KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

ÖĞRETMENLER’E MÜZİK DOLU AKŞAM

TALHA BORA ÖGE İLE 'ŞİİRLERLE SÖYLEŞİSİ'

BÜYÜKŞEHİR BAŞKENT’TE GÖNÜLLERİ FETHETTİ

KİTAP FUARI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM

MELİKGAZİ BELEDİYESİ GENÇLİK FESTİVALİ’NDE

KÜLTEPE BULUNTULARI DİJİTAL ORTAMA AKTARILACAK

ALTIN ÇINAR FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER DAĞITILDI

KAYMEK’İN SANAT SERGİSİ’NE YOĞUN İLGİ

İNCESU’DAKİ TARİHİ KİLİSE RESTORE EDİLECEK

ERÜ FOTOĞRAF YARIŞMASINI SONUÇLANDIRDI

4. KİTAP FUARI ARALIK’TA

'UNUTULMAYAN MESLEKLER' FOTOĞRAF SERGİSİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “TARİH YENİDEN YAZILIYOR”

ALTIN ÇINAR JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU

25 YIL SONRA 'KABARDİNKA' COŞKUSU

18 BİN LİRA ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI

Gürkan Ofis Mobilyaları

TALAS BELEDİYESİ’NDE ’23 NİSAN SERGİSİ’

SHÇEK çocukları tarafından hazırlanan 23 Nisan konulu resim ve el işi sergisi Talas Belediyesi’nde vatandaşların beğenisine sunuldu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kaymakam Yaşar Dönmez ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Elmalı ile birlikte sergiyi gezerek resimleri yapan çocuklarla sohbet etti.

Gördükleri tabloların kendilerini şaşırtacak kadar güzel olduğuna dikkat çeken ve çocukları tebrik eden Başkan Yalçın, “Bizleri bugün şok ettiniz, çok büyük başarıyla karşılaştık. Burada yapılan işlerin çok büyük anlamı var. Öncelikle hocalarımızın yetenekleri keşfetmesi adına ortaya konan gayretleri anlamlı buluyorum. Sonrasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bu heyecanı bize yaşattığınız için tebrik ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümünde bu coşkuyu yaşayarak vatanımızın, bayrağımızın, devletimizin yüzlerce yıl ötelerde yine aynı heyecanla birliktelik içerisinde devam etmesi en büyük gayemizdir. Siz bu konuda çok güzel şeyler yaptığınız farkında olun değerli çocuklar. Hepinizi ve emek veren öğretmenlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

“RESİMLERİ GÖRÜNCE ŞOK OLDUK”

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez de yapmak kadar görmenin de önemli olduğuna dikkat çekerek, “Bugün gerçekten resimleri gördüğümüzde şok olduk, mükemmel resimler gördük. Tamamen profesyonel ellerden çıkmış gibi resimler var. Bu bizleri çok mutlu etti. Gelecekle ilgili olarak da bizleri çok umutlandırdı gerçekten. Çocuklarımız, gençlerimiz şu anda böylesine güzel işlere imza atıyorsa gelecekte demek ki çok daha güzel eserler ortaya çıkaracaklar. Bir güzelliği, resmi ortaya çıkarmak çok önemli ama ondan daha anlamlısı bunu görmektir. Bu güzel eserlerin ortaya konmasını sağlamaktır. Bunu sağlayan belediyemize ve başkanımıza da çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kaymakam Dönmez ve Başkan Yalçın, daha sonra sergiyi hazırlayan çocuklara günün anısına çeşitli hediyeler verdi. Talas Belediyesi girişinde hazırlanan sergide yağlı boya ve kabartma 22 tablo ile çok sayıda el işi çalışma bulunuyor.