KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KTO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI

KTO BAŞKANI GÜLSOY ÜÇÜNCÜ ÇEYREK BÜYÜME RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Serhat Çelik: "Asgari ücret insanca yaşamaya yetecek ücret olmalıdır"

BÜYÜKSİMİTCİ İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

BEYDEĞİRMENİ PROJESİ 1 MİLYAR TL KATKI SAĞLAYACAK

BAŞKAN GÜLSOY TÜİK RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

MELMEK’DE EV TEKSTİLİ VE PİKO KURSU

BAŞKAN AKAY ŞEKER ZAMMINI DEĞERLENDİRDİ

ÇEYREK ALTIN 1000 LİRAYA ULAŞTI

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARINA YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

KTB BAŞKANI RECEP BAĞLAMIŞ TARIM FUARINI DEĞERLENDİRDİ

16. KAYSERİ TARIM, HAYVANCILIK VE GIDA FUARI AÇILIYOR

ÜRETİCİDEN HALKA ‘UCUZ 7 GÜN’

KUMSMALL AVM BAŞKANI TARLA 1. YILI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN BÜYÜKSİMİTCİ: "İHRACATIMIZ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR”

KAYSERİ’NİN İHRACATI İLK 9 AYDA YÜZDE 45,6 ARTTI

Anahtar Kelimeler: TURHAL' 'PANCAR' COŞKUSU
Gürkan Ofis Mobilyaları

TURHAL'DA 'PANCAR' COŞKUSU

Kayseri Şeker, Turhal Fabrikası’nda 88. pancar alım ve şeker üretim kampanyasını törenle başlattı. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay törende yaptığı konuşmada " Bölge çiftçisine en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümüzle mücadelemiz devam edecek" ifadesini kullandı.

Kayseri Şeker, Boğazlıyan ve Kayseri Fabrikaları’ndan sonra Turhal Fabrikasında da pancar alım ve şeker üretim kampanyasını törenle başlattı.

Törenin açılışında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Turhal Şeker Fabrikası’nın, Kayseri Şeker çatısı altında 4’ncü kampanyasının açılışını yaptığına dikkati çekerek şöyle konuştu: "Turhal Şeker Fabrikası, 2018 yılında Özelleştirme İdaresi’nden Kayseri Şeker Fabrikası tarafından alındı. O günden bu güne gerçekten büyük bir başarı ve performans ortaya konuldu. Bir çiftçi kuruluşu olarak böyle bir fabrikayı almaktan dolayı gururluyuz ve bunun değerini biliyoruz ve hak ettiği şekilde burada emek veriyoruz gayret gösteriyoruz. Turhal Şeker Fabrikası bu kampanya döneminde yani 88’inci kampanya döneminde bizim için 4’üncü kampanya döneminde 5267 çiftçi ile sözleşme gerçekleştirmiş ve bu 121 bin dekar alan da bu sözleşmeli üretim gerçekleştiriliyor 121 bin dekar alanda toplamda 723 bin ton pancar hasadı bekliyoruz. 88 gün sürecek kampanya dönemimizde 100 bin ton şeker üreteceğiz."

Turhal Şeker Fabrikası’nın Tokat için çok kıymetli olduğunu dile getiren Tokat Valisi Ozan Balcı ise, "Türk Milletinin, Türk çiftçisinin alın teri ile tabiri caiz ise kendi küllerinden meydana getirdiği bir yapı sadece Turhal’ımıza değil tüm Türkiye’ye değer üreten bir fabrika. İşçilerimizin ve çiftçilerimizin alın teri ile aşkıyla sevgisiyle yükseldi, yüceliyor, değer üretiyor. İnşallah değer üretmeye de devam edecek Şunu ifade edeyim, Kayseri Şeker dolayısıyla Turhal Şeker Fabrikası bölgemiz ekonomisinde bir lokomotiftir. Çok önemsiyoruz, destekliyoruz " şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan dua, kurban kesimi ve kurdele kesimi ile Turhal Şeker Fabrikası 88’inci pancar alım ve şeker üretim kampanyasını başlattı.