KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

MELİKGAZİ'DE

METRUK BİNA YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ OKULLARDA

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPTI

TALAS'IN MÜDÜRLERİ

KIRSALI ARŞINLIYOR

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

İLÇE HALKINI ZİYARET ETTİ

NAR SUYUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI !

KANSERDEN VE KALP KRİZİNDEN KORUYOR…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN SOĞUK KISITLAMA GÜNÜNDE SICAK İKRAM

POLİS, BEKÇİ VE ZABITA EKİPLERİNE SICAK ÇAY VE SANDVİÇ EKMEĞİ İKRAMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU ‘SERBEST BÖLGE’DE Kİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Palancıoğlu: “Kayseri ilinde sanayinin, sanayi yatırımlarının ve ekonomik büyümenin temelinde belediyelerin akılcı, yerinde ve bilinçli yatırları yer almaktadır”

ERDOĞAN, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ KAYSERİ’Yİ DE ÖRNEK GÖSTERDİ

BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ 6 BİN YILLIK TARİHİYLE ADETA AÇIK HAVA MÜZESİDİR”

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİNDE HAYIRSEVERLERİN DE KATILIMIYLA KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPILDI.

MELİKGAZİ NİKÂHTA 21. YÜZYILIN 21. YILININ 21. GÜNÜ YOĞUNLUĞU

28 NİKAH KIYILDI

KOCASİNAN’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE GÖNÜLLERİ ISINDI

GÖNÜLLERE DOKUNAN HİZMETLER

‘SPORCU FABRİKASI’ ADIM ADIM İLERLİYOR

“GENÇLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞKAN ÖZDOĞAN İLÇE PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

SIRAYA GİRMEYE GEREK YOK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, 2020 YILI HİZMETLERİ HAKKINDA İYİ PARTİ YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRDİ

2020 YILINDA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER REKOR SEVİYESİNDEYDİ

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

Gürkan Ofis Mobilyaları

VALİ GÜNAYDIN VE BÜYÜKKILIÇ DENETİMLERİ SÜRDÜRDÜ

GÜNAYDIN: DÜĞÜNLER İLE İLGİLİ KISITLAMALAR OLABİLİR

Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç korona virüs denetimleri kapsamında Yenimahalle semt pazarında esnaf ve vatandaşların aldığı tedbirleri inceleyerek uyarılarda bulundu. Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Günaydın, düğünler ile ilgili kısıtlamalar olabileceğine dikkat çekerek “Bu istediğimiz, arzuladığımız bir sonuç değil. İnsanlarımızın mutluluklarını, sevinçlerini yaşamasını istiyoruz. Ancak bizler mutluğumuzu yaşarken başkalarına da risk olacak ortam meydana oluşturmamamız lazım” dedi.

Türkiye genelinde gerçekleştirilen denetimler kapsamında Kayseri’de de devam eden denetimlerde Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yenimahalle semt pazarında incelemelerde bulundu.

Yenimahalle semt pazarında esnaf ve vatandaşların aldığı tedbirleri inceleyen Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç maske ve sosyal mesafe kuralına hassasiyetli olunması gerektiğini bildirdiler.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şehmus Günaydın, korona virüsle mücadelede en güçlü silah olan maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarını sıkı bir şekilde uygulanması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

“Geçen hafta başladığımız denetimlerimize devam ediyoruz. Bu yapılan denetimlerin amacı kesinlikle esnafımıza, vatandaşlarımıza ceza yazmak değil.  Konunun gündemde kalması için, farkındalık oluşturmak için, hassasiyeti devam ettirmek için korona virüsle mücadelemizi kararlıkla yürütebilmek için hayatımızın her alanında bu denetimleri devam ettiriyoruz. Vatandaşlarımızdan özellikle şunu rica ediyoruz. Korona virüsle mücadelemizde en güçlü silahımız olan maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarını sıkı bir şekilde uygulayalım. Hayatımızın her aşamasında buna dikkat edelim. Her gün, günün her saatinde arkadaşlarımız sahaya inip denetimlere devam ediyorlar. Kayserimizde vatandaşlarımızın çok büyük kısmı bu kurallara riayet ediyor. Bizim amacımız toplumun, vatandaşın tamamının bu kurallara uymasını sağlamaktır.”

Sözlerinin devamında düğünler ile ilgili olarak kısıtlama getirilebileceğini belirten Vali Günaydın şöyle konuştu:

“Hastanelerimiz de, yoğun bakımlarımız da çok şükür bir sıkıntı yok. Ama bizim amacımız; hastanelere giden yolu kapatmak. Bu nerden geçer, işte az önce ifade ettiğim tedbirlerden geçer. Maske, mesafe ve temizlik kurallarını uyguladığımız zaman hastaneye gidecek insan kalmaz. Arkadaşlarımız hastanede tedavi ediyor zaten. Önemli olan o aşamaya gelmemektir. Şu anda çok büyük riskler var. Böyle devam ederse düğünler ile ilgili kısıtlamalar getirilebilir. Bu da istediğimiz, arzuladığımız bir sonuç değil. İnsanlarımızın mutluluklarını, sevinçlerini yaşamasını istiyoruz. Ancak bizler mutluğumuzu yaşarken başkalarına da risk oluşturacak ortam meydana oluşturmamamız lazım.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, vatandaşların genel olarak kurallara uymasından dolayı memnun olduklarını dile getirirken; “Değişik bölgelerde, semtlerde ve alanlarda Sayın Valimizle beraber uygulamaları yerinde görüyoruz. Genel itibariyle Kayserili vatandaşlarımızın kurallara uymasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Zaman zaman ufak tefek istisnalar söz konusu ama burada yaptığımız denetimlerde ceza yazmak asla söz konusu değil. Bu güzellikleri paylaşmak olumlu olarak halkımızı yönlendirmek ve bilinçlendirmek. Şehrimizde veya ülkemizde hareketliliğin getirdiği bir miktar kıpırdanma söz konusu. Amacımız bu kıpırdanmayı önlemek veya en aza indirmektir. Şehrimizin her zaman önemli bir liman olduğunu paylaşmak. Yatırımcılarımızın buraya bir cazibe merkezi olarak gelmesini sağlamak. Ben iş adamlarımıza ve OSB’deki toplu çalışma alanlarındaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kurallara uyuyorlar, azami hassasiyet gösteriyorlar. Düğünlerde bir miktar ihmal söz konu olabiliyor. Kurallara uyduğumuz zaman hepimizde sosyal hayatımızı sürdürürüz” dedi.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ