KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

MELİKGAZİ'DE

METRUK BİNA YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ OKULLARDA

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPTI

TALAS'IN MÜDÜRLERİ

KIRSALI ARŞINLIYOR

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

İLÇE HALKINI ZİYARET ETTİ

NAR SUYUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI !

KANSERDEN VE KALP KRİZİNDEN KORUYOR…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN SOĞUK KISITLAMA GÜNÜNDE SICAK İKRAM

POLİS, BEKÇİ VE ZABITA EKİPLERİNE SICAK ÇAY VE SANDVİÇ EKMEĞİ İKRAMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU ‘SERBEST BÖLGE’DE Kİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Palancıoğlu: “Kayseri ilinde sanayinin, sanayi yatırımlarının ve ekonomik büyümenin temelinde belediyelerin akılcı, yerinde ve bilinçli yatırları yer almaktadır”

ERDOĞAN, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ KAYSERİ’Yİ DE ÖRNEK GÖSTERDİ

BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ 6 BİN YILLIK TARİHİYLE ADETA AÇIK HAVA MÜZESİDİR”

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİNDE HAYIRSEVERLERİN DE KATILIMIYLA KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPILDI.

MELİKGAZİ NİKÂHTA 21. YÜZYILIN 21. YILININ 21. GÜNÜ YOĞUNLUĞU

28 NİKAH KIYILDI

KOCASİNAN’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE GÖNÜLLERİ ISINDI

GÖNÜLLERE DOKUNAN HİZMETLER

‘SPORCU FABRİKASI’ ADIM ADIM İLERLİYOR

“GENÇLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞKAN ÖZDOĞAN İLÇE PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

SIRAYA GİRMEYE GEREK YOK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, 2020 YILI HİZMETLERİ HAKKINDA İYİ PARTİ YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRDİ

2020 YILINDA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER REKOR SEVİYESİNDEYDİ

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

Anahtar Kelimeler: SAĞLIK- BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI
Gürkan Ofis Mobilyaları

TÜRK SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI ÜNAL AÇIKLAMA YAPTI

ÜNAL: “ ŞEHİR HASTANESİNİ KİM YÖNETİYOR?”

Türk Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal yaptığı basın açıklamasıyla Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik’e personellerin yer değişikliği hareketlerinin kimler tarafından yapıldığı sorusunu yöneltti? Başkan Ünal açıklamasında; “Bu atamaların başhekim olarak özgür iradenizle sizin tarafınızdan yapıldığına inanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Şehir Hastanesi Başhekimlik binası önünde toplanan Türk Sağlık- Sen Kayseri Şubesi üyeleri adına açıklama yapan Başkan Kamil Ünal, Şehir Hastanesi Başhekimi ve Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik’e personellerin yer değişikliği hareketlerinin kimler tarafından yapıldığına dair bazı sorular yöneltti.

Başkan Ünal açıklamasında Anayasa ve yasalarca belirlenen talimatlar çerçevesinde personellere yönelik adaletli olunmasının gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti.“Türk Sağlık-Sen millet sevgisi, vatan sevdası ve hizmet aşkıyla; milli değerlerimizi ve kamu görevlilerinin haklarını koruyup, mutlu, huzurlu ve refah içinde bir kamu çalışanı, birlik, beraberlik ve huzurlu bir toplum için mücadele eden büyük bir sevdanın adıdır.Kahraman Sağlık çalışanları devam eden pandemi sürecinde, üstün gayret ve özveri ile canlarını hiçe sayarak cephede mücadele ederken, idarecilerin de görevlerini adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde yerine getirmelerini beklemekte idiler.Şehir Hastanesi Başhekimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami ÇELİK, personellerin yer değişikliği hareketleri hastane idaresi tarafından mı yapılıyor. Türk Sağlık-Sen Kayseri Şubesi, bu atamaların başhekim olarak özgür iradenizle sizin tarafınızdan yapıldığına inanmak istiyoruz. İnsanın en büyüğü, en yüksek mevkide iken tevazu gösteren, kudret sahibi iken affeden ve kuvvetli olduğu vakit adaletle hareket edendir.Ancak Şehir Hastanesi Başhekimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami ÇELİK personel hareketlerini yaparken paralel bir yapı tarafından talimat alıyorsa, böyle bir yerde adaletli yönetimden bahsetmek mümkün değildir.Şehir Hastanesi tahakkuk biriminde görev yapan Hizmetli Abdullah ASLAN’ın ülkemizin içinde bulunduğu pandemi sürecinde can siperhane görev yapan kahraman sağlık çalışanlarına “maaş döner sermaye az diye köpek gibi devlete saldırdılar” yorumunu yapmasını ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirerek herhangi bir cezai işlem uygulamadınız. Şimdi sizlerin huzurunda Başhekim Beye soruyorum;*Türk Sağlık-Sen Kayseri Şubemizin sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımlara yorum ve beğeni yapan personellerinize görev yeri değişikliği yaptınız mı ?*Yaptıysanız, sosyal medyadaki yorum ve beğeniler ifade özgürlüğü kapsamına girmiyor mu?*Buradaki yapılan çifte standartı nasıl açıklayacaksınız?

*“Bizim ilkemiz önce ülkemiz” düsturu olan Türk Sağlık-Sen’in Kayseri Şubesi için “çete veya örgüt” benzetmesi yaptınız mı? Yaptıysanız çetenin anlamını biliyoruz ancak örgüt kelimesini kullanmanızdaki amacınız nedir? 28 yıldır hiç taviz vermeden ülkemizin bölünmez bütünlüğü, çocuklarımızın geleceği; ülkemiz insanlarının ve kamu çalışanlarının refaha kavuşmasını sağlamak, hakkı, hukuku ve ücret adaleti için mücadele eden Sivil Toplum Kuruluşunu mu kastettiniz, yoksa terör örgütü manasında mı kulandınız? Cevabınınızı çok merak ediyor, sabırsızlıkla bekliyoruz.

*Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi olarak sahada aktif olarak görev yapacak hemşire, ebe, sağlık memuruna ihtiyaç varken; Türk Sağlık-Sen Kayseri Şubesi olarak alanı dışında çalışan geçici görevli sağlık personellerini ısrarlı mücadelemiz sonucunda aktif görevlerine dönderdiğimiz halde, Hemşire Tunay GÜRELİ ve Hemşire Rahime ALAN’ ı İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi Sekreteryasına alanı dışında görevlendirimesini siz mi yaptınız?*Yine alanı dışında çalışan geçici görevli sağlık personellerini ısrarlı mücadelemiz sonucunda aktif görevlerine dönderdiğimiz halde, pandemi sürecinde aktif olarak görev yaparken Hemşire Nurdan ÇAMUR’ u Etik Kurul sekreteryalığına siz mi görevlendirdiniz? Yoksa paralel bir yapı tarafından verilen talimat doğrultusunda mı görevlendirdiniz?*08.03.2010 tarihli ve 27515 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Hemşirelik Yönetmeliği’nin 10. maddesinde Sorumlu Hemşirelik kriterlerininaçıkca belirtilmesine rağmen, Ebe EsaletTAN’ın göğüs hastalıkları servisi tecrübesi olmadığı halde, mevzuatta belirtilen şartları taşımadığı halde ve de kanunen sorumlu hemşirelik yapamayacak olmasına rağmen servis sorumlusu olarak atamasını nasıl yaptınız?*Mesleğe başlamasının 2.-3. ayında sağlık personeline bir sendikaya üye olması karşılığında döner sermayeden %20 ek puan verildi mi?*Türk Sağlık-Sen İşyeri Temsilcilerimiz hakkında soruşturma açtırılıp, disiplin cezası ve yer değişikliği cezası vererek mobbing mi uygulanıyor?*Acil Serviste Sorumlu Hemşire var iken, acil servis tecrübesi olmayan ikinci bir sorumluyu neden atadınız? Pandemi sürecinde hemşire açığı var iken bu atamaya neden gerek duyuldu?*Acil Servis depo birimine yeni atanan sağlık personeli sendika değiştirmesi şartıyla mı atandı? Atama talimatı paralel yapı tarafından mı verildi? *Yoksa paralel yapı atamaların bu şekilde olmasını mı istiyor?Şehir Hastanesi Yöneticileri; Yapılmaması gereken atamaları yapmanız, paralel bir yapı tarafından talimat aldığınız izlenimini oluşturmaktadır. Umut ediyoruz ki bundan sonra sadece anayasa ve yasaların sizlere sağladığı talimatları uygulayarak Kahraman Sağlık Çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu en üst düzeye çıkartıp, hakkaniyetli ve adaletli davranırsınız. “Bir saat veya bir gün adaletle hükmetmek, bir sene veya altmış sene nafile ibadet'ten hayırlıdır.” güzel sözü de sizlere hatırlatıyor, katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. “


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ