KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

ALO 153 VE BEYAZ MASA KİTAP FUARI’NDA

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN DEVELİ VE ERCİYES ZİYARETİ

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI’NA 3 GÜNDE 214 BİN 610 ZİYARETÇİ

PALANCIOĞLU TEMA VAKFI YÖNETCİLERİNİ AĞIRLADI

ŞEHRİMİZE İKİ PRESTİJLİ PROJE...

GENÇLİK MECLİSİ’NDEN KÖY OKULLARI İÇİN KİTAP KAMPANYASI

BÜYÜKŞEHİR’İN ELEKTRİKLİ OTOBÜSLERİNDEN BÜYÜK TASARRUF VE KARBONDİOKSİT AZALTIMI

KASKİ İNLİÖREN’İN SU SIKINTISINI ÇÖZDÜ

BAŞKAN PALANCIOĞLU MEMUR-SEN ENGELLİLER KOMİSYONU İLE BİR ARAYA GELDİ

KOCASİNAN'DAN SOĞUK HAVADA SICAK ÇORBA İKRAMI

BAŞKAN ÖZDOĞAN “GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ”

KAYSERİ KİTAP FUARI’NA ZİYARETÇİ AKINI  

TÜRKİYE'DE BİR İLK; DIŞ TİCARET VE LOJİSTİK MESLEK LİSESİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ AV. MEHMET ALTUN ORTAOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

TALAS OSMAN-NEYİRE AKGÖZ ASM HİZMETE GİRDİ

METE YARAR’DAN VALİ GÜNAYDIN’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Anahtar Kelimeler: TALAS’ YATIRIMLARA KAYNAKLAR
Gürkan Ofis Mobilyaları

TALAS’TA YATIRIMLARA YENİ KAYNAKLAR

Mülkiyeti Talas Belediyesi’ne ait 10 adet taşınmaz düzenlenen kapalı ve açık artırma ihaleler ile satıldı. Talas Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarda kaynak olarak kullanacağı arsa satışlarından yaklaşık 40 milyon lira gelir elde edildi.

Belediye Meclis Salonu’nda Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın başkanlığında gerçekleştirilen ihalelerin ilkinde, Harman Mahallesi Soylular Sokak’taki ticari parselin satışı kapalı zarf usulüyle yapıldı. Ihaleyi 17 milyon 750 bin liralık son teklifi ile İnci Tekstil kazandı.

Mevlana Mahallesi Heves Caddesi ile Taslak Sokak kesişimindeki 1607 ada 2 parseldeki özel sağlık tesisi alanının kapalı zarf usulüyle gerçekleştirilen ihalesini ise 13 milyon 750 bin liralık teklif ile Yaşam Sağlık Hizmetleri A.Ş. kazandı.

Mevlana Mahallesi 1371 ada 3 parseldeki kütle parseli kapalı zarf usulüyle en yüksek teklifi veren 4 milyon 250 bin lira ile Ömer Çağıl ve ortakları elde etti.

Yukarı Mahalle ile Reşadiye Mahallesi sınırındaki 2126 ada 1 parseldeki 750 bin lira muhammen bedelli villa parseline Duran Katrancı 760 bin lira ile en yüksek teklifi verdi.

 Mevlana Mahallesi Şehit Naci Akarsu Sokak No: 25’deki 6 daireden de toplam 2 milyon 803 bin lira gelir elde edildi.

Yukarı Mahalle 6274. Sokak 1109 ada 9 ve 10 parseldeki villa arsasına teklif verilmediği için pazarlığa bırakıldığı ihalelerden toplam 39 milyon 313 bin lira kaynak elde edildi.

“ŞEHİR İÇİN ÖNEMLİ KAZANÇ OLACAK”

İhalede konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Belediyeler bazı gayrimenkullerini yatırım yapmak için gelire dönüştürür. Önümüzdeki günlerde belediyemiz Talas Millet Bahçesi, Ali Dağı Füniküler Sistemi, Zincidere Göleti ve Zincidere Eski Yetimhane binası restorasyonu gibi büyük projelerle birlikte çok sayıda yatırıma imza atacak. Burada temin edilen gayrimenkullerin yatırıma dönüşmesi de bu şehir için önemli bir kazanç olacak. Katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Bu, şehre katkı demektir. Alışverişini yapacağımız gayrimenkuller alana, satana, Talasımıza, şehrimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

HAFTAYA PAZARLIK VAR

Öte yandan pazarlığa bırakılan Yukarı Mahalle 6274. Sokak 1109 ada 9 ile 10 nolu villa parsellerinin ihalesine 15 Eylül Çarşamba günü devam edilecek.

Pazarlığa bırakılan villa parselleriyle ilgili olarak Talas Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 0352 437 00 54/2420 ve 2440 numaralı telefonlarından bilgi alınabilir. İstekliler, ihale şartnamesini de yine aynı birimden temin edebilir. Ayrıca www. talas.bel.tr/duyurular adresinden satılık taşınmazların videosu incelenebilir.