KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

“OKULLARIN AÇILMASI PLANLANDIĞI GİBİ”

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EKİNCİ AÇIKLADI

BÜNYAN MYO 130 YENİ ÖĞRENCİ ALACAK

ALTUN: ÖĞRENCİLER KADAR HEYECANLIYIZ

NNYÜ’DE TANITIM GÜNLERİ DÜZENLENDİ

ÜNİVERSİTE ADAYLARI İÇİN DANIŞMANLIK

KAYÜ’DEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ÇAĞRI

YKS TERCİHLERİNDE YÜZDE 100 DOLULUK BEKLENİLİYOR

BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

TERCİH MARATONUNDA REHBERLİK HİZMETİ

EĞİTİM BİR-SEN'DEN OKULLARDA "TEMİZLİK" UYARISI

GECİKME OKULLARDA TEMİZLİK VE PANDEMİ ÖNLEMLERİNİ SEKTEYE UĞRATIR

KAYÜ, YÖK SANAL FUARINDA

ÜNİVERSİTENİ KEŞFET

KAYSO BAŞARILI ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

ÖĞRENCİLERİMİZ REKOR KIRIYOR

ŞEKER’DEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

50 ÇOCUĞA ÜCRETSİZ EĞİTİM

NNYÜ’DE GENEL KURUL TAMAM

KAYSERİ YÜKSEKÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI GENEL KURULU YAPILDI

MESLEK OKULLARI İÇİN ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

LGS TERCİHLERİNDE MESLEK OKULLARINI SEÇİN

‘GLOBAL ENGLISH HOUSE’ AÇILDI

YALÇIN: EĞİTİM EN BÜYÜK YATIRIM

SABUNCUOĞLU’NA ‘ALTIN PERFORMANS’ ÖDÜLÜ

AGÜ, ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİNDE YİNE TÜRKİYE 1’İNCİSİ OLDU

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

BU YIL 3. MEZUNLARINI VERDİ

BİLGENESİL OKULLARI’NDAN LGS’DE % 72’LİK YERLEŞTİRME BAŞARISI

DÖNGEL: VERDİĞİMİZ EĞİTİMİN KALİTESİNİ VE NİTELİĞİNİ GÖRMÜŞ OLDUK

ENGELSİZ EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKA ÜYELERİ GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

BAŞKAN PARTİCİ: DAHA NİTELİKLİ İŞLERDE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ

Anahtar Kelimeler: ULUBAŞ' HAYIR BİRDEN

ULUBAŞ'TAN İKİ HAYIR BİRDEN

ANAOKUL VE ORTAOKUL YAPILACAK

Hayırsever Osman Ulubaş’ın  Beşparmak Mahallesine yaptıracağı ortaokul ve anaokulunun temel atma programı Vali Şehmus Günaydın’ın katıldığı tören ile gerçekleştirildi.

Hayırsever Osman Ulubaş’ın  Beşparmak Mahallesine yaptıracağı ortaokul ve anaokulunun temel atmatörenine Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Ercan Teke,İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Savruk, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Büyükşehir Belediye eski Başkanı Mustafa Çelik, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, hayırsever Osman Ulubaş ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, hayırsever Osman Ulubaş’ın adının yaşayacağı yedinci ve sekizinci okulun temelini attıklarının altını çizerken şunları kaydetti.“Demokrasiye sahip çıkacak olan çocuklarımızı yetiştirecek olan bu ilim ve irfan yuvasının temel atma töreninde beraber olmaktan dolayı ben çok gururluyum ve mutluyum. Bugün yine ülkemizde herhalde bir ilk gerçekleşiyor. Adına bu kadar sayıda okul yapılan büyüğümüz Osman Ulubaş’ın adıyla yaşayacak olan yedinci ve sekizinci okulumuzun temelini atıyoruz. Osman Ulubaş Ortaokulu ancak bunun yanında Osman Ulubaş Anaokulu da bunun yanında yükselecek. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise konuşmasında Kayseri’nin birçok güzelliğinin yanında hayırseverliği ile anılan bir şehir olduğuna dikkat çektiği konuşmasında  “Şehrimizin birçok güzelliğinin yanında hayırseverliği ile anılan bir şehir. Bu işte de en önde giden isimlerden bir tanesi kıymetli büyüğümüz Osman Ulubaş amcamız. Allah hayrını kabul etsin, bereketini artırsın. Bugün burada kendi ismiyle yedinci ve sekizinci okulun temelini atıyoruz. Osman amca nasip ederse inşallah bir düzine okul yapacaktır. Özelikle sayın Valimizin tekli eğitime geçme istemesi noktasında destekleri yadsınamaz. Şehrimizi tekli eğitime geçme noktasında şehrimizin her köşesinde büyük bir gayret ve çabası var. Önümüzdeki günlerde yine hayırseverlerimizin katkısıyla Uğurevler mahallesinde bir okulumuzun daha temelini atacağız.  Ben kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Şehmus Günaydın ise konuşmasında yaptıkları çalışmalar sayesinde 2023 yılında Kayseri’yi tekli eğitime geçme noktasında hazır hale getireceklerini ifade ederken şunları kaydetti. “Bugün gerçekten hepimiz için sevinçli bir gün. Kayseri eğitimi, ülkemiz eğitimi açısından önemli bir gün. Bir hayırsever düşünün ki ömrünü bu işlere adamış. Düşünün ki bir okul bitme aşamasına geldiğinde hemen yeni bir okulun yapımına başlamak için belediyelerimizle ve bizlerle temasa geçip bana hemen bir yer bulun, yeni bir okulun temelini atacağım diyen bir hayırsever. Allah razı olsun, Osman amcamızın yaptığını ülkemizde yapan çok az hayırsever var. Bu yaptığı hayırların örnek teşkil etmesini diliyorum. 2023 yılında Kayseri’yi tekli eğitime geçme noktasında hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Arsa konusunda belediyelerimiz çalışıyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz çalışıyor. Arsa sorununu çözdükten sonra 2021-2022 yılında inşallah hedeflerimizin %80’nini gerçekleştirmiş olacağız. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen dua sonrası törene katılan protokol mensuplarının butonlara basması ile Osman Ulubaş Ortaokulu ve Anaokulu’nun temel atma çalışmaları başlarken, okulların 2021 Haziran ayında tamamlanacağı öğrenildi.               


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ