KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Tatar KTO’da Basın mensupları ile buluştu

Kayseri’den yavru vatan KKTC’ye özel hediye

Ersin Tatar'dan 'Kayseri' övgüsü

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar sanayicilerle buluştu

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a ‘Fahri Doktora’ diploması verildi

Bünyan Belediyesi kapalı mahalle yolu bırakmadı

Talas’ta her noktada kış çalışması

Organik tarıma giriş eğitimi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Kayseri’de

Başkan Büyükkılıç Gastronomi Şehri’nin Ustalarını Ağırladı

Büyükşehir ihale ile arsa satacak

Çolakbayrakdar kar temizleme çalışmalarını takip etti

86 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Melikgazi'de aralıksız kar mesaisi

Başkan Yalçın kar ve soğuğa rağmen Şeffaf Oda'da

Hayvanlara kışa özel bakım

Anahtar Kelimeler: TALAS BELEDİYESİ’ 'KEPEZ' ZİRVESİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

TALAS BELEDİYESİ’NDE 'KEPEZ' ZİRVESİ

Talas Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda ‘Kepez Mahallesi’ne yapılacak olan yol, okul ve 2022 yılı yatırımlar büyüteç altına alındı.

Talas Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda yapılan  zirveye Başkan Mustafa Yalçın’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, başkan yardımcıları, ilgili müdürler, Kepez Mahallesi Muhtarı Bilal Derebaşı ve Kepez sakinleri iştirak  etti.                              

Toplu taşım başta  olmak üzere Malatya yolu Kepez kavşağının yanı sıra Talas Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen ve 8 mahalleye geçiş sağlayacak olan yeni yol ile okul ve 2022 yılı yatırımları değerlendirildi.                                                   

Başkan Yalçın, kırsala sahip çıkmayanın şehri yönetemeyeceğinin altını çizerek şunları kaydetti  “Kepez, bulunduğu konum itibariyle bizim için önemli. Hem Malatya yoluna bağlantısı, hem de diğer mahallelerin birbirine bağlantı noktası olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip. Burada yapacağımız çeşitli konulardaki yatırım ve projeleri kamu kurumlarımızın temsilcileriyle değerlendirme imkanı bulduk. Verimli bir toplantı oldu. Bu toplantıyla Kepez’deki yol çalışmalarını planlayarak 2022 yılında tamamlamış olacağız. Ayrıca doğalgaz konusunda Kayserigaz 2023 yılı yatırım programına alındı. Daha erken yapılması için konuyu takip edeceğiz. Allah devlete zeval vermesin. Birlik ve beraberlik içinde aşamayacağımız engel yoktur.”                                    

Kepez Muhtarı Bilal Derebaşı’da yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade ederek emeği  geçenlere şükranlarını sundu “Yapmış olduğunuz yeni mahalle giriş yolumuz, yeni okulumuz, su, mahalle fırını gibi çeşitli hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Su hayat demektir. Yol medeniyet, okul ilim demektir. Allah razı olsun. Ne gerekiyorsa yaptınız.”