KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN PANDEMİ İLE MÜCADELEDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

VALİ GÜNAYDIN: "15 GÜNLÜK GAYRET VAKA SAYISINI AZALTTI”

Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Korona Virüs denetimlerine devam etti. Gevher Nesibe Mahallesi’nden başlattıkları denetimlerinde esnaf ve vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulunup ; pandemi sürecinde uyulması gereken kuralları anlatan ikili tedbirleri elden bırakmamak gerektiğinin altını kalın çizgiler ile çizdiler. Vali Günaydın denetim sonrası yapığı değerlendirmede "15 günde vatandaşlarımızın yapmış olduğu gayret ve destek vakaların durmasını sağladı. Bu kararlılıkla devam edip mecbur kalmadıkça evden çıkmaz isek, 15 gün sonra bu trendin hızla aşağı doğru indiğini görürüz” ifadesini kullandı.

Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç denetimlerine Gevher Nesibe Mahallesi’nden başlayarak, Kurşunlu Parkı, Düvenönü Meydan dahil olmak üzere Sur Caddesi’nde devam ettirdiler.

Esnaf ve vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulunarak, pandemi sürecinde uyulması gereken kuralları anlatan Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç tedbirli olmak gerektiğinin altını kalın çizgilerle çizdiler.

Vali Günaydın denetim uygulamasını takip eden medya mensuplarına yaptığı değerlendirmede maske ve mesafe kurallarına uymanın önemine dikkat çekerek "Bildiğiniz gibi bizler, haftanın bir günü hayatımızın hemen hemen bütün alanlarında denetimler yapıyoruz. Bu denetimlerdeki amacımız da vatandaşımızdaki duyarlılık olayını daha üst seviyelere çıkartmak, vatandaşımızı bilgilendirmek ve bunu canlı tutmak. Virüsle mücadeleyi her saniye çok üst seviyede tutmak zorundayız. bizim bu mücadelede duraksamamız söz konusu olduğunda olumsuz etkilerini hep beraber görüyoruz. Bu olumsuz etkilerle karşılaşmamak adına mücadele ruhunu üst seviyede tutmak için bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız Kayserimizde bu denetimler yapıyoruz. Her geçen gün vatandaşımızın bu konudaki hassasiyeti artıyor. Bundan 15 gün önce bir çağrıda bulunmuştuk vatandaşlarımıza; gerekmedikçe evden çıkmıyoruz. Çağırımıza uyan vatandaşlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı.

Sözlerinin devamında son 15 günde alınan tedbir ve vatandaşların gösterdiği gayretlerin vaka artışını durdurduğunu, bu günden itibaren amaçlarının vaka sayısını daha da azaltmak olduğunu belirten Vali Günaydın; "Her şey bittiği, riskin bittiği anlamına gelmiyor. Ama hastanelerimize, vaka sayılarımıza baktığımız zaman bu 15 günde vatandaşlarımızın yapmış olduğu gayret ve destek vakaların durmasına neden oldu. Şimdi hepimize düşen görev, bizim hızlı bir şekilde aynı kararlılık ve hassasiyetle gerekmedikçe evden çıkmayacağız, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyacağız. 15 gün sonra bu trendin hızla aşağı doğru indiğini görelim. Riskimiz bitmedi, henüz işimiz bitmedi. Yine aynı kararlılık ve hassasiyetle devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın hastaneye gelme oranında azalmalar başladı. Yani şuan için söylüyorum, vaka sayılarının artışını durdurduk. Bu ileride artmayacağı anlamına gelmiyor. Tedbiri elden bıraktığımız zaman bu vaka sayıları tekrar artışa geçer. Ama bizim süratle bu vaka sayılarına aşağı çekebilmemiz için, sağlık çalışanlarına daha fazla katkı ve destek verebilmemiz için mutlaka ve mutlaka bizim aynı hassasiyetle tedbirlere uymamız, gerekmedikçe dışarı çıkmamamız lazım" şeklinde konuştu.

Açıklamasında Sağlık Bakanlığınca belirlenen kurallara uymayan işyerlerine de cezai işlem uygulandığını hatırlatan Vali Günaydın, "Risk alanlarını tek tek analiz ediyoruz, arkadaşlarımız raporlar hazırlıyor. Biliyorsunuz geçen hafta piknik alanlarını kapattık, park ve bahçeleri kapattık, oyun alanlarını kapattık, bazı bölgelerde de çay ocaklarını kapattık. Esnafımıza seslenmek istiyorum, hiçbir işletmeyi kapatmadan, hayatın normal akışı ve seyri için tedbirler alıyoruz. Bu tedbirlere uyulduğu takdirde işletmeler kapatılmayacak. Ama maalesef bazı işletmelerimizde yapılan denetimlerde Sağlık Bakanlığınca belirtilen kurallara uyulmadığını maalesef gördük ve cezai işlemler uyguladık. Maske takma konusunda ihmali olanlara da cezaları yazıyoruz. Herkes belirlenen alanlarda maskesini takmak, mesafesini korumak, temizliğe uymak zorunda. Bunlar olmazsa olmazlarımız. Bunları titizlikle uygulamalıyız" değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, değerlendirmesinde, “Kayseri’ye yakışına yapmak azmiyle”, en doğru kararları, en doğru zamanda vererek, ulaşım filosuna 24 yeni otobüsü eklediklerini ifade etti. Pandemi süresince hem şehir içi yolcu trafiğini rahatlatmayı, hem de ulaşım hizmetlerini en üst seviyeye taşımayı hedeflediklerini belirten Başkan Büyükkılıç, vatandaşların sağlığının her şeyden önemli olduğunu ve ulaşımla ilgili fedakarlıklara devam edecekleri mesajını verdi.

“Kayseri’deki vatandaşlarımızın konforunu önemsiyoruz” diyen Başkan Büyükkılıç, vaka artış hızının sonlanmasının sevindirici olduğunu dikkati çekerek, bunun rehavete yol açmaması gerektiğini ve aynı duyarlılıkla tedbirlerin alınması gerektiğine işaret etti.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ