyledi: ?Yahyalı´nın vitrini olacak bir proje. Yahyalılı hemşehrilerimize ve Yahyalı´nın misafirlerine huzur verecek bir meydan yapacağız. Burada 9 bin m2 alan üzerinde çalışacağız. Hemen yanımızda bulunan pırıl pırıl suyun aktığı kanal üzerindeki mevcut taşıt köprüsünü genişleteceğiz. Ayrıca kanal üzerine 5 adet çelik yaya geçiş köprüsü yapacağız. İnsanların yoğun olarak kullandığı bölgede yer alan yaya geçiş köprülerinden birisi 8 metre genişliğinde olacak. Meydan projemiz çerçevesinde ayrıca kanal üzerinde 1,5 kilometre uzunluğunda 2 metre genişliğinde alttan led aydınlatmalı, beton konsollu yaya yürüyüş yolları yapacağız. Proje kapsamında ayrıca mevcut kır kahvesi yenilenecek, özel proje alanı olarak belirlediğimiz bölgede 9 metre çapında süs havuzu ve etkinlik alanı olacak. Meydanda ayrıca yaklaşık 3 bin200 m2 olan yaya yollarını da yenileyeceğiz. 3,5 Milyon TL´ye mal olacak Yahyalı Meydan Projemizi inşallah kısa sürede tamamlayarak hizmetinize sunacağız.?

Yahyalı için çok önemli olan bir çalışmadan da bahseden Başkan Mustafa Çelik, Kapuzbaşı Şelaleleri´nin turizme kazandırılması için çalışmalara başladıklarını söyledi. Yahyalı için Turizm Master Planı hazırladıklarını ve bu çalışmada sona yaklaştıklarını ifade eden Başkan Çelik, şelaleler bölgesindeki tüm tesisleri ele alarak Yahyalı´yı tüm dünyaya açacak projeyi hayata geçireceklerini vurguladı.

Daha sonra Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Başkan Mustafa Çelik´e çiçek ve el yapımı Yahyalı halısı takdim etti.

 ?YASALAR UYGULAYICISI İLE ANLAMLI?

 Törene katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu ve İsmail Tamer´in selamlama konuşmasının ardından kürsüye gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise Yahyalı´nın çehresinin daha da güzelleşmesine katkı verecek önemli bir projeye imza atıldığını belirtti. Bütünşehir Yasası´nın iyi uygulanmasının önemini vurgulayan Yıldız, ?Bütünşehir Yasası ile ilçelerimize kol kanat geren, projeleriyle topyekun Kayseri´ye katkı veren Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Yasalar çıkar; ama bunun doğru uygulanıp uygulanmadığı önemlidir. Başkanımızın ifade ettiği gibi sadece KASKİ´nin bu yıl ilçelere 160 Milyon liralık yatırımı olacak. Bu çok önemli bir rakam. Yahyalı´nın kalkınması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz? dedi.

Konuşmaların ardından Yahyalı Meydan Projesi´nin temeli Vali Vekili Mehmet Emin Avcı´nın hayırlı olsun dilekleriyle butonlara basılarak atıldı. 


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ