TÜM-İŞ KONFEDERASYONU
İŞTEN ÇIKARTILAN SERVİS ELEMANLARINA SAHİP ÇIKTI…
Tarih: 8.8.2018 15:58:24/ 559okunma / 0yorum

Tüm İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin İl Milli Eğitim  Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması  gerçekleştirerek  lise mezunu olmadıkları için işten çıkarılan servis elemanlarına sahip çıktı. Şahin yeni  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´a  seslenerek” Bu yanlışı düzeltmesini ve şu ana kadar çalışanların istisna tutulmasını bekliyoruz” ifadesini  kullandı…

Tüm İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin´e İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet  binası önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında  kendisine geçtiğimiz  Haziran ayında işten çıkarılan servis elemanları, servis elemanlarının yardımcı olduğu ebeveynler ve engelli çocuklar  eşlik etti…                                                                                        

Milli Eğitim Bakanlığı´na  bağlı olarak eğitim veren engelli okullarında, engelli öğrencilere servislerde ve okullarda yardımcı olan servis elemanlarının 2003, 2007 ve 2017´de çıkarılan yönetmelikler kapsamında çalıştıklarını ve sözleşmelerinin her yıl yenilendiğini belirten Şahin, geçen Haziran ayında, 60 servis elemanının uzun yıllardır bu işi yapmasına rağmen, lise mezunu olmadıkları gerekçesiyle işten çıkarıldıklarını kaydedip, daha önce çıkarılan yönetmeliklerle lise mezunu olmayanlara sertifika verildiğini vurgulayarak "Sertifikası olmayanlar alınmayacak denilebilirdi, işini şu ana kadar yapanlarla ilgili bir sınav yapılabilirdi ki, Nisan ayında kadroya geçen personeller için formaliteden de olsa bir sınav yapılmıştı. Fakat bu insanlar yıllardır yaptıkları işlerinden bir anda anlamsız bir şekilde kapıya kondular" değerlendirmesinde  bulundu…                                

Sözlerinin devamında yeni  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un konuya çözüm bulacağına inandıklarını dile getiren Şahin, "Yeni Milli Eğitim Bakanımızın ki, biz kendisinin hakikaten şimdikilerden çok farklı bir yol çizeceğine inanıyoruz; Bürokratlara teslim olmadan, bürokratların masa başından oturduğu yerden yazdıklarıyla bu işin olmayacağını bildiğimden saha da olan biri olarak, bu yanlışı düzeltmesini ve şu ana kadar çalışanların istisna tutulmasını bekliyor ve bu açıklamayı yapma zorunluluğunu da kendimizde hissediyoruz"  ifadesini   kullandı…                   

5 yıldan bu yana servis elemanı olarak çalıştığını belirten Gülfidan Yetkin, 120 gün eğitime tutulmalarına rağmen işten çıkarılmalarına anlam veremediklerini belirterek şunları kaydetti… "Bize belgeler konusunda, imtihanlara tabii tutuyorlar. Geçen sene de öyle. 120 gün gittik belgelerimizi aldık. Bunları almazsanız çalışamazsınız dediler. Onları da aldık. Ama bunu niye yaptılar anlamadık. Biz sadece işimizi geri istiyoruz. Yani 10 yıllık olan arkadaşlarımız var, 8 yıllık olan arkadaşlarımız var. Hakkımızı inşallah sonuna kadar savunacağız. İlkokul ve ortaokul mezunu. Yani bizim ilkokul mezunu olmamız çalışmamıza engel değil ki. Yıllardır çalışıyoruz. Yani bu, önceki işlerde de çalıştık. Ben 5 yıldır çalışıyorum. Ama ne bileyim veliler olsun biz kendi adımıza olsun anne gibi yani biz şefkatimizi gösteriyorduk buna. Herhangi bir durum olduğunda velilere haber veriyoruz. Teslim aldığımız da bir sorun olduğu zaman onlara telefon açıp niye böyle oldu diyoruz. Onlardan bilgi alıyoruz. Saatinde ilaçlarını veriyoruz. Yani okullarda temizlik yapıyoruz. Sırf çocukla, taşıma değil yani götür- getir işi değil. Okulda da bunlarla birlikteyiz yani."                    

İşten çıkartılan  servis elemanlarına  destek vermek için  gelen  bazı veli ve öğrenciler de, servis elemanlarının işe dönmesini istediklerini  belirterek  kararın yanlış olduğunu  dile getirdiler…
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: KONFEDERASYONU
TURİZMDE DAHA ETKİN OLACAĞIZ
TURİZMDE DAHA ETKİN OLACAĞIZ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ERCİYES´TE BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ.
GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN DUAYENİ
GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN DUAYENİ
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç´ı kurum ve kuruluş temsilcilerinin ziyaretleri devam ediyor.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, DAİRE BAŞKANLIKLARINI İNCELEDİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, DAİRE BAŞKANLIKLARINI İNCELEDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi´nin ek binasında incelemelerde bulundu. Başkan Büyükkılıç, ek binadaki daire başkanlıklarını tek tek ziyaret ederek bilgi aldı.
ÖZHASEKİ´DEN ´ZORAKİ EVLİLİK´ AÇIKLAMASI
ÖZHASEKİ´DEN ´ZORAKİ EVLİLİK´ AÇIKLAMASI
AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir gazeteye verdiği demeçte MHP ile olan ittifakı ´zoraki evlilik´ olarak nitelendirdiği yönündeki ifadeleri yalanlayarak, "Kayseri´de yaptığımız bir ziyaret sırasında ittifak ortağımız MHP´ye dair tırnak içerisinde verilerek söylediğim iddia edilen sözler yalan ve iftiradan ibarettir. Sarf etmediğim esef verici sözler haberleştirilerek şahsıma itibar suikasti yapılmaya çalışılmıştır" dedi.
MÜSİAD´DAN PALANCIOĞLU´NA ZİYARET
MÜSİAD´DAN PALANCIOĞLU´NA ZİYARET
MÜSİAD Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kütahneci ve Yönetim Kurulu Üyeleri Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu´nu ziyaret ederek ‘HAYIRLI OLSUN´ temennisinde bulundular.
PALANCIOĞLU´NUN 2019 PLANLAMASI
PALANCIOĞLU´NUN 2019 PLANLAMASI
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan yol açılması, park yapımı, ağaçlandırma, yeşil alan, alt yapı, sosyal ve spor tesis inşası ile büyük ölçekli bakım ve onarım yapılacak çalışmaların planlaması için yapılan toplantı da yatırımların uygulama takviminin belirlendiğini söyledi.
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: “KOCASİNAN TARIMLA KALKINACAK”
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: “KOCASİNAN TARIMLA KALKINACAK”
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, şehirden kırsala doğru göçü sağlayacak projeler hazırladıklarını vurgulayarak, Kayseri´nin sanayi ve ticaret şehri gibi unvanlarının yanı sıra bir tarım şehri olarak da anılabileceğini, bunun yolunun da Kocasinan´dan geçtiğini söyledi.
AKIN VE BÜYÜKBAŞ´TAN ÖZDOĞAN´A ZİYARET
AKIN VE BÜYÜKBAŞ´TAN ÖZDOĞAN´A ZİYARET
Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın ve Kayseri Adalet Komisyonu Başkanı Dursun Büyükbaş, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan´ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini iletti.
BÜNYAN´DA  İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
BÜNYAN´DA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Kayseri Ticaret Borsası ve Bünyan Ticaret Odamız tarafından “Burası Kayseri Burada İş Var” sloganıyla düzenlenen istihdam seferberliği toplantısı düzenlendi.
DEVELİ´DE ÖĞRENCİLERDEN TİYATRO GÖSTERİSİ
DEVELİ´DE ÖĞRENCİLERDEN TİYATRO GÖSTERİSİ
BAŞKAN CABBAR´DAN ÖĞRENCİLERE TEBRİK
DEVELİ KYK KIZ YURDU,
DEVELİ KYK KIZ YURDU,
ÖĞRENCİLERİN EL İŞLERİYLE GÜZELLEŞECEK
ERCİYES´TE YOLCU MİNİBÜSÜ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ
ERCİYES´TE YOLCU MİNİBÜSÜ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ
3 KİŞİ YARALANDI
KONTEYNERE ÇARPAN KAMYONDA SIKIŞAN SÜRÜCÜ YARALANDI
KONTEYNERE ÇARPAN KAMYONDA SIKIŞAN SÜRÜCÜ YARALANDI
SÜRÜCÜ İTFAİYE EKİPLERİNİN UZUN UĞRAŞLARI SONUCUNDA BULUNDUĞU YERDEN ÇIKARILDI
SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRÜ AKÇADIRCI´DAN UYARI
SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRÜ AKÇADIRCI´DAN UYARI
YILLIK İŞLETME CETVELLERİ İÇİN 30 NİSAN SON TARİHTİR
SÜMER OSMAN GÖKSU İLKOKULU
SÜMER OSMAN GÖKSU İLKOKULU
72.NCİ YILINI KUTLADI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
18 Nisan 2019 Perşembe
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL