KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

SİNDELHÖYÜK’TE SICAK ASFALT, SICAK SOHBET

“HEMŞERİLERİMİZİ SIRTIMIZDA TAŞISAK AZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kuş cenneti olarak bilinen Sultan Sazlığı Milli Parkı’nın sınırlarında bulunan Sindelhöyük Mahallesi’nde 10 metre genişliğinde, 3.5 kilometre uzunluğundaki yolun asfalt çalışmasını yerinde inceledi. Büyükkılıç, inceleme sonrası Sindelhöyük’e geçerek, kendisini sıcak ve samimi şekilde karşılayan mahalle sakinleri ile sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Develi AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan ile birlikte Sultan Sazlığı Milli Parkı’nın hemen yanı başında yer alan Develi’ye bağlı Sindelhöyük Mahallesi’nin girişinden başlayarak 10 metre genişliğinde ve 3.5 kilometre uzunluğundaki yolun asfaltlama çalışmasını inceledi. Büyükkılıç, yetkililerden bulundukları bölgeye 5 bin ton sıcak asfalt döküldüğü ve çalışmalarda son aşamaya gelindiği bilgilerini aldı.

Burada açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu: “Sindelhöyük, buradaki eğitime verilen değer ile insanlarımızın ülkemize bağlılığı, değerlerimize bağlılığı ve o anlayış ile gururumuz olan bir mahallemizdir. Burada çok dostlarımız var, her dönemde de bize sahip çıkmışlardır. Bizler de onlara layık olma yolunda her zaman yanlarında yer aldık, Mehmet Cabbar başkanımız, burada bizim elimiz kolumuz, işi rast gelsin. Biz işin reklam değil, hizmet boyutundayız. Develimiz hakikaten ufuklu bakışı ile alt yapı hizmetleri ve şehircilik anlayışı ile güzide ilçelerimizdendir. Sindelhöyük’te ayrıca özel bir yeri olan mahallemizdir. 3.5 kilometre civarındaki, 10 metre genişliğindeki yolumuzu sıcak asfalt ile yapmak suretiyle bölgemize yakışır, standartı yüksek yol haline getirmek için gayret gösteriyoruz. Bizleri seven, güvenen hemşerilerimize ne yapsak az, sırtımızda taşısak az, onlara hizmet ediyoruz, biz de Cenab-ı Allah’ın ve kullarının rızasını kazanıyoruz. Bize bu hizmet fırsatını verdikleri için asıl duayı da onlar alıyor. Biz de onlara layık olma yolunda Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşları olarak yolumuza devam ediyoruz.”

“EVLERİMİZİ YAPARKEN HEPİMİZİN DİKKAT ETMESİ LAZIM”

İzmir’de yaşanan deprem ile ilgili konuşan Büyükkılıç, “Belediyeciliği yaparken, evlerimizi yaparken hepimizin dikkat etmesi lazım. ‘Ben yaptım, oldu, bitti’ anlayışı yerine mevzuatlara ve yasalara uygun hareket etmemiz lazım” dedi.

AK Parti’nin kurucu üyesi olan ve korona virüse yenik düşerek hayatını kaybeden Develili Prof. Dr. Burhan Kuzu’ya da rahmet dileyen Büyükkılıç, “Cenab-ı Allah böyle güzel anılmayı nasip eylesin. Rahmetli, annesi, babası, kardeşleri de aile olarak bizim medar-ı iftiharımız, yüz akımız insanlardı. Allah’tan korkan, kulundan utanan gönül dostu canlarımızdı. Dünya fani, Allah baki. Birbirimize sahip çıkacağız, güveneceğiz, yardımcı olacağız. ‘Mal da yalan, mülk de yalan var biraz da sen oyalan’ tabirinden oyalanıyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKANLARDAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da Başkan Büyükkılıç’a bugüne kadar verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederken, Develi AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan da “Başkan Büyükkılıç gönüllerin adamı, verdiği sözleri tek tek tutan, bizleri de sevindiren bir başkanımızdır” dedi.

SİNDELHÖYÜKLÜLER İLE SICAK SOHBET

Asfalt çalışması incelemeleri sonrasında Sindelhöyük Mahallesi’ne geçen Başkan Büyükkılıç, burada kendisini sıcak ve samimi şekilde, çiçeklerle karşılayan Sindelhöyük mahalle sakinleri ile bir araya gelip, sohbet etti. Büyükkılıç, mahalle ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, “Sindelhöyü, Develimizin en büyük mahallelerinden bir tanesi. Son dönemlerde de özellikle Sultan Sazlığı’na olan yakınlığı ve konumu ile fotoğrafseverlerin de sıkça uğradığı şirin bir mahallemiz. Sağ olsunlar, Sindelhöyüklü hemşerilerimiz de her zaman olduğu gibi bizleri hoş sohbet ve güler yüz ile karşıladılar. Biz de hemşerilerimizin hem taleplerini dinledik, hem de hallerini hatırlarını sorduk” diye konuştu.