KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

TALAS’TA ‘BOZKIRIN TEZENESİ’ ANISINA İSMAİL ALTUNSARAY KONSERİ

 

Talas Belediyesi tarafından 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş’ın anısına “Ezgilerle Anadolu” sloganıyla İsmail Altunsaray konseri düzenlendi. Yamaç Paraşütü İniş Alanında gerçekleşen organizasyona vatandaşların ilgisi büyük oldu.

Türk Halk Müziği Sanatçısı İsmail Altunsaray, usta sanatçı Neşet Ertaş’ın türkülerinden oluşan birbirinden değerleri eserleri Talaslılar için seslendirdi. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşen etkinlikte müzikseverler, Anadolu ezgileriyle bazen hüzünlenirken bazen de neşe dolu anlar yaşadı.

Birçok güzel eserin seslendirildiği konserde renkli görüntüler de yaşandı, Talas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarından Alim Çolakoğlu sahneye gelerek hoş bir sohbete imza attı. Daha sonra İsmail Altunsaray’ın seslendirdiği oyun havasına fügürleriyle eşlik eden Çolakoğlu, konseri izlemeye gelen vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı.

 

 

 

Konser öncesi sahneye gelerek açılış konuşmasını yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, belediyelerin yol, park, altyapı gibi faaliyetlerin yanında kültürel ve sanatsal etkinlikler de yapması gerektiğinin altını çizerek, Talas Belediyesi olarak sergiden konferansa, tiyatrodan konserlere kadar her türlü sanatsal etkinliklere ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Daha sonra gençlere yönelik yürüttükleri çalışmalardan da söz eden Başkan Yalçın, gençlere Anadolu kültürünü anlatmak ve bu konuda eğitim vermek için ‘Budunçar Vav Nesli Akademisi’ ismiyle bir eğitim faaliyeti başlatacaklarını belirtti. Başkan Yalçın şunları söyledi: “‘Z’ kuşağı diye bir şey uydurdular, bizim gençlerimiz üzerinde tanımlama yapıyorlar. ‘Fikirleri vardır ama iş yapmaya kabiliyeti yoktur, öz güveni tamdır ama kişilik özellikleri asosyaldir’ diyerek bizim gençliğimizi yetersiz, kabiliyetsiz gibi göstermeye çalışıyorlar. Bizim gençliğimiz, hem eğlenmesini bilir hem çalışmasını bilir hem de 15 Temmuzdaki gibi devletini kurtarmasını bilir. Belediye olarak ayrıca bir eğitimle gençlerimizi eğitmemiz ve onlara bir donanım vermemiz gerekiyor. Ben de bu bakımdan ‘Budunçar Vav Nesli Akademisi’ni kurdum. Şimdi orada gerçek Anadolulu yetiştireceğiz. Bir ayağı Anadolu’da dururken diğer ayağı dünyayı dolaşacak.”

Başkan Yalçın’ın ardından sahneye gelerek konuşan önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Başkan Yalçın’ı seçen Talas halkına teşekkür etti. Başkan Yalçın’ın birçok alanda Talas’a hizmet ettiğini söyleyen Bakan Yılzdız, “Ben sizlere teşekkür ediyorum. Böylesine güzel çalışan, istikbal vadeden başkanımızın Talas’taki hizmetlerine şahit olduk. Kendimizden daha çok sevdiğimiz gençlerimize daha güzel bir Talas bırakmak için çalışan, başkanımıza teşekkür ederim.” dedi.

Türkülere geçmeden önce Başkan Yalçın’a teşekkür eden Sanatçı İsmail Altunsaray da “Bu güzel geceyi organize eden Sayın Başkan Yalçın’a teşekkür ediyorum.” dedi. 

Daha sonra Sanatçı Altunsaray’a çiçek takdimiyle başlayan konser, birbirinden güzel türkülerle devam etti.