KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Rektör Çalış, tıp fakültesi merkezi derslikler binasında incelemede bulundu

ERÜ’ye Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden birincilik

Kayseri Üniversitesi, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a fahri doktora verecek

Büyükşehir Bilim Merkezi'nden öğrencilere 'bilim atölyesi'

Melikgazi’de Türk İşaret Dili Kursu açılıyor

Kazada hayatını kaybeden öğrencilerin isimleri dersliklerde yaşayacak

Özhaseki genç hafızların sevincini paylaştı

Kayseri’de 314 bin 736 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Başkan Palancıoğlu; karne heyecanına ortak oldu

Develi protokolü karne gününde öğrencilerle birlikte

Başkan Öztürk öğrencilerin karne heyecanını paylaştı

Çocukların karne sevincine jandarma ortak oldu

Kalkan: “Kronik sorunlara çözüm bulunmalı”

Başkan Büyükkılıç, liseli gençlerle tecrübelerini paylaştı

Kayseri Üniversitesi, 'Sıfır Atık Belgesi' Aldı

Yunus Emre ve Ses Bayrağımız Türkçe Bilgi Şöleni düzenlendi

Anahtar Kelimeler: TALAS’
Gürkan Ofis Mobilyaları

TALAS’A 4 YENİ OKUL

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü  Sibel Livdumlu ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şemun Akman Hayırsever Mehmet Altun tarafından Talas Millet Bahçesine yaptırılacak 4 okul için hazırlanan protokole imza koydu.

Hayırsever Mehmet Altun tarafından Talas Millet Bahçesine yaptırılacak 4 okul için hazırlanan protokol imza töreninde konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın  eğitimde devlet millet iş birliğine dikkat çekerek şunları kaydetti.  “Bugün burada Talasımız için çok önemli olan 4 okulun protokolünü imzalamak üzere bir araya geldik. Saygıdeğer Hayırseverimiz Mehmet Altun Bey, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla bir protokol yaptı. Kendisi açısından da bizim açımızdan da çok değerli olan maddi değeri de oldukça yüksek olan İstanbul’da bulunan bir arsayı bakanlığa hibe etti. Bunun karşılığında da 4 tanesi Talas’ta olmak üzere 10 okul ve 1 camiin yapılması bu protokolle kayıt altına alınmış oldu. 4 okulun birisi anaokulu, birisi 24 derslikli ilkokul, birisi 24 derslikli ortaokul ve birisi de yine 24 derslikli lise olarak Talas Millet Bahçesi’nin bir bölümünde yapılacak. Biz belediye olarak her türlü katkıyı sağlarken devletimiz arsasını veriyor, hayırseverimiz binayı yapıyor. Bu şu demek; devlet millet iş birliğinin en güzel örneği oluyor. Başta hayırseverimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.”

Daha sonra söz alan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sibel Livdumlu’ da Başkan Yalçın’a teşekkür ederek ilçede okul yapımı için elinden gelen her türlü gayreti gösterdiğini kaydetti.

Son olarak konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şemun Akman’ da, “ Talas’ın  ikili eğitimden kurtulması yönünde ciddi çalışmalar yapılıyor” değerlendirmesinde  bulundu.

Talas’ın eğitim hayatına büyük katkılar sağlayacak 4 yeni okul için hazırlanan protokole imzalar atıldı.