KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Karlı yolları aşıp, aşılıyorlar

112 ekipleri paletli ambulanslarla kar-kış dinlemedi hastaların imdadına yetişti

COVİD 19 vaka sayısı yine pik yapma yolunda

Kayseri Şehir Hastanesi’nde ilk

Develi Yeni Devlet Hastanesi hasta kabulü için son aşamaya geldi

Yahyalı Devlet Hastanesi’ne yeni birimler

Kayseri'deki depremin ardından 8 kişi hastaneye başvurdu

COVİD 19 vakaları Kayseri’de de tırmanışa geçti

Hava ambulansı ile 219 hasta taşındı

Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’ye TÜBA’dan Ödül

Kuruyemiş ve baharat kapalı ortamlarda satılacak

Taraftarlar için aşı çadırı kurulacak

‘Sağlıkta Şiddet’ mercek altına alındı

Karnından 9 kilo ur çıkarıldı

 “TÜRKOVAC” ekibine şükran ziyareti

Turkovac'a yoğun ilgi

Gürkan Ofis Mobilyaları

TURKOVAC GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ONLİNE TOPLANTI

İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen ilk yerli ve milli Covid-19 aşısı Türkovac' ın Faz-3 çalışmasına çevre illerden gönüllü olan vatandaşlara yönelik interaktif online toplantısının 2'ncisi gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın, Sivas, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir illerinin Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanları, Kayseri Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan Akın, Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Sorumlusu Uzm. Dr. Ayşin Kılınç Toker, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gamze Kalın Ünüvar katılım sağladı.

Konuşmasına Turkovac çalışmalarında gösterdikleri gayretlerden dolayı katılımcılara teşekkür ederek başlayan İl Sağlık Müdürü Benli "İlkini geçen hafta yaptığımız toplantıdan bugüne kadar gönüllü sayımızda yüzde 100'lük bir artış oldu. Bu artışa Büyükşehir Belediyemizin bilboardlarda yapmış olduğu Turkovac çağrısı ve 2 doz Sinovac uygulanmış vatandaşlarımızı mesajla Turkovac'a davet etmesi büyük katkı sağladı. Ayrıca üniversite öğrencilerimize de ulaşarak onları aşıya davet ediyoruz. İlimizde uyguladığımız bu örnek çalışmaları siz komşu illerdeki yöneticilerimizle paylaşarak zenginleştirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Benli sözlerini noktalarken "Milli aşımız Turkovac'ın yaygın kullanıma bir an önce geçebilmesi adına her bir gönüllü bizim için çok kıymetli. Turkovac merkezi olmayan çevre illerimizdeki gönüllülerimize sağlanabilecek her türlü kolaylık Turkovac'a olan ilgiyi daha da arttıracaktır. Bu aşamada çevre illerimizdeki gönüllülerin Kayseri'ye yönlendirilmesi ve ulaşımda sağlayabileceğimiz kolaylıklar hakkındaki istişarelerimize devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.