KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERDOĞAN, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ KAYSERİ’Yİ DE ÖRNEK GÖSTERDİ

BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ 6 BİN YILLIK TARİHİYLE ADETA AÇIK HAVA MÜZESİDİR”

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİNDE HAYIRSEVERLERİN DE KATILIMIYLA KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPILDI.

MELİKGAZİ NİKÂHTA 21. YÜZYILIN 21. YILININ 21. GÜNÜ YOĞUNLUĞU

28 NİKAH KIYILDI

KOCASİNAN’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE GÖNÜLLERİ ISINDI

GÖNÜLLERE DOKUNAN HİZMETLER

‘SPORCU FABRİKASI’ ADIM ADIM İLERLİYOR

“GENÇLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞKAN ÖZDOĞAN İLÇE PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

SIRAYA GİRMEYE GEREK YOK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, 2020 YILI HİZMETLERİ HAKKINDA İYİ PARTİ YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRDİ

2020 YILINDA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER REKOR SEVİYESİNDEYDİ

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şubat ayı sonunda il kongrelerimizin hepsini bitirmeyi planlıyoruz”

CABBAR BAŞKAN’DAN KİMSESİZ KADINA EV TAŞIMA DESTEĞİ

HEMŞERİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ KAYSERİ KADIN KOLLARI’NIN YENİ YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEDİĞİ BU OLSA GEREK”

BAŞKAN-HAYIRSEVERLER EL ELE, HİZMET ŞAHANE

HAYIRSEVERLER İŞBİRLİĞİYLE KOCASİNAN’A 3 YENİ OKUL

HACILAR’DA ZABITA EKİPLERİ FIRIN VE BAKKALLARDA DENETİM YAPTI

ÖZDOĞAN: HALKIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

YALÇIN: “ÇALIŞMALARIMIZA KATKI KOYANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BİZE BİLDİRİN!

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘MEZARLIK VE DEFİN’ AÇIKLAMASI

“KAMUOYUNUN ZİHNİNİ BULANDIRMAK DOĞRU VE ANLAMLI DEĞİL”

BAŞKAN PALANCIOĞLU, MHP YÖNETİM KURULUNA 2020 YILINDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

“MELİKGAZİ BELEDİYESİ OLARAK PANDEMİYİ FIRSATA ÇEVİRDİK”

Gürkan Ofis Mobilyaları

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DAĞ OTELİNİN TEMELİ ATILDI

ÖZHASEKİ: ERCİYES’TE 12 AY DOLU DOLU GEÇECEK

XPERİA Mountain Resort Otelleri’nin Erciyes’te yaptıracağı 5 yıldızlı ve 600 yataklı otelinin temel atam töreni AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin de iştirak ettiği tören ile atıldı. Özhaseki törende yaptığı konuşmada "Kayağı 5 ay gibi devam ettirebiliyoruz. Onun dışında ne olacak? Şimdi bisiklet turları yapılıyor. Spor kampları var işin içerisinde. En az 2 ayı onlar dolduracak. Sonrasında inşallah sıcak su çıkacak ve 12 ay dolu dolu geçecek." değerlendirmesinde bulundu.

XPERİA Mountain Resort Otelleri’nin Erciyes’te yaptıracağı 5 yıldızlı ve 600 yataklı otelinin temel atam törenine Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Genel Başkan Yrd. ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, XPERİA Mountain Resort Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Kayış, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı ve davetliler iştirak etti.

Törene onur konuğu olarak katılan Özhaseki, Erciyes'in önemli bir turizm merkezi haline geldiğinin altını çizip, hiç bir ayrım yapmadan vatandaşa hizmet etme gayretinde olduklarını vurgulayarak şunları kaydetti."Biz burada aklınıza gelebilecek çok büyük projelere imza attık. Bunlardan biri de Erciyes. Bu şehir ileriye doğru giderken ne yapmak gerekir diye çalışırken birçok şey söylendi ama turizm denince birisi 'kayak merkezi olur' dedi. Belediye başkanları her şeyi bilecek diye bir şey yok. Belediye başkanları iyi bilenleri bir araya getirip onları idare eder. Nihayetinde Erciyes'te kayak merkezi olacağı fikrine biz de inandık. Bunu ilk anlatmaya başladığımda bizi 'ti'ye almaya başladılar. 'Allah'ın dağına ne parası ödeyeceksiniz, bu ne iş?' Aynı şeyi raylı sisteme başladığımızda da söylediler. Baktım derdimi anlatamıyorum, yurt dışına götürüp gazeteci arkadaşlarla birlikte, sanayi ticaret odalarına bu çevredeki belediye başkanlarına orada kayak merkezlerini gösterdim. Ondan sonra ses çıkmamaya başladı."

Sözlerinin devamında Erciyes Dağı'na önemli yatırımlar yapıldığını anlatan Özhaseki,"Bu sadece bir spor değil, bir ekonomi, bir şehrin aynı zamanda sosyal yaşamını değiştirecek en önemli bir proje. Sonra da biz bunun altyapısına başladık. Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak şehirden buraya kadar yolu biz yaptık. Suyu, doğal gazı, elektriği getirdik ve daha sonra buradaki tesislere başladık. Modern dükkanlar inşa ettik. Teleferikler, telesiyejler ve çevresinde sosyal tesisler. Sadece projesine 5 yıl harcamıştık. Arkasından altyapı ile ilgili bu yapım işlemleri 10 senedir devam ediyor. Şimdi bunu taçlandıracak olanlar oteller. Bunlar kartopu gibi büyüyerek devam edecek. Erciyes'ten şehre doğru giderken sağlı sollu villalar yarın bir gün belediyeye, 'Çalışma ruhsatı verin' diye müracaat edecekler ve 'Oteller dolu, biz de burayı otel gibi işletelim' diyecekler. Niye? Her bir odası 100 dolar. Kayağı 5 ay gibi devam ettirebiliyoruz. Onun dışında ne olacak? Şimdi bisiklet turları yapılıyor. Spor kampları var işin içerisinde. En az 2 ayı onlar dolduracak. Sonrasında inşallah sıcak su çıkacak ve 12 ay dolu dolu geçecek." değerlendirmesinde bulundu.

Erciyes'teki termal su kaynağı arama çalışmalarına da değinen Özhaseki, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızla Erciyes'i konuştuk. 15 gün kadar sonra 2 bin 200 metre inecek sondaj makineleri geliyor. Büyük ihtimalle buluruz diyorlar. Bulunmazsa bir kez daha vurulacak." ifadesini kullandı.

Sözlerinin sonunda Erciyes'e 35 kilometre mesafede sıcak su bulunduğunu hatırlatan Özhaseki, "Ben boruların maliyetini de hesaplattım ve buraya gelmesi 1 milyon dolar tutuyor. Bir o kadar da işçilik gitse sıcak suyu buraya getireceğiz ve 12 ay boyunca otellerin dolu dolu olduğu bir ortam başlayacak. Binlerce turist gelecek. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı derler ki, 'Geçen sene biz hesapladık, Kayseri ekonomisine Erciyes Dağı'nın faydası 100 milyon dolar oldu.' Emin olun, milyar dolara çıkacak. Afaki söylemiyorum, bir hesaba dayalı olarak söylüyorum. Allah'ın izniyle bundan herkes istifade edecek." diye konuştu.

Vali Şehmus Günaydın ‘da Erciyes'in Türkiye'nin önemli bir turizm merkezi olduğunu ve bu anlamda buraya yapılan yatırımların da önem taşıdığının altını çizdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Erciyes'e sadece kışın değil yılın her günü gelinebilecek yatırımların gerçekleştirildiğini ve bu anlamda yüksek irtifa kamp merkezinin buna en iyi örnek olduğunu belirtti.

XPERİA Mountain Resort Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Kayış’da Kayseri’ye yatırımlarının artarak devam edeceğini vurgulayıp, sıcak suyun da en kısa zamanda çıkartılmasını umduklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından dualarla otelin temeli atıldı.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ