KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

SOKAKLARI BOŞ BIRAKTI

BÜYÜKŞEHİR’E DURMAK YOK

KISITLAMA SÜRESİNCE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ESENYURT MAHALLESİ’NDE ASFALT ÇALIŞMASI

BAŞKAN PALANCIOĞLU: “BU YAZI DOLU DOLU GEÇİRECEĞİZ ”

CAMİLER CEMAATİNE KAVUŞTU

İLİMİZDE 660 CAMİ İBADETE AÇILDI

BÜYÜKKILIÇ, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’Nİ İNCELEDİ

EĞİTİM VE YAŞAM MERKEZİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ CUMA NAMAZINDA TEK KULLANIMLIK SECCADE VE MASKE DAĞITTI

Cuma namazı öncesi ilçe genelinde cemaate tek kullanımlık seccade ve maske dağıtıldı.

TALAS BELEDİYESİ CUMA ÖNCESİ HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Talas Belediyesi, 29 Mayıs’tan itibaren yeniden kılınmaya başlanacak olan Cuma Namazı öncesi, namaz için belirlenen alanlarda düzenleme ve dezenfeksiyon çalışmalarını tamamladı.

KOCASİNAN BELEDİYESİ CUMA NAMAZI ÖNCESİ MASKE VE SECCADE DAĞITTI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların huzurlu bir şekilde ibadet edebilmeleri için yoğun gayret gösterdiklerini bildirdi

BÜNYAN'DA  SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZI

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında 16 Mart'ta cemaatle namaza kapatılan camilerde  uzun aranın ardından ilk cuma namazı kılındı.

REKTÖR KARAMUSTAFA, FETİH’İN 567. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

REKTÖR KARAMUSTAFA, FETİH’İN 567. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

T.C DEVLET DEMİRYOLLARI

SİVAS-KAYSERİ GARLARI ARASINDA İLAÇMA ÇALIŞMASI YAPACAK

ASKON’DAN 1 MİLYON MASKE DAĞITIMI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Kayseri Şubesi maske dağıtım faaliyetlerini sürdürdü. Dernek yetkilileri Orman Bölge Müdürü İsa Çapkın’ı ziyaret etti.

VALİLİKTEN SINAV AÇIKLAMASI

YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLER VELİLERİ İLE OLMAK ŞARTI İLE İZİN ALABİLECEKLER

BESLENME VE DİYETETİK UZMANI UÇAN:

RAMAZANDAN SONRA DAHA SAĞLIKLI ŞEKİLDE BESLENMELİYİZ

VALİ GÜNAYDIN UYARDI

“MEVCUT TABLO BİZİ REHAVETE SÜRÜKLEMESİN”

VALİLİK CUMA NAMAZI KILINACAK OLAN CAMİLERİN LİSTESİNİ YAYINLADI

CAMİ İSİMLERİ VE KAPASİTELERİ TAM LİSTESİ

TEKNİK EĞİTİM KOLUNUZDA ALTIN BİLEZİK

YALÇIN: BU OKULUN HER ZAMAN FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ

44 YIL ÖNCE AYNI OKULDA EĞİTİM GÖRDÜ

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, hem okuduğu hem de öğretmenlik yaptığı Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kariyer günleri programına konuşmacı olarak katıldı. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Yalçın, “Burada aldığınız teknik eğitim kolunuzda altın bileziktir.” dedi.

Öğrenciler Başkan Yalçın’ı okul girişinde çiçeklerle karşıladı. Salona girişinde de alkışlanan Başkan Yalçın’ın konferansından önce konuşan okul müdürü Tekin Alpaslan, yıllar önce mezun olduğu okulda öğrencilerle bir araya gelmesinden dolayı kendisine teşekkür etti.

Başkan Yalçın da 44 yıl önce eğitim gördüğü okulda öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, “Sevgili öğrenciler, sizlerle böyle bir söyleşiyi düzenleyen idarecilere teşekkür ediyorum. Sizinle buluşmak ayrı bir keyif. Büyüklerimiz ‘gençliği olmayanın geleceği olmaz’ der. Sizler bizim geleceğimizsiniz.” diye konuştu.

Öğrencilere teknik liseyi tercih etmelerinden dolayı kutlayan Başkan Yalçın şöyle konuştu: “Bu okulu tercih etmeniz şu anlama geliyor: Ben kendim, milletim ve devletim için, geçmişim ve geleceğim için her zaman bileğimle yüreğimle çalışmaya azmettim. Bunun için de her zaman hazırım. Bu nedenle sizleri kutluyorum. Çünkü bu okuldan mezun olanlar çok iyi yetişiyor.”

“BU OKULUN HER ZAMAN FAYDASINI GÖRECEKSİNİZ”

Konuşmasında hayatından kesitler de anlatan Başkan Yalçın, “Neden başarılı oldum? Buradan aldığım teknik eğitim sayesinde. Şunun altını çizerek söylüyorum: Ne iş yaparsanız yapın burada aldığınız teknik eğitimin her zaman faydasını göreceksiniz. Teknik eğitim her zaman için kolunuzda bir altın bilezik.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Başkan Yalçın, “Günümüzde artık büyük balık küçük balığı değil, hızlı balık yavaş balığı yiyor. Bu bakımdan kim bilimde, sanayide, teknolojide önde gider, o başarılı olur. Bugün dünyada çok çalışanlarla daha çok çalışanlar arasında bir rekabet var. O yüzden siz güzel bir okuldan temelinizi atmışsınız. Sonrasında da sizlerin iyi yerlere geleceğinize eminim.” şeklinde konuştu.

Program soru cevap kısmıyla sona ererken, öğrenciler Başkan Yalçın’ı yine alkışlarla uğurladı.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ