KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ: KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR ZORUNLULUKTUR

“2000 öncesinde yapılmış 3, 4, 5 katlı evlerde oturan kardeşlerimizin mutlaka bu binaların depremselliğini kontrol ettirmesi lazım”

KOCASİNAN BELEDİYESİ 336 KİŞİYİ EV SAHİBİ YAPTI

YUNUS EMRE KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUTLARI 1. ETAP KURA ÇEKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARAÇ MUAYENESİ YAPTIRCAK VATANDAŞLARA İZİN

ARAÇ MUAYENESİ İÇİN RANDEVU ALAN VATANDAŞLAR İZİNLİ OLACAK

ERCİYES YERLİ VE YABANCI TURİSTLERE AÇIK

CINGI:"YAĞAN KAR İLE BERABER EKSTREM PİSTLERİMİZİ DE AÇACAĞIZ"

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 'NDEN "KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI" EĞİTİMİ

Palancıoğlu, "Online olarak telefonferans üzerinden düzenlenen eğitim programında müdürlerimiz kanun hakkında bilgi edindi.”

OSB YÖNETİM KURULU’NDAN ‘SAVURGANLIK’ İDDİALARINA SAVUNMA

“VERİLEN HABER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

BELLONA SANDALYE VE YATAK FABRİKASI AÇTI

GÜLAL: HOLDİNGİMİZ AKTİF OLARAK YÜZDE 90 SEVİYESİNDE BÜYÜDÜ

BÜYÜKŞEHİR’DEN SERVİSÇİ ESNAFINA 1 MİLYON TL’LİK DESTEK

SERVİS ESNAFINDAN 1 YIL VİZE ÜCRETİ ALINMAYACAK

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, İLÇEDE KAPALI YOL BIRAKMIYOR

87 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇILDI

BAŞKAN PALANCIOĞLU'NDAN MİLLETVEKİLLERİNE BRİFİNG

2020 YILINDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

KOCASİNAN’IN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜYLE 336 AİLE,

YENİ EVLERİNİN HEYECANINI CANLI YAYINLA YAŞAYACAK

MELİKGAZİ'DE FAALİYET RAPORU İÇİN HİZMET İÇİ EĞİTİM

“MELİKGAZİ OLARAK ÖĞRENMEYE VE ÖĞRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘YEŞİLHİSAR’ TOPLANTISI

“BÜTÜN İLÇELERİMİZİN DOĞAL GÜZELLİKLERİ ÖNEMLİ”

KTO BAŞKANI GÜLSOY BABASINI HAKK’A UĞURLADI

95 YAŞINDA HAYATA VEDA EDEN HACI MEHMET GÜLSOY DUALARLA HAKK’A UĞURLANDI

ASKON, MHP İL BAŞKANI TOK’U ZİYARET ETTİ

BİZLER GÖNÜL İNSANLARIYIZ

KAYSERİSPOR TRANSFERDE GÖZÜNÜ KARARTTI

TEMSİLCİMİZ, MATTHİAS FANİMO KULÜBÜNE TEKLİFTE BULUNDU

Gürkan Ofis Mobilyaları

YAHYALILILAR 15 TEMMUZ´DA MEYDANI DOLDURDULAR

BAŞKAN ÖZTÜRK: ?BUNUN GİBİ İHANET AZ GÖRÜLÜR?

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirmeye çalıştığı hain darbe girişiminin üçüncü sene-i devriyesinde ilçe meydanında düzenlenen programa katıldı.

?15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü? münasebetiyle ilçe meydanında düzenlenen programa eşi Züleyha Öztürk ile birlikte gelen Başkan Esat Öztürk, burada yaptığı konuşmada 15 Temmuz?un anlam ve önemine vurgu yaparak, Türk milletinin vatanı için can vermeye her zaman hazır olduğunu söyledi.

İstiklal Marşımız ve Kuran-ı Kerim´in okunması ile başlayan programda İlçe Müftüsü Dursun Sarı´nın yaptırdığı duanın ardından meydanı dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Esat Öztürk, ?Türk milletinin yeniden diriliş tarihi olan 15 Temmuz´un anlam ve ruhuna uygun etkinlik yapmak üzere bu meydandayız. Şehitlerimize hatimler, Yasinler, Fatihalar göndermek, gazilerimize vefa sunmak, 15 Temmuz ruhunu diri tutmak, Demokrasi ve Milli Birlik günümüzde bir olmak, iri olmak, diri olmak için buradayız.? dedi.

Konuşmasında bu vatanın çok hain ve ihanet gördüğünü ama bunun gibi alçak ihaneti az gördüğünü belirten Başkan Esat Öztürk ? Korkaklar zafer anıtı dikemez diyerek 15 Temmuzda bizleri meydan ve hava limanlarına davet eden başkomutanımız Gazi Tayyip Erdoğan´a ilçemizin en güzel meydanından selam ve saygılarımızı sunarken, ?bu kontrollü bir darbedir? iftirasına inanmayarak direnen 40 yıllık planı 20 saatte bitiren yüce Türk Milletine dualar ediyoruz. Göklerde dalgalanan bayrağımızın al kırmızısını daha al, hilalini daha nazlı yapan ve o gece şehadet şerbetini içen 251 şehidimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Kahraman gazilerimize şükranlarımızı arz ediyoruz. Cenabı Allah bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. 15 Temmuzda darbeyi susturan ses ezan, darbeyi durduran irade başkomutan Erdoğan´dı. 15 Temmuz sâla okuyanların bela okuyanlara galip geldiği gündü. Birlik ve beraberliğimize istiklal ve istikbalimize karşı girişilen bu hain saldırıya hep birlikte o gün dur dedik. İmanımızdan ve vatan aşkımızdan aldığımız o muazzam ruhla, hain emelleri hep beraber boşa çıkardık. Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor; ?Onlara yeryüzünde fesat çıkarmayın denildiğinde, biz ancak ıslah edicileriz derler. Şunu iyi bilin ki onlar bozguncuların ta kendileridir, lakin anlamazlar.? Sureti haktan görünen ama batıla hizmet eden FETÖ terör örgütü imanımızı, ahlaki hassasiyetlerimizi, peygamber sevgimizi, zekat ve sadakalarımızı kurbanlarımızı hasılı tüm dini değer ve kavramlarımızı istismar etti. Kendi menfaati uğruna milletimizin varlığına birlik ve beraberliğine ülkemizin geleceğine kast etti. Birliğimize ve dirliğimize o gece kurşun sıktılar. Oysaki Müslüman elinden ve dilinden diğer Müslümanların güvende oldukları kimselerdi. Feraset, basiret ve sekinetimizle büyük bir felaketi milletçe önledik. Ezan olduk dinmedik, bayrak olduk inmedik, şehitler olduk ölmedik. O gece şanlı Türk ordusunun üniformasını giyerek kirleten hainleri, vergilerimizle alınmış tankları ve tüfekleri milletimize doğrultan kanı bozukları, kendi menfaati uğruna milletimizin varlığına birliğine ve ülkemizin geleceğine kasteden FETÖ terör örgütünü hep beraber anasından doğduğuna pişman ettik. Dehşette dur diyerek destanlar yazdık. İnşallah bu aziz millet bir daha 15 Temmuzlar yaşamamak için aklını, vicdanını ve iradesini sorgulamaksızın bir başkasına teslim etmeyecektir. Allah´a yemin olsun vatan hainlerine karşı susmayacağız, yılmayacağız, durmayacağız.? diye konuştu.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, konuşmaların ardından Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner ile birlikte 15 Temmuz Programını izledi. Vatandaşlarla görüşen ve onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Öztürk, gece yarısına kadar Cumhuriyet Meydanı´nda kaldı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ