KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KISITLAMADA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

KURUMLAR SOKAK HAYVANLARINA YEM DESTEĞİNDE BULUNDU

ERCİYES'E SÖMESRİ TATİLİ İLGİSİ

ERCİYES A.Ş. BAŞKANI CINGI: “ERCİYES’E GELECEKLER ELLERİNİ ÇABUK TUTSUN”

‘EVDE KALIN’ ÇAĞRISINA UYDU

‘AHŞAP OYMACI’ USTASI OLDU

AVCILAR YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKTI

Kadir Mağara, kış boyunca yem bırakma etkinliğinin devam edeceğini ifade etti

YAHYALI BELEDİYESİ’NDEN YABAN HAYATINA YEM DESTEĞİ

YABAN HAYVANLARI İÇİN YEMLEME ÇALIŞMASI YAPILDI

TEMA VAKFI ONURSAL BAŞKANI HAYRETTİN KARACA, ADININ VERİLDİĞİ PARKTA ANILDI

“MELİKGAZİ İLÇESİ 2021 YILINDA DAHA YEŞİL BİR ALAN OLACAK”

LÖSEV UYARIYOR

“SAÇ BAĞIŞI KABUL ETMİYORUZ”

METEOROLOJİ DUYURDU KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

HAFTA BOYUNCA KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI BEKLENİYOR

CENANİ AYAYDIN ANNESİNİ HAKK’A UĞURLADI

81 YAŞINDA HAYATA VEDA EDEN HATİCE AYAYDIN, DUALARLA HAKK’A UĞURLANDI

FIRTINA HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

AĞAÇLAR DEVRİLDİ, ÇATILAR UÇTU

ERCİYES'TE KISITLAMA SAKİNLİĞİ

ERCİYES KAYAK MERKEZİ SAKİN BİR HAFTA SONU GEÇİRİYOR

HAVA SICAKLIKLARI BAL ÜRETİCİLERİNİ ENDİŞELENDİRDİ

ÖZTÜRK: BİZ GEREKLİ BAKIM VE ÖNLEMLERİ ALIYORUZ

KADIN GAZETECİLERE SORDUK…

MESLEKTE KADIN OLMAK AVANTAJ MI, DEZAVANTAJ MI?

İÇ ANADOLU'NUN ZİRVESİ ERCİYES DAĞI'NDA SUNİ KAR İLE KAYAK KEYFİ

306 BİN METREKÜP SUNİ KAR ÜRETİLEREK PİSTLERE PÜSKÜRTÜLDÜ

SEMT PAZARINDA ZAM ŞAMPİYONU MANDALİNA OLDU

"DİĞER ÜRÜNLERDE FİYATLAR NORMAL"

OĞLUNUN ALDIĞI 5 KAZ, 55 YAŞINDAKİ GİRİŞİMCİ KADININ GEÇİM KAPISI OLDU

5 KAZDAN 500 KAZA ULAŞTI

Gürkan Ofis Mobilyaları

TİCARET BAKANLIĞI GENEL MÜDÜR YARDIMCISI UZUNOĞLAN´DAN

TÜKETİCİ TOPLANTISINDA AHİLİK HATIRLATMASI

Kayseri Ticaret İl Müdürlüğü ve Kayseri Ticaret Odasının birlikte düzenlediği Tüketicinin korunması hakkındaki kanun ilgili bilgilendirme toplantısı Kayseri Ticaret Odasında gerçekleştirildi. Toplantıda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması Ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan, Ahilik hatırlatması yaptı. Uzunoğlan, ?Selçuklu ve Osmanlı zamanından bu yana Ahi ve Lonca Teşkilatımızda tüketici haklarının korunduğunu? söylerek tüketici hakların geleneğimizdeki köklerinden bahsetti.
15 Mart Dünya tüketiciler günü münasebetiyle Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Ticaret İl Müdürlüğü´nün birlikte düzenlediği Tüketicinin korunması hakkındaki kanun ilgili bilgilendirme toplantısı Kayseri Ticaret Odasında gerçekleşti. Toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, İl Ticaret Müdürü Alaattin Fırat, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Türketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Sanayi Odası üyeleri iştirak etti.
Açılış konuşmasını Toplantıda ev sahibi olan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Tüketici Hakları Kanunun Türkiye Cumhuriyeti Anayasası´ndaki yeri ve öneminden bahsetti.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması Ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan ise Osmanlı ve Selçuklu zamanından bu yana tüketici hakları bilinci olduğunu söyleyerek şunları kaydetti; ?Günümüzde gelişmiş ekonomilerin en temel nitelikleri arasında Tüketici haklarına gösterilen saygı ve duyarlılık yer almaktadır. Mensubu olduğumuz medeniyetimizin içerisinde de esnaf ve sanatkarlarımızın, hizmet ve mal kalitesi sunumlarında belli kurallara uyulması öngörülen sistemin varlığı, 1000 yıllık ahilik geleneği içerisinde aldatıldığını düşünen tüketicinin her aşamada ahilik sistemi içerisinde başvuru haklarını sonuna kadar kullanabilmesi ve dünyada son 50 yıldır gündeme gelen tüketici haklarının geçmişte gerek Osmanlı, gerekse Selçuklu zamanında Ahilik sistemi içerisinde hemde Lonca teşkilatları vasıtasıyla çok köklü bir geleneğin olduğunu söyleme imkanımız var. Dolayısıyla biz, ?bu anlamda kadim medeniyeti aldatan bizden değildir´ anlayışından hareketle tüketici haklarını en temel insanlık hakkı olarak değerlendiriyoruz.?
Vali Yarımcısı Mehmet Avcı ise, ?Tüketicinin korunması için en modern yasalar, Türkiyemizde yürürlüğe girmiş. En modern ve en çağdaş yasa bizdedir. Yasa Kayserililer için çok önemli, çevreden gelen buradan alışveriş yapan insanlarımız çok fazla, yasalar esnafı ve tüketiciyi koruma altına alır.? Şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından Gümrük ve Ticaret Uzmanı Abdullah Fatih Çolak katılımcılara Tüketici hakları kanunu ile ilgili sunum gerçekleştirdi.
HABER: M. EMRE KİPMAN