KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERÜ’DE “UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE ETKİN İLETİŞİM” KONULU

KONFERANS DÜZENLENDİ

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN AKIBETİ

KABİNE TOPLANTISINDAN SONRA BELLİ OLACAK

ERÜ’DE “3.ARAŞTIRMA VE İNOVASYON ÇALIŞTAYI” BAŞLADI

Erciyes Üniversitesi ve Erciyes Teknopark tarafından “3.Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” düzenlendi.

NNY ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘PERAKENDE SEKTÖRÜ’ MASAYA YATIRILDI

‘LİSANSÜSTÜ EKONOMİ SOHBETLERİ’NDE ‘PERAKENDE SEKTÖRÜ’NÜN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI BÜYÜTEÇ ALTINA ALINDI

NNY ÜNİVERSİTESİ’NDEN MİLLİ SPORCULARA YÜZDE YÜZ BURS DESTEĞİ

Uluslararası alanda başarı kazanan sporculara 2020-2021 eğitim-öğretim yılı itibarıyla NNYÜ’de % 100 burslu olarak eğitim görme imkanı

EĞİTİME TABLET DESTEĞİ

Bel-Sin Eğitim, Hizmet Güzelleştirme ve Yardım Vakfı tarafından eğitime tablet desteği yapıldı.

16 İLÇEDE KÖY OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİME BAŞLADI

Çandıroğlu: “Covid salgınından kurtularak normal eğitime geçmek eğitim camiasının arzusudur”

NNY ÜNV. - MELİKGAZİ RAM ORTAKLIĞINDA MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ

ÇOCUK VE ERGEN GELİŞİMİ BÜYÜTEÇ ALTINA ALINDI

ÇANDIROĞLU, ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

YARIYIL TATİLİ DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI AÇILIŞI

HEM OKUDULAR HEM DE PARA KAZANDILAR

PANDEMİDE OKULLARDA DEZENFEKTAN VE MASKE ÜRETİMİ ÖĞRENCİLERİN GELİR KAPISI OLDU

KAYMEK’TEN KASKİ PERSONELİNE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ

GÖRGÜ VE NEZAKET KURALLARI İLE TEMEL İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİLDİ

ERÜ YÖK- ANADOLU PROJESİ’NDE

Erciyes Üniversitesi , Bingöl Üniversitesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile eşleşti

NNYÜ TALAS’TA ÖZEL BİR PROJEYE İMZA ATTI

TALAS BELEDİYESİ ÖRNEĞİ BAŞLIKLI TUBİTAK PROJESİ TAMAMLANDI

İL MÜFTÜLÜĞÜ – İLAHİYAT FAKÜLTESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMAZALADI

İl Müftülüğü ile Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında eğitim iş birliği yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

27 YILLIK EĞİTİMCİ KURDUĞU DERNEKLE YABANCI ÖĞRENCİLERE SICAK YUVA SAĞLADI

Kayseri'de kurduğu dernek ile yurt dışından gelen öğrencilerin yardımına koşan öğretmen Ali İhsan Öztürk, çocukluk hayaline kavuşmanın mutluluğu yaşıyor

ERÜ’DEN YERLİ SOLUNUM CİHAZI İÇİN VALF VE BOBİN TASARIMI

VALF VE BOBİN TASARIMI YAPAN ÖĞRENCİ VE DANIŞMAN HOCALARI REKTÖR ÇALIŞ’I ZİYARET ETTİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

TOBB’A BAĞLI ODA/BORSA’DAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİ

458 ADET TABLET BİLGİSAYARI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM EDİLDİ

Pandemi sürecinde zorunlu hale gelen uzaktan eğitime katkı sağlamak amacıyla TOBB’a bağlı Kayseri Ticaret ve Sanayi Odası ile  Kayseri Ticaret Borsası, tedarik ettikleri 458 adet tablet bilgisayarı  ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen tabletlerin teslim törenine Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ile İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu katıldı.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy teslim töreninde  yaptığı değerlendirmede TOBB’a bağlı Oda ve Borsa olarak eğitime güzel bir hizmet için bir araya geldiklerinin altını çizerek  “Milli Eğitim Bakanlığınca uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tablet desteğine bizlerde katkı sağlamak, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na  görevinde başarılar dilemek istedik. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbali gençlerimiz, eğitimlerinden uzak kalmasın. Çocuklarımızın daha donanımlı yetişmesi için Oda ve Borsa olarak elimizden geleni yapmaya, öğrencilerimize ve okullarımıza da imkanlarımız doğrultusunda destek olmaya çalışıyoruz. Rabbim biran önce bu salgını tüm dünya insanı üzerinden yerle yeksan etsin diyoruz. En kötü yüz yüze eğitim, en iyi online eğitimden iyidir. Çünkü yüz yüze eğitimin olmaması bizim ticaretimizi ve ekonomimizi de olumsuz yönde etkiledi. İnşallah bundan biran önce bu salgından kurtulup 2021 yılında yüz yüze eğitime tekrar başlarız. Çocuklarımız da okullarının sıralarını doldurup, arkadaşları ile beraber eğitim hayatlarını devam ettirir.” İfadesini kullandı.

Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na görevinde başarılar dileyen Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci’de yaptığı açıklamada, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak her yıl kırtasiye yardımı yapıyorduk. Bu yılın önemine binaen tabletin daha çok işimize yaracağını düşünerek Odalar Birliğinin katkısı ile yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimizin destekleriyle böyle bir karar aldık. İnşallah bunlar bir başlangıçtır. Çocuklar bizim çocuklarımız. Gelecek bizim geleceğimiz. Bunları kullanacak gençlere hayırlı bir eğitim almalarını diliyorum. Eğitim sistemimin güçlenmesi adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Başlamış ise “Sayın Cumhurbaşkanımızın tabletsiz öğrenci kalmasın kampanyasına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde bizlerde Kayseri Ticaret Odamız, Sanayi Odamız ve Borsamız olarak her sosyal projede olduğu gibi bu sosyal projede de yer almak adına bütün gayretleri gösterdik. İnşallah bizimde yapmış olduğumuz katkılarla Türkiye Cumhuriyeti’nde tabletsiz öğrenci kalmayacak diyorum. Öğrencilerimize hayırlı güzel bir eğitim olmasını temenni ediyorum.”  İfadelerini kullandı.

Tablet desteğinden dolayı Oda Başkanlarına teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu’da “Bakanlığımızın öngörmüş olduğu tablet desteği anlamında 450 tabletin öğrencilere dağıtılması noktasında destek gördük. Bunun artarak devam etmesini diliyoruz. Bunlara sadece tablet olarak bakmamak lazım. Bu tabletler çocuklarımızın evdeki sınıfı evdeki okulu olarak değerlendirmek lazım. Tabletlerle birlikte biz okulu, öğretmeni öğrencimizin evine götürüyoruz. Nasıl bir öğrencimiz sınıfa geliyor ise uzaktan eğitim sürecinde bu tabletle erişimini sağlıyoruz. Bu tabletlerin önemi, fiyatından çok daha fazla. Odalarımız olmak üzere katkı veren herkese öğretmen ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Tabletler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edilecek.