Emak Asansör

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİ BELEDİYELERİ’NDEN 10 BİN TABLET

KAYSERİ BELEDİYELERİ, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA 10 BİN TABLET DESTEĞİNDE BULUNACAK

BAŞKAN PALANCIOĞLU EKİBİ İLE HÜRRİYET VE YENİKÖY MAHALLELERİNDE

CUMA GÜNÜ TESPİT EDİP, PAZARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDAN BAE YÖNETİMİNE TEPKİ

GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR DER.BŞK.TAŞ: “SATILMIŞ KÖLELER İŞ BAŞINDA”

KOCASİNAN'DAN KIRSAL MAHALLELERDE HİZMET REKORU

“KIRSALIN YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTİYORUZ”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TELEFONDA ŞEBEKE SORUNUNU ÇÖZDÜ

BÖLGEYE BAZ İSTASYONU KURULDU

BAŞKAN ÖZTÜRK VAATLERİNİ BİR BİR YERİNE GETİRİYOR

YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

EKSİK, YANILTICI VE YALAN BİLGİ VERENLER 2 YILA KADAR HAPİS İSTEMİYLE YARGILANACAK

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, "TEMASLILARIN DOĞRU BİLGİLENDİRİLMESİ" KONULU GENELGE GÖNDERDİ

BÜYÜKŞEHİR ARAÇ FİLOSU'NA 24 YENİ ARAÇ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “MAZERET GÖSTERMEKSİZİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

GÜLÜK MAHALLESİ’NDE METRUK YAPILAR YIKILIYOR

PALANCIOĞLU: GÜLÜK MAHALLESİ’NDE TEHLİKE ARZ EDEN METRUK YAPILARI YIKIYORUZ

BAŞKAN YALÇIN DAYANIŞMA ORTAMI OLUŞTURUYOR

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın sosyal medya üzerinden ‘Başkan Beyaz Masada’ buluşmalarını sürdürüyor.

KAYSERİLİ DR. SAİT ŞENER TTB ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

ŞENER, TTB'NİN ÜLKESİNE VE MİLLETİNE YABANCILAŞTIĞINI BELİRTEREK ADAY OLMAYACAĞINI KAYDETTİ

YAHYALI ESNAFI SINIFI GEÇTİ

DENETİMLERDE YAHYALI ESNAFININ HİJYEN KURALLARINA UYDUĞU GÖRÜLDÜ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELERE DESTEKLER SÜRÜYOR

“KALİTELİ HİZMETİ KENT HAYATININ HER METREKARESİNE GÖTÜRMENİN GAYRETİ İÇİNDEYİZ”

KOCASİNAN’IN ÇÖP KONTEYNERLERİNE ESTETİK DOKUNUŞLAR

KOCASİNAN’IN SEVİMLİ ÇÖP KONTEYNERLERİ

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN PANDEMİ İLE MÜCADELEDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

VALİ GÜNAYDIN: "15 GÜNLÜK GAYRET VAKA SAYISINI AZALTTI”

BÜYÜKKILIÇ’IN ULAŞIMDAKİ KARARLILIĞI RAKAMLARA YANSIDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜNDE ORTALAMA 150 BİN YOLCUYU SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE TAŞIYARAK VAKA SAYILARININ ARTIŞINI FRENLEDİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

VALİ GÜNAYDIN VE BÜYÜKKILIÇ DENETİMLERİ SÜRDÜRDÜ

GÜNAYDIN: DÜĞÜNLER İLE İLGİLİ KISITLAMALAR OLABİLİR

Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç korona virüs denetimleri kapsamında Yenimahalle semt pazarında esnaf ve vatandaşların aldığı tedbirleri inceleyerek uyarılarda bulundu. Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Günaydın, düğünler ile ilgili kısıtlamalar olabileceğine dikkat çekerek “Bu istediğimiz, arzuladığımız bir sonuç değil. İnsanlarımızın mutluluklarını, sevinçlerini yaşamasını istiyoruz. Ancak bizler mutluğumuzu yaşarken başkalarına da risk olacak ortam meydana oluşturmamamız lazım” dedi.

Türkiye genelinde gerçekleştirilen denetimler kapsamında Kayseri’de de devam eden denetimlerde Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yenimahalle semt pazarında incelemelerde bulundu.

Yenimahalle semt pazarında esnaf ve vatandaşların aldığı tedbirleri inceleyen Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç maske ve sosyal mesafe kuralına hassasiyetli olunması gerektiğini bildirdiler.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şehmus Günaydın, korona virüsle mücadelede en güçlü silah olan maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarını sıkı bir şekilde uygulanması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

“Geçen hafta başladığımız denetimlerimize devam ediyoruz. Bu yapılan denetimlerin amacı kesinlikle esnafımıza, vatandaşlarımıza ceza yazmak değil.  Konunun gündemde kalması için, farkındalık oluşturmak için, hassasiyeti devam ettirmek için korona virüsle mücadelemizi kararlıkla yürütebilmek için hayatımızın her alanında bu denetimleri devam ettiriyoruz. Vatandaşlarımızdan özellikle şunu rica ediyoruz. Korona virüsle mücadelemizde en güçlü silahımız olan maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarını sıkı bir şekilde uygulayalım. Hayatımızın her aşamasında buna dikkat edelim. Her gün, günün her saatinde arkadaşlarımız sahaya inip denetimlere devam ediyorlar. Kayserimizde vatandaşlarımızın çok büyük kısmı bu kurallara riayet ediyor. Bizim amacımız toplumun, vatandaşın tamamının bu kurallara uymasını sağlamaktır.”

Sözlerinin devamında düğünler ile ilgili olarak kısıtlama getirilebileceğini belirten Vali Günaydın şöyle konuştu:

“Hastanelerimiz de, yoğun bakımlarımız da çok şükür bir sıkıntı yok. Ama bizim amacımız; hastanelere giden yolu kapatmak. Bu nerden geçer, işte az önce ifade ettiğim tedbirlerden geçer. Maske, mesafe ve temizlik kurallarını uyguladığımız zaman hastaneye gidecek insan kalmaz. Arkadaşlarımız hastanede tedavi ediyor zaten. Önemli olan o aşamaya gelmemektir. Şu anda çok büyük riskler var. Böyle devam ederse düğünler ile ilgili kısıtlamalar getirilebilir. Bu da istediğimiz, arzuladığımız bir sonuç değil. İnsanlarımızın mutluluklarını, sevinçlerini yaşamasını istiyoruz. Ancak bizler mutluğumuzu yaşarken başkalarına da risk oluşturacak ortam meydana oluşturmamamız lazım.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, vatandaşların genel olarak kurallara uymasından dolayı memnun olduklarını dile getirirken; “Değişik bölgelerde, semtlerde ve alanlarda Sayın Valimizle beraber uygulamaları yerinde görüyoruz. Genel itibariyle Kayserili vatandaşlarımızın kurallara uymasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Zaman zaman ufak tefek istisnalar söz konusu ama burada yaptığımız denetimlerde ceza yazmak asla söz konusu değil. Bu güzellikleri paylaşmak olumlu olarak halkımızı yönlendirmek ve bilinçlendirmek. Şehrimizde veya ülkemizde hareketliliğin getirdiği bir miktar kıpırdanma söz konusu. Amacımız bu kıpırdanmayı önlemek veya en aza indirmektir. Şehrimizin her zaman önemli bir liman olduğunu paylaşmak. Yatırımcılarımızın buraya bir cazibe merkezi olarak gelmesini sağlamak. Ben iş adamlarımıza ve OSB’deki toplu çalışma alanlarındaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kurallara uyuyorlar, azami hassasiyet gösteriyorlar. Düğünlerde bir miktar ihmal söz konu olabiliyor. Kurallara uyduğumuz zaman hepimizde sosyal hayatımızı sürdürürüz” dedi.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ