KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

EN KAPSAMLI 'ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ' HİZMETE BAŞLIYOR

Vali Günaydın: “Engelli vatandaşlarımızın başarıları ile gurur duyuyoruz"

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR 18 MESLEK ODASI TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR

MELİKGAZİ’DE 10. OKULUN YAPIMI BAŞLIYOR

YOLCU OTOBÜSLERİNE 'KIŞ LASTİĞİ' DENETİMİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘GÖĞDERE YOLU’ MÜJDESİ

17. NOTER TACETTİN VELİ MAHALLESİ’NDE AÇILDI

YENİDOĞAN MAHALLESİNE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

MELİKGAZİ'DE İMARSIZ YAPILARA GEÇİT VERİLMİYOR

ÖZDOĞAN: “TÜM EKİBİMİZLE GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YAHYALI’DA

ULAŞIMDA ÇEVRECİ BİR HİZMET DAHA

TALAS BELEDİYESİ’NDE 'KEPEZ' ZİRVESİ

 ‘KAZANCILAR ÇARŞISI TURİST ÇEKSİN GAYRETİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

VALİ GÜNAYDIN: “GRİP VAKALARINDAKİ ARTIŞ TEDBİRSİZLİĞİMİZİN SONUCUDUR”

Kayseri’de Gün Başlıyor programına konuk olan Vali Şehmus Günaydın ilimizde yaşanan grip vakalarındaki artışın maske – mesafe ve hijyen konusundaki tedbirsizliğimizin bir sonucu olduğuna dikkat çekerek gerek Covid 19 vaka sayısındaki artışı azalmak, gerek ise gripal enfeksiyonların hızını kesmek için tedbirlere riayet etme çağrısında bulundu.

Kaytv – Erciyes Tv ekranlarında hafta içi her gün sabah kuşağında yayına giren ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına telefon bağlantısı ile konuk olan Vali Şehmus Günaydın ilimizdeki covid 19 ve gripal enfeksiyon vaka artışlarının ilimiz sakinlerinin maske – mesafe – hijyen kurallarına uyma konusunda  geçtiğimiz yıl olduğu kadar dirayetli davranmalarından kaynaklandığını  vurgulayarak şunları kaydetti.  “Tedbirler konusundaki tavizlerimiz ve vurdumduymazlığımız Covid 19 vaka artışında bizi en üst noktalara kadar taşıdı. Ancak tedbirlere uyma konusunda son haftalarda gösterdiğimiz duyarlık ile yeniden düşüşe geçtik. Pek tabii aşılama çalımlarındaki kararlılığımız da bunu olumlu etkiledi. Şehir olarak tedbirler konusunda kararlılığımızı taviz vermeden sürdürmek zorundayız. Ve de aşılama konusunu ki gayretlerimizi devam ettirmeliyiz. Yakında 2. doz aşı konusunda da mavi kategoriye geçeriz. Salgının hızını önlemenin başka yolu yok.”

Vali Günaydın sözlerinin devamında madde bağımlılığı ile mücadele konusunda da ciddi işer yapıldığını hatırlatıp, uyuşturucu madde satışlarını önleme ve zehir tacirlerinin kökünü kazıa konusunda Kayseri Polisi’nin üşütün başarılarının devam ettiğini vurguladı.