KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Anahtar Kelimeler: TALAS BELEDİYESİ 'GÜNDÜZ BAKIM ' YAPACAK
Gürkan Ofis Mobilyaları

TALAS BELEDİYESİ 'GÜNDÜZ BAKIM EVİ' YAPACAK

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ilçe yaşlılarına  ikinci baharlarını en güzel şekilde yaşatmayı kendilerine görev saydıklarını ve bu kapsamda Talas’a kapsamlı bir ‘Yaşlı Gündüz Bakım Evi’ kazandıracaklarını kaydetti.

Talas Belediyesi İlçe yaşlılarına ikinci baharını yaşatacak ‘Gündüz Bakım Evi’ yapmak için harekete geçti.

Bütün dünyada ve Türkiye’de ‘Yaşlılar Günü’ kutlandığına dikkat çeken Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın söylemi eylem ile taçlandırmak gerektiğini vurgulayıp gelecek yıl Yeni Doğan Mahellesi’de Gündüz Bakım Evi inşasına başlayacaklarını vurgulayarak şunları kaydetti “Yaşlılar bizim sigortamızdır, Allah onların hürmetine bize merhamet ediyor. Tüm büyüklerimizin ellerinde öperim, Allah onlara hayırlı uzun ömürler versin. Ömürlerinin kalan kısmını huzur ve afiyet içerisinde yaşasınlar. Talas Belediyesi olarak biz de onların ikinci baharlarını en güzel şekilde geçirmeleri için kapsamlı bir gündüz bakım evi projesi geliştirdik. Yenidoğan Mahallemizde önümüzdeki yıl yapımına başlayacağımız Yaşlı Gündüz Bakım Evi’nde kaliteli, huzurlu ve keyifli vakit geçirecekler. İnşallah en kısa sürede tamamlayarak büyüklerimizin hizmetine sunacağız”

1.400 metrekare alana sahip Talas Yaşlı Gündüz Bakım Evi’nde spor odası, müzik atölyesi, zeka oyunları atölyesi, sanat atölyesi, çok amaçlı salon, revir, fizik tedavi odası, terapi odası ve kadın-erkek kuaförü ile kafeterya bulunacak. Bahçeli şekilde planlanan bina, engelli kullanımına uygun şekilde hayata geçirilecek ve aynı zamanda yaşlı yakınları için de bir seminer odası yer alacak.