KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMİ BULDU

DOĞADAN YÖRESEL ÜRÜNLER AÇILDI

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM FOTOĞRAF YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TALAS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAŞKA KUTLANDI

TAŞ MEKTEP ŞEHİTLERİ’NE DİPLOMA TÖRENİ

KASKİ PERSONELİ  KAN BAĞIŞLADI

SAĞANAK VE KAR GELİYOR

DÖVİZ ALAN VATANDAŞA YANLIŞLIKLA 500 DOLAR FAZLA VERDİ

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI'NI 50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GÜN SAYIYOR

BAŞKAN ÖZTÜRK DİŞ HEKİMLERİ’NE GÜL VERDİ

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

YAHYALI BELEDİYESİ YAVRU KEDİLERE SAHİP ÇIKTI

Yahyalı İlçesi’nde annesi tarafından terk edilen yavru kedilere belediye ekipleri sahip çıktı.

İlçenin Yerköy Mahallesi’nde yavru kedilerin annesi tarafından terk edildiği bilgisini alan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından bölgeye gidilerek kedilere gerekli bakımlarının yapılması talimatını verdi. Bölgeye giden Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, elma kasalarının altında mahsur kalan yavru kedilere hummalı bir çalışmanın ardından ulaştılar. Veteriner tarafından sağlık kontrollerinden geçirilen yavru kediler, beslenerek gözetim altına alındılar.

Sabah saatlerinde Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ü arayarak konudan haberdar eden Yerköy Mahallesi sakini Mustafa Derin; “Sabah saatlerinde belediye başkanımızı aradım. Sağ olsun doktorumuzu ve ekiplerini buraya gönderdi. Sizlerin sayesinde yavruları kurtardık. Kedilere ulaşınca evladıma kavuşmuş gibi mutlu oldum. Hayvana merhamet etmek bam başka bir şey” diye konuştu.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’te ilçe sakinlerine evlerinin önüne su ve yiyecek bırakmaları tavsiyesinde bulunarak şunları kaydetti. “Vatandaşımızdan gelen telefon üzerine ekiplerimizi hızla bölgeye gönderdim. Yavru kedileri özenli bir çalışmanın ardından kurtarıp ve gerekli kontrollerini yaparak gözetim altına aldılar. Ekibime yürekten teşekkür ediyorum. Belediye olarak her zaman evcil ve sokak hayvanlarına sahip çıkıyoruz. Onlara gıda ve tedavi desteği veriyoruz. İlçemizin belirli noktalarına ve doğaya kuru mama bırakarak onların aç kalmalarını önlüyoruz. Gönlü ve yüreği güzel olan ilçe halkımıza hayvanlara sahip çıkmaya davet ediyorum. Onların aç ve susuz kalmamaları için sokaklara, evlerimizin ve dükkânlarımızın önlerine yiyecek ile su bırakalım.”