KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KORONA VİRÜS GÖZYAŞI İLE DE BULAŞIYOR

YERLİ VE MİLLİ KANAMA DURDURUCU

KAYSERİ COVİD 19’U KOVUYOR !

KORONA VİRÜS GÖZÜ DE ETKİLİYOR

ŞEHİR HASTANESİ’NDE GÜNLÜK ON BİN HASTA BAKIYORUZ

AFRİKALI HASTA KAYSERİ’DE ŞİFA BULDU

TÜRKOVAC İÇİN ACİL KULLANIM ONAYI BAŞVURUSU

DİZ VE KALÇA AĞRILARI

ÜNİVERSİTELİ SEVİM BİYONİK PROTEZ İSTİYOR

TOMARZA’DA KOLONOSKOPİ UYGULAMASI

DR. IŞILDAK:"ŞİDDETİ ÖNLEYECEK TEDBİRLER İSTİYORUZ"

TURKOVAC GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ONLİNE TOPLANTI

ANTİBİYOTİKLERİ DAHA AKILCI KULLANMALIYIZ

PSİKOLOG ERTUĞRUL: “ÇOCUKLARINIZLA DAHA KALİTELİ ZAMAN GEÇİRİN”

PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLARIN RUH SAĞLIĞI

BAŞKAN ÖZTÜRK ÇOCUK HASTA ODASININ AÇILIŞINI YAPTI

Gürkan Ofis Mobilyaları

TÜBERKÜLOZLU ON KURBANA EL KONULDU

00- Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü geride bıraktığımız kurban bayramında Türkiye’nin hiçbir bölgesinde yaşanmayan önemli bir operasyona imza attı.Kayseri’de 35 ayrı noktada kurban için kesilen ve Tarım Müdürlüğü yetkililerinin iç orga

00-  Geride bıraktığımız kurban bayramında Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü önemli bir operasyon gerçekleştirdi. 35 ayrı kurban kesim noktasında görev yapan veteriner hekim ve diğer uzmanlar, kesilen her hayvanın iç organlarından numuneler alarak sağlıklı olup olmadıklarını yerinde kontrol etti.

         Numune alınan kurbanlıkların yaklaşık onunda tüberküloza rastlandı. Kargas et parçalanmadan hastalık çıkan  kurbanlıklara müdahale eden Tarım Müdürlüğü yetkilileri zabıta ile birlikte bu etleri iş makinelerinin açtığı derin çukurlara gömerek imha etti.

             Yetkililer “Hastalık çıkan kurbanlıkların parasının 75’i devlet tarafından ödeniyor.Olay yerinde tutulan tutanaklarla bu işleminde gerçekleşmesini sağladık.Vatandaşlarımızın kurbanlıksız kalmaması için yine yerinde yaptığımız müdahale ile kurban satıcılarından uygun fiyata sağlıklı kurbanlıkların alınmasında da her türlü yardımı gösterdik” dediler…

             Tüberküloz çıkan kurbanlıkların yanı sıra özellikle doğu vilayetlerinden gelen 6 kadar kurbanlıkta da başta hastalıkların çıktığı ve bunlarında satışının engellendiğini belirten  Gıda Tarım  ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri “Bu uygulama Türkiye’nin hiçbir yerinde yapılmadı. Bu noktada Kayserili vatandaşlarımız kurbanlıklarının sağlıklı olduğu yönünde en küçük bir şüphe taşımasınlar.” İfadesini kullandılar.