KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

MELİKGAZİ'DE

METRUK BİNA YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ OKULLARDA

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPTI

TALAS'IN MÜDÜRLERİ

KIRSALI ARŞINLIYOR

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

İLÇE HALKINI ZİYARET ETTİ

NAR SUYUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI !

KANSERDEN VE KALP KRİZİNDEN KORUYOR…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN SOĞUK KISITLAMA GÜNÜNDE SICAK İKRAM

POLİS, BEKÇİ VE ZABITA EKİPLERİNE SICAK ÇAY VE SANDVİÇ EKMEĞİ İKRAMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU ‘SERBEST BÖLGE’DE Kİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Palancıoğlu: “Kayseri ilinde sanayinin, sanayi yatırımlarının ve ekonomik büyümenin temelinde belediyelerin akılcı, yerinde ve bilinçli yatırları yer almaktadır”

ERDOĞAN, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ KAYSERİ’Yİ DE ÖRNEK GÖSTERDİ

BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ 6 BİN YILLIK TARİHİYLE ADETA AÇIK HAVA MÜZESİDİR”

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİNDE HAYIRSEVERLERİN DE KATILIMIYLA KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPILDI.

MELİKGAZİ NİKÂHTA 21. YÜZYILIN 21. YILININ 21. GÜNÜ YOĞUNLUĞU

28 NİKAH KIYILDI

KOCASİNAN’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE GÖNÜLLERİ ISINDI

GÖNÜLLERE DOKUNAN HİZMETLER

‘SPORCU FABRİKASI’ ADIM ADIM İLERLİYOR

“GENÇLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞKAN ÖZDOĞAN İLÇE PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

SIRAYA GİRMEYE GEREK YOK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, 2020 YILI HİZMETLERİ HAKKINDA İYİ PARTİ YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRDİ

2020 YILINDA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER REKOR SEVİYESİNDEYDİ

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

Anahtar Kelimeler: VİRÜS DENETİMİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

VİRÜS DENETİMİ

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN UYARI

İçişleri Bakanlığınca "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla Türkiye genelinde uygulanacak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimi, Kayseri’de başladı.

Maske takma zorunluğu bulunan Kayseri'de iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetim yapıldı.

Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da denetime katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ile birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelge kapsamında vatandaşlarla görüştü, pandemi tedbirlerini yerinde gördü.

VALİ VE BAŞKAN’DAN “PANDEMİ MÜCADELESİNDE HASSASİYET” ÇAĞRISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ile birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelge kapsamında kent merkezindeki önlemleri yerinde gördü, vatandaşlara “Pandemi mücadelesinde hassasiyet” çağrısında bulundu. Başkan Büyükkılıç, “Bizim buradaki amacımız hem yönlendirmek, hem de bu işin hassasiyetini vurgulamak.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’de Covid-19 pandemi sürecinin başından beri her alanda Maske, Mesafe ve Temizlik denetimlerini hiç aksatmadan devam ediyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve Emniyet güçleri tarafından 81 ilde uygulanacak olan “Koronavirüs Denetimleri”  Kayseri’ de de yapıldı. Pandemi sürecine yönelik çalışmaları salgının başından beri sürdüren Büyükşehir Belediyesi, genelgeye istinaden aynı hassasiyetle merkezde Maske, Mesafe ve Temizlik denetimleri gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve Emniyet güçleri tarafından kent merkezinde yapılan denetimlere Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Vali Şehmus Günaydın ile birlikte katıldı. Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, Pandemi sürecini iyi yönetme kaygısını sürekli güttüklerini söyleyerek şöyle konuştu:

“Kayserimizin esnafına hayırlı sabahlar, hayırlı işler diliyorum. Hakikaten burada sizlerin de gözlemlediği gibi kurallara büyük oranda uyulduğunu görüyoruz. Zaten Kayseri insanı kendi çıkarlarına ters bir uygulama yapmaz. Şu anda da bu hassasiyet içerisinde ticaretini de yapıyor. Kurallara da uyuyor. Bizim buradaki amacımız hem yönlendirmek, hem bu işin hassasiyetini vurgulamak. Kayseri’de an az oranda vaka görmek. Kayseri’de herhangi ciddi manada bir sıkıntımız yok. Kayseri ticaretin merkezi, Kayseri sanayinin merkezidir. Önemli olan Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere hatırlattığı süreçte Maske, Mesafe ve Temizlik kuralını hayata geçirip işimize bakmak. Önümüze bakacağız. Gündemimizde bu süreci en iyi şekilde nasıl yönetiriz kaygısını güdeceğiz. Değerli basın mensubu dostlarımızı da teşekkür ediyoruz. Bu yönden hep desteğinizi aldık” dedi.

Denetimleri sırasında konuşma yapan Vali Şehmus Günaydın da ,  “Bugün ülkemizin her köşesinde eş zamanlı olarak denetim yapılıyor. Bu denetimler hayatımızın her alanını kapsayacak durumlarda yapılıyor. Arkadaşlarımız sahada. Bugünkü amacımız vatandaşa ceza yazmak değil. Hepimiz sahadayız. Amacımız farkındalık oluşturmak” diye konuştu.

Denetimler sırasında esnaflara hayırlı işler temennisinde bulunan Başkan Büyükkılıç ile Vali Şehmus Günaydın, ayrıca Maske, Mesafe ve Temizlik konusuna dikkat eden esnaflara da teşekkürlerini ilettiler. Maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıtımı da yapıldı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ