KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

AGÜ’YE YENİ REKTÖR

PROF. DR. CENGİZ YILMAZ ATANDI

MELİKGAZİ’DEN YENİ HİKAYE KİTABI

BAŞKAN. DR. PALANCIOĞLU: “ÇOCUKLARIMIZI BİLİNÇLENDİRECEĞİZ”

MEHMET ONUR ŞAHİN ASKERİ ÖĞRENCİ ADAY BELİRLEME SINAVINDA KAYSERİ 1.'Sİ

TÜRKİYE 4.'SÜ OLDU

'MASALLARIN SÜRPRİZ KUTUSU' PROJESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

PROJENİN KAYSERİ, HATAY, GAZİANTEP VE AZERBAYCAN ORTAKLIĞIYLA YÜRÜTÜLDÜĞÜ VE EMİN ADIMLARLA İLERLEDİĞİ BELİRTİLDİ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN GİLABORULU BAYRAM ŞEKERİ

KAYSERİ'DE UZAKTAN EĞİTİM ALAN ÖZEL ÖĞRENCİLER BAYRAM ÖNCESİNDE GİLABORULU BAYRAM ŞEKERİ YAPMAYI ÖĞRENDİ

KAYMEK’TEN ÖZEL VE ANLAMLI BİR YARIŞMA DAHA

‘SANATA YANSIYAN 15 TEMMUZ EL SANATLARI’ YARIŞMASINA BAŞVURULAR BAŞLADI

MELİKGAZİ’DEN CİZRE’YE 1000 KİTAP

GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLACAK 1000 KİTAP YOLA ÇIKTI

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ’NE HUKUK FAKÜLTESİ KURULDU

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Hukuk Fakültesi,  31471 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 30/ Nisan /2021 tarihli ve 3940 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile kuruldu.

KAYÜ AŞÇILIK AKADEMİSİ TEMEL PRATİK MUTFAK BİLGİLERİ EĞİTİMİ VERECEK

Develili ev hanımlarına ‘Yemek Pişirme ile Mutfağın Püf Noktaları’ ve ‘Yerel-Yöresel Yemekler’ konularında eğitim verecek

KAYÜ ÖĞRENCİSİ, “UÇAN FİKİRLER YARIŞMASINDA” BİRİNCİ OLDU

3. SINIF ÖĞRENCİSİ ALAEDDİN TÜRKMEN BİRİNCİ OLDU

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ DEVELİ SEYRANİ KAMPÜSÜNE HAYIRSEVER DESTEĞİ

KAMPÜS GİRİŞİ VE NİZAMİYE BİNASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

ÖĞRENCİLER EVLERİNİ ATÖLYEYE ÇEVİRDİ

EVDEKİ ATÖLYEM E-TWİNNİNG PROJESİ İLE TAKDİR TOPLADI

ERÜ’NÜN THE 2021 YILI ETKİ SIRALAMASINDAKİ BAŞARISI

ERÜ 301-400 BANDINDA YER ALDI

ARİF MOLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDEN BİR İLK

LİSEDE N95 MASKE ÜRETTİLER

AGÜ 2021 DÜNYA SIRALAMASINDA İLK 200’DE

3 YIL ÜST ÜSTE 101-200 BANDINDA YER ALAN TEK TÜRK ÜNİVERSİTESİ OLDU

AGÜ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNE SAP EĞİTİMİ

EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERE SERTİFİKA VERİLDİ

Anahtar Kelimeler: ULUBAŞ' HAYIR BİRDEN
Gürkan Ofis Mobilyaları

ULUBAŞ'TAN İKİ HAYIR BİRDEN

ANAOKUL VE ORTAOKUL YAPILACAK

Hayırsever Osman Ulubaş’ın  Beşparmak Mahallesine yaptıracağı ortaokul ve anaokulunun temel atma programı Vali Şehmus Günaydın’ın katıldığı tören ile gerçekleştirildi.

Hayırsever Osman Ulubaş’ın  Beşparmak Mahallesine yaptıracağı ortaokul ve anaokulunun temel atmatörenine Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Ercan Teke,İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Savruk, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Büyükşehir Belediye eski Başkanı Mustafa Çelik, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, hayırsever Osman Ulubaş ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, hayırsever Osman Ulubaş’ın adının yaşayacağı yedinci ve sekizinci okulun temelini attıklarının altını çizerken şunları kaydetti.“Demokrasiye sahip çıkacak olan çocuklarımızı yetiştirecek olan bu ilim ve irfan yuvasının temel atma töreninde beraber olmaktan dolayı ben çok gururluyum ve mutluyum. Bugün yine ülkemizde herhalde bir ilk gerçekleşiyor. Adına bu kadar sayıda okul yapılan büyüğümüz Osman Ulubaş’ın adıyla yaşayacak olan yedinci ve sekizinci okulumuzun temelini atıyoruz. Osman Ulubaş Ortaokulu ancak bunun yanında Osman Ulubaş Anaokulu da bunun yanında yükselecek. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise konuşmasında Kayseri’nin birçok güzelliğinin yanında hayırseverliği ile anılan bir şehir olduğuna dikkat çektiği konuşmasında  “Şehrimizin birçok güzelliğinin yanında hayırseverliği ile anılan bir şehir. Bu işte de en önde giden isimlerden bir tanesi kıymetli büyüğümüz Osman Ulubaş amcamız. Allah hayrını kabul etsin, bereketini artırsın. Bugün burada kendi ismiyle yedinci ve sekizinci okulun temelini atıyoruz. Osman amca nasip ederse inşallah bir düzine okul yapacaktır. Özelikle sayın Valimizin tekli eğitime geçme istemesi noktasında destekleri yadsınamaz. Şehrimizi tekli eğitime geçme noktasında şehrimizin her köşesinde büyük bir gayret ve çabası var. Önümüzdeki günlerde yine hayırseverlerimizin katkısıyla Uğurevler mahallesinde bir okulumuzun daha temelini atacağız.  Ben kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Şehmus Günaydın ise konuşmasında yaptıkları çalışmalar sayesinde 2023 yılında Kayseri’yi tekli eğitime geçme noktasında hazır hale getireceklerini ifade ederken şunları kaydetti. “Bugün gerçekten hepimiz için sevinçli bir gün. Kayseri eğitimi, ülkemiz eğitimi açısından önemli bir gün. Bir hayırsever düşünün ki ömrünü bu işlere adamış. Düşünün ki bir okul bitme aşamasına geldiğinde hemen yeni bir okulun yapımına başlamak için belediyelerimizle ve bizlerle temasa geçip bana hemen bir yer bulun, yeni bir okulun temelini atacağım diyen bir hayırsever. Allah razı olsun, Osman amcamızın yaptığını ülkemizde yapan çok az hayırsever var. Bu yaptığı hayırların örnek teşkil etmesini diliyorum. 2023 yılında Kayseri’yi tekli eğitime geçme noktasında hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Arsa konusunda belediyelerimiz çalışıyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz çalışıyor. Arsa sorununu çözdükten sonra 2021-2022 yılında inşallah hedeflerimizin %80’nini gerçekleştirmiş olacağız. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen dua sonrası törene katılan protokol mensuplarının butonlara basması ile Osman Ulubaş Ortaokulu ve Anaokulu’nun temel atma çalışmaları başlarken, okulların 2021 Haziran ayında tamamlanacağı öğrenildi.