Türkiye´nin Güçlü Olması
Çiftçisinin Güçlü Olmasıyla Mümkün
Tarih: 18.6.2017 18:50:16/ 600okunma / 0yorum

Kayseri Şeker´in Şarkışla Şeker iftar sofrasında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Dünyadaki gelişmelerin göz önüne alındığında, Türkiye´nin üstlendiği görev ve sorumluluklar açısından Türkiye´nin güçlü olmaya ve kalkınmaya ihtiyacı olduğunu belirtti.
Başkan Akay; "Türkiye´nin güçlü olması ve kalkınması elbette ki çiftçisinin güçlü olmasıyla mümkündür. O nedenle biz yaptığımız bu görevi Milli bir görev olarak addediyoruz. Çiftçimizin gelirini artırmayı gerçekten büyük bir hedef olarak kabul ettik. Bu anlayış içerisinde çalışıyoruz. Bütün bu yapılacak olan ve yapılan işlerin hepsi Allah´ın izni ile hem çiftçimizin gelirlerini artıracak. Hem de onun işletmesini büyütecek işler olacaktır" dedi.
Kayseri Şeker´in yatırımlarıyla bölgeye katkı sağlamak anlayışında olduklarını belirten Başkan Akay sözlerini şöyle sürdürdü:
"Şarkışla gerçekten Kayseri Şeker açısından önemli olduğu için burada imkanlar ölçüsünde yatırımları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu iftar organizasyonun yapıldığı Tarım Market ve Bölge Hizmet binamız geçen sene yapıldı ve faaliyete geçti. Çok şükür Şarkışla´ya böyle bir tesisi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bunun dışında 20 bin tonluk Lisanslı depo burada çiftçimizin hizmetine sunuldu. Allah inşallah daha nicelerini bize yapmayı nasip eylesin. Kayseri Şeker, güçlü oldukça çiftçilerimiz ve aynı zamanda çalışanlarımız da bu güçten faydalansın anlayışındayız."
Hüseyin Akay, "Geleneksel iftar soframızı ailecek, çoluk-çocuk, yaşlı genç, kadın- erkek hep birlikte bu iftar sofrasını şenlendirdiniz. Allah da sizin gönlünüzü şenlendirsin inşallah. Büyük Kayseri Şeker Ailesinin, büyüklüğünü bu vesile ile bize Şarkışla´da yaşatıyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum. Biz aslında bu iftar sofrasını mümkün olduğu kadar Ramazanın sonuna kaydırdık ki hava şartları daha elverişli olsun da daha uygun bir ortamda iftarımızı gerçekleştirelim istedik. Ama bugün hava oldukça serin ve üşütüyor. Arif Nihat Asya´nın bayrak şiirinde “Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün, kızıllığında ısındık diyor ya, Biz de size diyoruz ki bizde bu soğuk yaz gününde sizin gönlünüzün sıcaklığında ısındık. Allah razı olsun. Teşekkür ediyorum." ifadesinde bulundu.
Kayseri Şeker iftar sofrasında konuşan Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz da, "Kısa bir zaman önce yapılan Genel Kurulda Hüseyin Akay başkanımızın önderliğinde yeni yönetim oluştu. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Bu yeni dönemde başarılarının devamını diliyorum. Şarkışla Kayseri Şeker tarafından önem arz ediyor. Şarkışla ile ilgili halisane düşüncelerinden dolayı da kendilerine teşekkür ediyoruz.
Bizim ilçede hava soğuk ama bizim eller böyle. Havası sert, insanı mert. Dolayısıyla biz adamın hasını da biliriz ve adamın hasını sonuna kadar da destekleriz. Çünkü bu yönetimin başarılı olduğunu üyeleri tasdik ediyor ve yönetime sonuna kadar destek veriyor. Biz de o nedenle destekliyoruz. Macera aramaya gerek yok. Bizim huzurumuzu kim temin ediyorsa onunla devam etmek zorundayız. Çiftçimiz de bunu gösterdi. Yani Kayseri Şeker bizim pancar üreticimizin ağız tadı. Allah bu çiftçimizin ağız tadını bozmasın" diye konuştu.
Şarkışla Şeker iftar sofrasına; Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Gürçayır Belediye Başkanı Osman Özkan, İlçe Müftüsü Mehmet Cingöz, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu,Yönetim Kurulu üyeleri, Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyeleri; Av.Kaan Savruk, Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri; Abdulkadir Güneş, İsmail Avşar Mustafa Demir, Nizamettin Çatak, Abdullah Borazan, Genel Müdür yardımcısı Osman Canıtez, Pancar Koop. Müdürü İsmet Aksoy, Bölge Müdürlüğü personeli ve Çiftçiler aileleri ile birlikte katıldılar.


Video Tarihi: 18.6.2017 18:50:16

Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: Türkiye Güçlü Olması
SANAL GERÇEKLİK TIRI KAYSERİ´DE
SANAL GERÇEKLİK TIRI KAYSERİ´DE
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Sanal Gerçeklik Tırı´nı Kayseri´ye getirdi.
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDE
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDE
TSE GÖZETİM TETKİKİ TOPLANTISI ...
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
YENİ NESİL PAZAR YERİNİ İNCELEDİ ...
HOLLANDA KAYSERİLİLER VAKFI´NDAN
HOLLANDA KAYSERİLİLER VAKFI´NDAN
KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ´NE ZİYARET ...
TURAN KÖYLÜOĞLU İLKOKULU AİLE BİRLİĞİ YÖNETİMİNDEN
TURAN KÖYLÜOĞLU İLKOKULU AİLE BİRLİĞİ YÖNETİMİNDEN
BAŞKAN CABBAR´A ZİYARET ...
TEMAD KAYSERİ İL BAŞKANI ERTUNÇ KARAHAN,
TEMAD KAYSERİ İL BAŞKANI ERTUNÇ KARAHAN,
“Ülkemizin huzur ve güvenini hedef alan mihrakların karşısındayız”
KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDEN
KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDEN
HUZUREVİ SAKİNLERİNE AŞURE İKRAMI ...
AKÇAKAYALILAR SOMUNCU BABA´YI ZİYARET ETTİ
AKÇAKAYALILAR SOMUNCU BABA´YI ZİYARET ETTİ
Talas Belediyesi Akçakaya Mahallesi sakinlerini Hamid-i Veli Somuncu Baba türbesine gönderdi.
KİLO MARKET 12. ŞUBESİ´Nİ
KİLO MARKET 12. ŞUBESİ´Nİ
TALAS SAKİNLERİ´NİN HİZMETİNE SUNDU …
TALAS´TA VATANDAŞLAR MEVLANA MAHALLESİ´Nİ TEMİZLEDİ
TALAS´TA VATANDAŞLAR MEVLANA MAHALLESİ´Nİ TEMİZLEDİ
“Duyarlı Vatandaş, Temiz Talas” sloganıyla temizlik kampanyası başlatan Talas Belediyesi, temiz çevre konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çevre temizliğine devam ederek Mevlana Mahallesi´nde temizlik yaptı.
İNCESU´DE 4. ETAP TOPLU KONUT İNŞAATI BAŞLAYACAK
İNCESU´DE 4. ETAP TOPLU KONUT İNŞAATI BAŞLAYACAK
İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol İncesu Saraycık 4. etap toplu konut projesinin başlatılacağını söyledi.
BÜYÜKKILIÇ, GESİ İLKOKULU VE
BÜYÜKKILIÇ, GESİ İLKOKULU VE
ÇEVRE DÜZENLEME TOPLANTISI´NA KATILDI ...
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR SÖZÜNÜ TUTTU
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR SÖZÜNÜ TUTTU
CIRGALAN´A HİZMET YAĞDI…
ESKİ BAKAN GÜÇLÜ,
ESKİ BAKAN GÜÇLÜ,
ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI PROJESİ´Nİ ANLATTI …
ASAF MEHMETBEYOĞLU ANNESİNİ HAKK´A UĞURLADI…
ASAF MEHMETBEYOĞLU ANNESİNİ HAKK´A UĞURLADI…
Kayseri Ticaret Odası eski Başkanlarından Asaf Mehmetbeyoğlu yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeni ile önceki gün 84 yaşında hayata veda eden annesi Sevim Mehmetbeyoğlu´nu Hakk´a uğurladı…
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
18 Ekim 2017 Çarşamba
Bugün
Güneşli
19 °C
0 °C
Perşembe
Güneşli
20 °C
2 °C
Cuma
Güneşli
20 °C
3 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL