KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERDOĞAN, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ KAYSERİ’Yİ DE ÖRNEK GÖSTERDİ

BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ 6 BİN YILLIK TARİHİYLE ADETA AÇIK HAVA MÜZESİDİR”

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİNDE HAYIRSEVERLERİN DE KATILIMIYLA KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPILDI.

MELİKGAZİ NİKÂHTA 21. YÜZYILIN 21. YILININ 21. GÜNÜ YOĞUNLUĞU

28 NİKAH KIYILDI

KOCASİNAN’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE GÖNÜLLERİ ISINDI

GÖNÜLLERE DOKUNAN HİZMETLER

‘SPORCU FABRİKASI’ ADIM ADIM İLERLİYOR

“GENÇLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞKAN ÖZDOĞAN İLÇE PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

SIRAYA GİRMEYE GEREK YOK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, 2020 YILI HİZMETLERİ HAKKINDA İYİ PARTİ YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRDİ

2020 YILINDA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER REKOR SEVİYESİNDEYDİ

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şubat ayı sonunda il kongrelerimizin hepsini bitirmeyi planlıyoruz”

CABBAR BAŞKAN’DAN KİMSESİZ KADINA EV TAŞIMA DESTEĞİ

HEMŞERİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ KAYSERİ KADIN KOLLARI’NIN YENİ YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEDİĞİ BU OLSA GEREK”

BAŞKAN-HAYIRSEVERLER EL ELE, HİZMET ŞAHANE

HAYIRSEVERLER İŞBİRLİĞİYLE KOCASİNAN’A 3 YENİ OKUL

HACILAR’DA ZABITA EKİPLERİ FIRIN VE BAKKALLARDA DENETİM YAPTI

ÖZDOĞAN: HALKIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

YALÇIN: “ÇALIŞMALARIMIZA KATKI KOYANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BİZE BİLDİRİN!

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘MEZARLIK VE DEFİN’ AÇIKLAMASI

“KAMUOYUNUN ZİHNİNİ BULANDIRMAK DOĞRU VE ANLAMLI DEĞİL”

BAŞKAN PALANCIOĞLU, MHP YÖNETİM KURULUNA 2020 YILINDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

“MELİKGAZİ BELEDİYESİ OLARAK PANDEMİYİ FIRSATA ÇEVİRDİK”

Gürkan Ofis Mobilyaları

TOMARZA’DA ‘BÜYÜKKILIÇ’ RÜZGÂRI

“HİZMET ETMEYİ İBADET BİLDİK”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu sezon toplam 3 bin ton sıcak asfalt hizmeti sunulan Tomarza ilçesinde asfalt çalışmalarını yerinde inceledi, kaymakamlığı, ilçe belediyesini ve devlet hastanesini ziyaret edip, bilgiler aldı. Türkiye’de çerezlik kabak çekirdeği üretiminde ilk sırada yer alan bölgeye fırınlama ve paketleme tesisi kurulabilmesine yönelik çalışma yapılması talimatını veren Başkan Büyükkılıç’a Tomarza halkı büyük ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tomarza ilçesine giderek, burada bazı inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Tomarza’daki altyapı hizmeti tamamlanan Gül Sokağı’nın sıcak asfalt çalışmasını yerinde inceleyen Büyükkılıç, Tomarza Kaymakamlığı, Tomarza Belediyesi ve Tomarza Yaşar Karayel İlçe Devlet Hastanesi’ni ziyaret edip, esnafları gezerek, sohbet etti.

Asfalt ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada TOKİ konutlarının tamamlandığını, geriye kalan hizmetlerin yapılmasının da Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne yakışacağını ifade ederek şöyle konuştu: “Tomarza’mızın sıcak asfalt konusundaki talepleri ile ilgili değerli başkanımızla istişare etmek suretiyle ihtiyaçlarını giderme yönünde gayret gösteriyoruz. Malum daha önce TOKİ’nin konutları ile ilgili temel atmıştık. Maşallah konutlar yapılmış. Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği talimatlar yerine gelmiş. Geriye kalan hizmetleri de tamamlamak bize yakışır. Biz de bu konuda gerekli çalışmaları yapıyoruz. 3 bin ton sıcak asfalt ihtiyacı karşılanıyor. Sarımehmetler mahallemizle ilgili bir talep var. Onu da yetişirse bu sezon, yetişmezse daha sonraki bir süreçte yine altyapısını tamamlamak suretiyle oranın da ihtiyaçlarını gidereceğimizi buradan paylaşmak istiyorum.”

Büyükkılıç, hizmet etmeyi ibadet olarak bildiklerini belirterek, “Tomarza Yaşar Karayel İlçe Devlet Hastanemizi de ziyaret ettik. Hastanemizin bazı ihtiyaçları var. Ayrıca karayollarımızı ziyaret ettik. Çünkü kurum ve kuruluşlarımızın hepsi canımız ciğerimiz, bir farkımız yok. Tomarza’mızı Malatya Yolu’na bağlayan ana arterimizin çalışmalarını yerinde izledik. Orayla ilgili de varsa ihtiyaçları bölge müdür yardımcımızla da görüştük ve ‘Biz de hazırız, destek oluruz’ dedik. Çünkü biz insanlarımıza hizmet etmeyi elhamdülillah ibadet bilen bir felsefenin, anlayışın sahibiyiz. Bu anlayış içerisinde bizi seven, bize güvenen, buralarda hizmet etsin diye bizi seçen kardeşlerimize minnet duyuyoruz. Onlara layık olmaya çalışıyoruz. Cenabı Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Tabii ki en önemlisi hep vurguluyoruz, bunu vurgulamaya da devam edeceğiz. Allah, ay yıldızlı Türk Bayrağımızı, vatanımızı, milletimizi, devletimizi ve dinimizi elimizden almasın, bu değerlerimize sahip çıkan nesiller yetiştirmeyi de nasip eylesin. 16 ilçemizi bağrımıza basıyoruz. Bugün de Tomarza’dayız. Biriz beraberiz, hep birlikte Kayseriyiz diyoruz” ifadelerini kullandı.

“GÜL SOKAĞI ADINA YAKIŞIR OLDU”

Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin ise yapılan çalışmalar sonucu Gül Sokağı’nın adı gibi adına yakışır bir sokak olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Biliyorsunuz yeni mahallemizde Gül Sokağımız, yeni yaptığımız 2. etap TOKİ konutlarına gidiyor. Bir de Tomarza merkez mezarlığımız oradaydı. Aynı zamanda burada yüzün üzerinde hane de ikamet ediyordu. Bu vesileyle de burada KASKİ ve KCETAŞ’a da teşekkür ediyorum. Biz belediye olarak altyapısını tamamlamıştık. Siz de sıcak asfaltını serdiniz. Doğalgaz da geldi. Sizlerin sayesinde Gül sokağımız gül gibi, adına yakışır bir sokak oldu. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Her zamanki destekleriniz için de ayrıca teşekkür ediyorum.”

BÜYÜKKILIÇ, ŞAHİN’DEN BRİFİNG ALDI

Başkan Büyükkılıç, son olarak Tomarza Belediyesi’ni ziyaret ederken, ilçe Belediye Başkanı Davut Şahin’den brifing aldı. Burada da konuşan Başkan Büyükkılıç, “Gönlümüz taşradaki vatandaşlarımızın merkeze gitmek yerine bölgelerinde kalmalarını sağlarsak, hepimiz kazanırız. Gereksiz göçlere fırsat vermeyiz, üreten insanların sayısını artırmayı sağlarız. Tarım ilçe müdürümüz bir istekte bulundu, çiftçi kardeşlerimizin istekleriydi. Tomarza ve Develi bölgemizde kabak çekirdeği adeta Allah’ın lütfu, sulama gerekmeden kendiliğinden üretilen çekirdeklerle Türkiye’nin 3’te 1’ine yakın olan kabak çekirdeğini temin ediyorlar. Bu önemli bir rakamdır. Bizim de üreticimize teşekkür edip, yüreklendirip, isteklerini yerine getirmemiz konusunda gayret gösteriyoruz. Bu yönde çalışmalarda gereğini yapacağız. İnşallah isteklerini yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda, ülke genelinde kalitesiyle ünlenen Tomarza taşı işlenmiş portresi hediye edilen Başkan Büyükkılıç, ziyaretinde kendisine büyük ilgi gösteren Tomarza halkına teşekkürlerini iletti.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ