KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

COVİD-19’A KARŞI BU KURALLARA DİKKAT!

HAMİLELERE 14 YAZ ÖNERİSİ

UZMANLAR YAZ İSHALLERİNE KARŞI UYARDI

BOL BOL SU İÇİN

DOÇ.DR. MUZAFFER KEKLİK’TEN UYARI

SAĞLIKSIZ PİŞİRİLEN ET KANSERE DAVETİYE ÇIKARIYOR”

OTOMOBİL UÇURUMA YUVARLANDI

1 ÖLÜ 3 YARALI

VİRÜS BİTMİYOR

KAYSERİ'DE 80 EV KARANTİNAYA ALINDI

KURBAN BAYRAMINDA SAĞLIKLI BESLENMENİN YOLLARI

ETLERİN ÇOK YAĞLI KISIMLARINDAN HER ZAMAN UZAK DURUN

KURBAN ETLERİNİN KORUNMASI

KURBAN ETLERİNİ NASIL SAKLAMALIYIZ?

VİRÜSE KURBAN GİTMEYELİM!

KAYSERİ’DE VAKA ORANLARI ARTTI

BENLİ’DEN MASKELİ BAYRAM KUTLAMASI

HİJYEN VE SOSYAL MESAFEYE UYALIM

KAYSERİ'DE 10 EV KARANTİNAYA ALINDI

EKMEK YAPMAK İÇİN BİR ARAYA GELEN KADINLARDA KORONAVİRÜS ÇIKTI

SARIZ İLÇESİNE AMBULANS HELİKOPTERİN İLK İNİŞİ SEVİNÇ YAŞATTI

SARIZ İLÇESİNE PİST YAPILDI

ASIRLIK İÇMECELER, ŞİFA DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR

ŞİFA ARAYANLAR BURADA BULUŞUYOR

YAZ AYLARI BOYUNCA BOL BOL YEŞİL FASULYE TÜKETİN

ÇOK ÖNEMLİ BİR ANTİOKSİDAN

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ UYARDI

HERKESİ COVİD TAŞIYORMUŞ GİBİ DÜŞÜNEREK DAVRANMALIYIZ

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN AÇIKLAMA

KAYSERİ’DEKİ ARTAN VAKA SAYILARINA DİKKAT ÇEKTİ

KAYSERİ’DE 2 GÜNDE 23 DAİRE KARANTİNADA

BU HASTALIĞI KARŞI UKALA BİR TAVRIMIZ VAR

Anahtar Kelimeler: YAHYALI HASTANESİNE AYINDA KAVUŞACAK

YAHYALI YENİ HASTANESİNE EKİM AYINDA KAVUŞACAK

BAŞKAN ÖZTÜRK İNCELEMEDE BULUNDU

Yahyalı’da Kasım 2018 tarihinde temeli atılan 75 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatında, çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

İlçenin 100. Yıl Mahallesi’nde 12 bin metrekare arazi üzerinde hizmet verecek olan devlet hastanesinin Ekim 2020 tarihinde açılması planlanıyor. Hastane inşaatında Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner ile birlikte incelemelerde bulunan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk “Ekim 2020 tarihinde açılması planlanan hastanemiz için gerçekten ilçe olarak heyecanlıyız, gururluyuz. Bu yatırımı ilçemize kazandıran herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Öztürk, “ İlçe kaymakamımızla beraber hastane sahasında incelemelerde bulunduk. İlçemiz adına gurur duyduğumu belirtmek isterim. Yeni hastanemiz, hem Kayserimize hem de Yahyalımıza yakışacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye’de güzel işler oluyor. Özellikle İstanbul’da açılan yeni hastaneler, Kayseri’de açılan Şehir Hastanesi ve 36 bin nüfuslu ilçemizde açılacak hastanemiz bizleri gururlandırıyor. Hastanemiz ilçemize yıllarca hizmet verecek. Ben buradan hastane inşaatına temelinden bu seviyeye gelene kadar emekleri geçen Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Valilerimize, Sağlık İl Müdürlüğümüze ve ilçe Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Yeryüzü Cenneti Yahyalımızdan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Covid 19 salgını ile mücadeleyi çok iyi yönettikleri için, dünyadaki tüm ülkelere örnek oldukları için, bir Türk olarak, bir belediye başkanı olarak gururlanıyorum. Dualarımızın onlarla birlikte olduğunu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner ise konuşmasında, “ Yahyalı İlçe Devlet Hastanemizin hemen hemen sonuna gelindi. İnşallah Ekim ayı içerisinde buranın açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta Valimiz, Milletvekillerimiz, Bakanlarımız, Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Buranın arazisinin ayarlanmasında, imar planında emeği geçen Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah ilçemize yakışan bir hastane olacak. İnşaat çalışmaları da gayet iyi gidiyor. İş planındaki tarihlere uyulacağı görülüyor. Hastanemizin bu sıkıntılı günlerde büyük hizmet vereceğini umut ediyoruz. Bu zamana denk gelmesi de bizim için güzel bir tevafuk oldu. İnşallah kazasız belasız bir şekilde hastanemizi bitirip Yahyalı Halkının hizmetine sunmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ