KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KTB BAŞKANI BAĞLAMIŞ: "ÜRETİCİYİ KURTARMADAN TÜKETİCİ KURTULAMAZ”

KTO’DA E-TİCARET VE E-İHRACAT ZİRVESİ

KTO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI

KTO BAŞKANI GÜLSOY ÜÇÜNCÜ ÇEYREK BÜYÜME RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Serhat Çelik: "Asgari ücret insanca yaşamaya yetecek ücret olmalıdır"

BÜYÜKSİMİTCİ İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

BEYDEĞİRMENİ PROJESİ 1 MİLYAR TL KATKI SAĞLAYACAK

BAŞKAN GÜLSOY TÜİK RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

MELMEK’DE EV TEKSTİLİ VE PİKO KURSU

BAŞKAN AKAY ŞEKER ZAMMINI DEĞERLENDİRDİ

ÇEYREK ALTIN 1000 LİRAYA ULAŞTI

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARINA YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

KTB BAŞKANI RECEP BAĞLAMIŞ TARIM FUARINI DEĞERLENDİRDİ

16. KAYSERİ TARIM, HAYVANCILIK VE GIDA FUARI AÇILIYOR

ÜRETİCİDEN HALKA ‘UCUZ 7 GÜN’

KUMSMALL AVM BAŞKANI TARLA 1. YILI DEĞERLENDİRDİ

Anahtar Kelimeler: ÜRETİCİLERE MİLYON DESTEK
Gürkan Ofis Mobilyaları

ÜRETİCİLERE 31 MİLYON HİBE DESTEK

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Programı kapsamında; ilimizde tarımsal üretim konusunda yatırım yapmayı planlayan 52 yatırımcıya verilecek 31 milyon TL hibe desteğin onaylandığını duyurdu.

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Programı kapsamında; ilimizde tarımsal üretim konusunda yatırım yapmayı planlayan 52 yatırımcıya verilecek 31 milyon konusunda yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti.  “Kayseri Ticaret Borsası olarak ilimizde tarım hayvancılık yatırımlarının artması adına yaptığımız çalışmalar neticesinde;Kırsal Kalkınma destekleme programı kapsamında 52 yatırımcıya hayvansal üretim, bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, soğuk hava deposu gibi konularda yapacakları toplam tutarı 63 milyon lira olan yatırım için 31 milyon hibe desteği verilecektir. Sektörümüze yönelik verdiğimiz danışmanlık hizmetleri, İl Tarım Orman Müdürlüğümüzle düzenlediğimiz yatırım toplantıları ve şehrimizin ileri gelenleri ile yapılan görüşmeler neticesinde İlimizin Kırsal kalkınma desteklerinden tam olarak yararlanmasını sağladık.”

Kırsalda üretimin modernleşmesinin, tarımsal üretimin yanı sıra istihdama da büyük ölçüde katkı sağladığını vurgulayan Başkan Bağlamış sözlerini şöyle noktaladı. “Ülkemizde en önemli sıkıntılarımızdan bir tanesi maliyetlerinin yüksek olması. Bu maliyetlerin düşürülmesi anlamında hazırlanmış projelerin hem ilçe çiftçilerimize hem de Kayserimize katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından KKDP kapsamında 2021-2025 yılları arasında yapılması planlanan desteklemenin ilkini bu yıl gerçekleştiriyor ve ilimiz için 31 milyonluk liralık yatırımı kazandıracağımız için büyük mutluluk duyuyoruz. Yapılacak olan yatırımların ilimiz ve ülkemiz tarımı için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”