KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİSPOR’DA ŞOK İSTİFA

ASBAŞKAN TOKGÖZ VEDA ETTİ

GÜNDEM TRANSFER YASAĞI

GÖZBAŞI: 1-2 GÜN İÇERİSİNDE TRANSFER TAHTAMIZI AÇACAĞIZ

BEKTAŞ, RESMEN KAYSERİSPOR’DA

TECRÜBELİ HOCA, 3 YILLIK SÖZLEŞME İMZALADI

ASLAN VE KARTAL’DAN 4+1 FORMÜLÜ

SARI-KIRMIZILI EKİBE, MENSAH İÇİN YENİ FORMÜL

VOLEYBOL 1.LİG KADINLAR FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU

OSB TEKNİK KOLEJİ, B GRUBU’NDA MÜCADELE EDECEK

VOLEYBOL 1.LİG ERKEKLER FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU

MELİKGAZİ BELEDİYE, A GRUBU’NDA MÜCADELE EDECEK

'SPORUN DEVLERİ BULUŞUYOR' ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

CEO ALPASLAN BAKİ ERTEKİN YILIN SPOR ADAMI ÖDÜLÜNÜ ALDI

KAYSERİSPOR, SÜPER LİG’DE DEVAM EDECEK

21 TAKIMLI SÜPER LİG OLACAK

KAYSERİSPOR’A CÜNEYT ÇAKIR DARBESİ

HES KABLO KAYSERİSPOR 1-2 TRABZONSPOR

YAZIKLAR OLSUN BU HALE GETİRENLERE!

BAŞAKŞEHİR 1-0 H.K.KAYSERİSPOR

SÜPER LİG’DE PROGRAM DEĞİŞİKLİĞİ

BAŞAKŞEHİR-KAYSERİSPOR MAÇI, PAZAR SAAT 21:00’DA

YÜRÜYEREK ANCAK BU KADAR

H.K.KAYSERİSPOR 1-1 GAZİANTEP FK

ENDER ÜNLÜ’DEN AYHAN AVCI’YA TEŞEKKÜR

MERSİN’DE DÜNYA’YA ÖRNEK TESİS YAPTIK

KAYSERİSPOR, GAZİANTEP’E HAZIRLANIYOR

KARŞILAŞMA PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 18:30’DA BAŞLAYACAK

KİCKBOKS’TA PERFORMANS SPORCULARI SALONA DÖNDÜ

SPORCULAR, ESAT KAYA GÖZETİMİNDE ÇALIŞIYOR

"KAYSERİSPOR 2 MAÇ KAZANIP KÜMEDE KALIR"

Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, Hes Kablo Kayserispor'un Süper Lig'den düşmeyeceğine inandığını söyledi.

VOLEYBOL HAKEMLERİ KLASMAN SINAVINA GİRMEYECEK

2019-2020 SEZONUNDA YAPILAN SINAV GEÇERLİ OLACAK

Voleybol hakemleri, yeni sezon öncesi klasman sınavına girmeyecekler. 2019-2020 sezonu öncesinde yapılan sınav geçerli olacak.

2019-2020 Voleybol sezonunun tescil edilmesinin ardından takımlar çalışmalarına yeni sezona göre planlıyor. Voleybol hakemleri de, yeni sezon planlaması için çalışmalara başladı.

Sezon öncesi yapılan seminerler, daha önceki klasman sınavından başarılı olan klasman hakemlerinin internet üzerinden yapacakları katılımla gerçekleşecek.Korona virüs yüzünden yeni sezon öncesinde hakemler klasman sınavına katılmayacaklar. 2019-2020 sezonunda yapılan sınav geçerli olacak.

Konuya ilişkin ‘Tüm il temsilcileri, gözlemciler ve hakemlerin dikkatine’ başlıklı açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığımız tarafından Pandemi olarak ilan edilen Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 2020-2021 sezon öncesi Gözlemcilere, Uluslararası ve Ulusal hakemlere yönelik klasman belirleme sınavı yapılmayacak olup; 2019-2020 sezonunda belirlenmiş olan klasmanlar geçerli sayılacaktır.

Hakemler;

1.2020-2021 Sezon öncesi gelişim ve bilgilendirme seminerleri Online sistem üzerinden klasmanlara göre 100 er kişilik gruplar halinde Ağustos ayı sonu veya Eylül ayının ilk haftasında yapılacak olup katılım zorunludur. Seminere katılmayan klasman hakemleri Federasyon müsabakalarında görev alamayacaklardır.

2.Online seminere; 2019-2020 yılında Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu tarafından 29 Haziran 2019 tarihinde yapılan klasman sınavına katılmayan ve yapılan klasman sınavı sonucunda klasman dışı kalan hakemler katılmayacaklardır.

3.Online seminere katılmayacak olan ve klasman dışı kalan hakemler 2020-2021 sezonunda il müsabakaları (alt yapı, okul, üniversite 2.lig ve Anadolu yıldızları) ve özel turnuvalarda baş, yardımcı, masa ve çizgi hakemliği, Federasyon maçlarında ise ihtiyaç duyulması halinde yazı ve çizgi hakemi olarak görev yapacaklardır.

4.2019-2020 sezon öncesi hakemlere yönelik yapılan sınava katılıp klasmana girmiş, ancak seminere katılamamış hakemler bulundukları klasmanlarını koruyacaklar ve Online seminere katılacaklardır.

Gözlemciler;

1.2020-2021 sezon öncesi klasman sınavı yapılmayacak ve yukarıda belirtilen aynı tarihlerde Online seminerler yapılacak olup katılım zorunludur. Seminere katılmayan gözlemciler Federasyon müsabakalarında görev alamayacaklardır.

2.Online seminere, 2019-2020 sezonunda klasmana giren gözlemcilerimiz katılacaklardır.

2020-2021 sezonu öncesinde il temsilcileri tarafından ulusal hakemliğe teklif edilen ulusal aday hakemlerin ön eleme sınavları ve ulusal aday hakem kurslarının 2021 yılı mart veya nisan aylarında yapılması planlanmıştır.2020 yılında aday hakem kursları ikinci bir duyuruya kadar açılmayacaktır.”


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER SPOR SERVİSİ