Türkiye´nin Güçlü Olması
Çiftçisinin Güçlü Olmasıyla Mümkün
Tarih: 18.6.2017 18:50:16/ 532okunma / 0yorum

Kayseri Şeker´in Şarkışla Şeker iftar sofrasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Dünyadaki gelişmelerin göz önüne alındığında, Türkiye´nin üstlendiği görev ve sorumluluklar açısından Türkiye´nin güçlü olmaya ve kalkınmaya ihtiyacı olduğunu belirtti.
Başkan Akay; "Türkiye´nin güçlü olması ve kalkınması elbette ki çiftçisinin güçlü olmasıyla mümkündür. O nedenle biz yaptığımız bu görevi Milli bir görev olarak addediyoruz. Çiftçimizin gelirini artırmayı gerçekten büyük bir hedef olarak kabul ettik. Bu anlayış içerisinde çalışıyoruz. Bütün bu yapılacak olan ve yapılan işlerin hepsi Allah´ın izni ile hem çiftçimizin gelirlerini artıracak. Hem de onun işletmesini büyütecek işler olacaktır" dedi.
Kayseri Şeker´in yatırımlarıyla bölgeye katkı sağlamak anlayışında olduklarını belirten Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü:
"Şarkışla gerçekten Kayseri Şeker açısından önemli olduğu için burada imkanlar ölçüsünde yatırımları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu iftar organizasyonun yapıldığı Tarım Market ve Bölge Hizmet binamız geçen sene yapıldı ve faaliyete geçti. Çok şükür Şarkışla´ya böyle bir tesisi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bunun dışında 20 bin tonluk Lisanslı depo burada çiftçimizin hizmetine sunuldu. Allah inşallah daha nicelerini bize yapmayı nasip eylesin. Kayseri Şeker, güçlü oldukça çiftçilerimiz ve aynı zamanda çalışanlarımız da bu güçten faydalansın anlayışındayız."
Hüseyin Akay, "Geleneksel iftar soframızı ailecek, çoluk-çocuk, yaşlı genç, kadın- erkek hep birlikte bu iftar sofrasını şenlendirdiniz. Allah da sizin gönlünüzü şenlendirsin inşallah. Büyük Kayseri Şeker Ailesinin, büyüklüğünü bu vesile ile bize Şarkışla´da yaşatıyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum. Biz aslında bu iftar sofrasını mümkün olduğu kadar Ramazanın sonuna kaydırdık ki hava şartları daha elverişli olsun da daha uygun bir ortamda iftarımızı gerçekleştirelim istedik. Ama bugün hava oldukça serin ve üşütüyor. Arif Nihat Asya´nın bayrak şiirinde “Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün, kızıllığında ısındık diyor ya, Biz de size diyoruz ki bizde bu soğuk yaz gününde sizin gönlünüzün sıcaklığında ısındık. Allah razı olsun. Teşekkür ediyorum." ifadesinde bulundu.
Kayseri Şeker iftar sofrasında konuşan Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz da, "Kısa bir zaman önce yapılan Genel Kurulda Hüseyin Akay başkanımızın önderliğinde yeni yönetim oluştu. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Bu yeni dönemde başarılarının devamını diliyorum. Şarkışla Kayseri Şeker tarafından önem arz ediyor. Şarkışla ile ilgili halisane düşüncelerinden dolayı da kendilerine teşekkür ediyoruz.
Bizim ilçede hava soğuk ama bizim eller böyle. Havası sert, insanı mert. Dolayısıyla biz adamın hasını da biliriz ve adamın hasını sonuna kadar da destekleriz. Çünkü bu yönetimin başarılı olduğunu üyeleri tasdik ediyor ve yönetime sonuna kadar destek veriyor. Biz de o nedenle destekliyoruz. Macera aramaya gerek yok. Bizim huzurumuzu kim temin ediyorsa onunla devam etmek zorundayız. Çiftçimiz de bunu gösterdi. Yani Kayseri Şeker bizim pancar üreticimizin ağız tadı. Allah bu çiftçimizin ağız tadını bozmasın" diye konuştu.
Şarkışla Şeker iftar sofrasına; Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Gürçayır Belediye Başkanı Osman Özkan, İlçe Müftüsü Mehmet Cingöz, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu,Yönetim Kurulu üyeleri, Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyeleri; Av.Kaan Savruk, Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri; Abdulkadir Güneş, İsmail Avşar Mustafa Demir, Nizamettin Çatak, Abdullah Borazan, Genel Müdür yardımcısı Osman Canıtez, Pancar Koop. Müdürü İsmet Aksoy, Bölge Müdürlüğü personeli ve Çiftçiler aileleri ile birlikte katıldılar.


Video Tarihi: 18.6.2017 18:50:16

Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: Türkiye Güçlü Olması
BÜYÜKŞEHİR´DEN YENİ ARAÇLAR VE YENİ YOLLAR
BÜYÜKŞEHİR´DEN YENİ ARAÇLAR VE YENİ YOLLAR
Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan iş makinesi parkına yeni araçlar katarken bir taraftan da yeni yollar yapmaya devam ediyor.
KOCASİNAN BELEDİYESİ,
KOCASİNAN BELEDİYESİ,
KAYSERİ´Yİ YEMLİHA´DA AĞIRLAMAK İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI ...
HACILAR´DA HAYALLER GERÇEK OLUYOR
HACILAR´DA HAYALLER GERÇEK OLUYOR
KENTESEL DÖNÜŞÜMÜN TEMELİ ATILIYOR ...
MELİKGAZİ´DE EKİPLER
MELİKGAZİ´DE EKİPLER
10 GÜNLÜK TATİLDE VARDİYA USULÜ İLE ÇALIŞACAK ...
MEMUR-SEN KAYSERİ İL TEMSİLCİSİ AYDIN KALKAN,
MEMUR-SEN KAYSERİ İL TEMSİLCİSİ AYDIN KALKAN,
"HÜKÜMETİN TEKLİFİNİ 4 GÜN BOYUNCA MÜZAKERE EDECEĞİZ" ...
KAYSERİ´DE YARIN ŞEMSİYE ALMADAN ÇIKMAYIN
KAYSERİ´DE YARIN ŞEMSİYE ALMADAN ÇIKMAYIN
Meteoroloji 7. Bölge Müdürü Mustafa Yılmaz: “Geçtiğimiz 45 gün içerisinde normallerin üzerinde sıcaklıkları ölçtük”
YAHYALI´DA DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
YAHYALI´DA DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRİLDİ
BAŞKAN ÖZTÜRK ,YAHYALI 2018´DE DOĞALGAZ KULLANACAK
BÜYÜKKILIÇ, "AÇILAN İŞ YERLERİ
BÜYÜKKILIÇ, "AÇILAN İŞ YERLERİ
BÜYÜMENİ VE GELİŞMENİN BİR İFADESİDİR" ...
GÖNÜLLÜ KÜLTÜR KURULUŞLARI
GÖNÜLLÜ KÜLTÜR KURULUŞLARI
MÜFTÜ GÜVEN´İ ZİYARET ETTİ ...
´PİRANA´ DEĞİL ´PACU´ ÇIKTI
´PİRANA´ DEĞİL ´PACU´ ÇIKTI
Kızılırmak´ta yakalanan ve Pirana´ya benzediği için paniğe neden olan balığın piranalarla yakın akraba olan ´Pacu´ türü olduğu tespit edildi.
BİLİM MERKEZİ´NDE METEOR YAĞMURU ŞÖLENİ
BİLİM MERKEZİ´NDE METEOR YAĞMURU ŞÖLENİ
Kayseri Bilim Merkezinde hafta sonu gerçekleşen meteor yağmuru şölen havasında izlendi.
KOCASİNAN´IN ÇOCUK OYUNLARI,
KOCASİNAN´IN ÇOCUK OYUNLARI,
TURGUT REİS MAHALLESİ´NDE CANLANDI …
KARACAOĞLU MAHALLESİNE
KARACAOĞLU MAHALLESİNE
GO-KART PARKI YAPILIYOR ...
TAHA CARIM BULVARI
TAHA CARIM BULVARI
4. ETAPTA ASFALTLAMA ÇALIŞMASI ...
MELİKGAZİ´DE 5 AYRI MAHALLEDE
MELİKGAZİ´DE 5 AYRI MAHALLEDE
6 TRAFO MERKEZİ OLACAK ...
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
17 Ağustos 2017 Perşembe
Bugün
Parçalı bulutlu
32 °C
15 °C
Cuma
Güneşli
31 °C
15 °C
Cumartesi
Güneşli
31 °C
14 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-6/16/1033434095171.jpg

KANALIMIZA ABONE OL