KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

İL JANDARMA EKİPLERİ 239 KİŞİYİ ADALETE TESLİM ETTİ

KÜMESE GİREN VAŞAK

PALANCIOĞLU BEDENSEL ENGELLİ SPORCULARI AĞIRLADI

ENGELLİ DOSTU BELEDİYE ‘TALAS’

YARALI KIZIL ŞAHİNLER TEDAVİ ALTINA ALINDI

ERCİYES'TE KAR KALINLIĞI 20 CM’ E ULAŞTI

4 ŞERİTLİ YOL ÇALIŞMASINA DENETİM

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ESNAF VE VATANDAŞLA BULUŞTU

YARALI KERKENEZ KUŞUNA YARDIM ELİ

KİTAP FUARI SEZAİ KARAKOÇ ANISINA DÜZENLENECEK

ERÜ SPOR BİLİMLERİ, SOSYAL SORUMLULUKTA FARK OLUŞTURDU

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMİ BULDU

Anahtar Kelimeler: TALAS RENKLİ MANZARALARI
Gürkan Ofis Mobilyaları

TALAS´TA RENKLİ KAR MANZARALARI

BİR YANDA KARLA MÜCADELE DİĞER YANDA EĞLENCE


Kayseri´de etkili olan kar yağışı tarihi ilçe Talas´ta renkli görüntülere neden oldu. Bir yanda belediye ekipleri yolları açmak için mücadele ederken, diğer yanda vatandaşlar oluşturulan doğal kayak pistinde gönüllerince eğlendi.
Gün boyu yağan kar yağışı nedeniyle Talas Belediyesi karla mücadele ekipleri 90 personelle 3 vardiya halinde aralıksız yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler ana arterler başta olmak üzere bütün yollarda çalışırken, kar yağışı akşam saatlerinde Talaslıların eğlencesi oldu. Anayurt olarak bilinen Mevlana Mahallesi´ndeki bir yokuşta buluşan çoluk çocuk, genç yaşlı onlarca kişi, ellerine poşet, şişme yatak ve bot alarak kaymaya başladı. Bazı vatandaşlar çocuklarını kucaklarına alarak kaymanın keyfini çıkarırken, bazı üniversiteliler ise ertesi gün sınavı olmalarına rağmen gönüllerince eğlendi.
Bu eğlenceye ortak olan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, hem karla mücadele ekiplerine hem de kayak yapan vatandaşlara tatlı ikram etti. Başkan Çelik, "Ekiplerimizi sahada ziyaret edelim diye yola çıktığımızda tevafuk eseri Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayraktar bey de ekibinin başındaydı. Talas´a geldiğimizde de aynı şekilde Talas Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu bey de ekibinin başında." dedi.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise, "Büyükşehir ve Talas belediye ekiplerimiz birlikte uyum içinde çalışıyor. Talas bölgemiz topografya olarak engebeli olmasına rağmen elhamdülillah bütün yollarımızı açtık. Şuan itibariyle Talas´ta kapalı yolumuz yok, herhangi bir kaza da yok. Çocuklarımız ve gençlerimizin eğlenmeleri için ayrıca kayak alanı da oluşturduk." diye konuştu.
Gece yarısına kadar kayak yapılmasına izin verilen yol, daha sonra ekipler tarafından kardan temizlenerek yeniden ulaşıma açıldı.