KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

METEOROLOJİ DUYURDU KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

HAFTA BOYUNCA KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI BEKLENİYOR

CENANİ AYAYDIN ANNESİNİ HAKK’A UĞURLADI

81 YAŞINDA HAYATA VEDA EDEN HATİCE AYAYDIN, DUALARLA HAKK’A UĞURLANDI

FIRTINA HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

AĞAÇLAR DEVRİLDİ, ÇATILAR UÇTU

ERCİYES'TE KISITLAMA SAKİNLİĞİ

ERCİYES KAYAK MERKEZİ SAKİN BİR HAFTA SONU GEÇİRİYOR

HAVA SICAKLIKLARI BAL ÜRETİCİLERİNİ ENDİŞELENDİRDİ

ÖZTÜRK: BİZ GEREKLİ BAKIM VE ÖNLEMLERİ ALIYORUZ

KADIN GAZETECİLERE SORDUK…

MESLEKTE KADIN OLMAK AVANTAJ MI, DEZAVANTAJ MI?

İÇ ANADOLU'NUN ZİRVESİ ERCİYES DAĞI'NDA SUNİ KAR İLE KAYAK KEYFİ

306 BİN METREKÜP SUNİ KAR ÜRETİLEREK PİSTLERE PÜSKÜRTÜLDÜ

SEMT PAZARINDA ZAM ŞAMPİYONU MANDALİNA OLDU

"DİĞER ÜRÜNLERDE FİYATLAR NORMAL"

OĞLUNUN ALDIĞI 5 KAZ, 55 YAŞINDAKİ GİRİŞİMCİ KADININ GEÇİM KAPISI OLDU

5 KAZDAN 500 KAZA ULAŞTI

BU KÖYDE ÇOCUKLAR UZAKTAN EĞİTİM ALABİLMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYOR

İNTERNET ÇEKMEYEN KÖYDE ÇOCUKLARIN UZAKTAN EĞİTİM MÜCADELESİ

KAYSERİ’DE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA MEYDAN TURİSTLERE KALDI

TURİSTLER KENTİN TARİHİ YERLERİNİ GEZDİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KAYSERİLİ HOCASI VEFAT ETTİ

KAYSERİLİ EMEKLİ ÖĞRETMEN YUSUF KARACA HAYATINI KAYBETTİ

POLİSLER DOĞAYA YEM BIRAKTI

HAYVANLARIN KISITLAMADAN ETKİLENMEMESİ İÇİN 80 KİLO YEM BIRAKILDI

KURAKLIĞIN FOTOĞRAFI

KAYSERİ'DE 8 AY ARAYLA AYNI BARAJDA ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER KURAKLIĞI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

SULAR ÇEKİLDİ, ESKİ KÖY GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

KAYSERİ'DE YAĞMUR YAĞMAYINCA BARAJ SUYU ÇEKİLDİ

185 KİLOLUK DEV BALIĞI GÖRENLER ŞAŞKINLIK YAŞADI

185 KİLOLUK ORKİNOS KİLOSU 35 LİRADAN SATILIYOR

Gürkan Ofis Mobilyaları

SEVGİ EVLERİNDE KALAN ÇOCUKLAR KİL VE ÇAMURDAN ?DEDE KORKUT´ KÖYÜ YAPTI

KAYSERİ VALİSİ ŞEHMUS GÜNAYDIN: ?İMKANLARIMIZI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SEFERBER EDİYORUZ?

Kayseri´de, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü´nün sevgi evlerinde kalan çocuklar, kil ve çamurla 3.5 ayda yaptıkları köyle, Türk destanı Dede Korkut´u gelecek nesillere aktaracak.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer ile birlikte Dede Korkut Köyü´nün açılışını yaptı. Açılışın ardından açıklamalarda bulunan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, çocukları tebrik ederek, ?Öncelikle çocuklarımızı ve gençlerimizi tebrik ediyorum. Gerçekten çok güzel bir çalışmaya imza atmışlar. Emek ve gayret gerektiren, yoğun bir tempoda çalışma gerektiren bir eser ortaya koymuşlar. Biz çocuklarımızın hayatta karşılaşacakları engelleri rahatça aşabilmeleri için önümüzdeki dönemlerde kendilerini geliştirmeleri için her türlü imkanımızı seferber ediyoruz. Çünkü biz geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için çok çalışmak zorundayız. Bizlerin çok çalışması ve gayret göstermesi lazım. Onlara imkanlar sunmamız lazım. Kayseri´de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz diğer kurumlarımızla birlikte işbirliği içerisinde bu tür çalışmaları yoğun bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Çocuklarımızın yeteneklerine ve becerilerine göre en iyi şekilde çalışacakları alanları belirliyorlar ve bu alanlarda bu çocuklarımıza da biz her türlü imkanı sunuyoruz. Burada çocuklarımız çok güzel bir çalışma ve alın teriyle çok güzel bir Dede Korkut evi ortaya çıkarmışlar ve bundan sonrada inşallah çocuklarımızın bu konudaki yeteneklerini sergileyebilecekleri, kendilerini geliştirecekleri çalışmalara ağırlık vereceğiz. Hocalarımız kendileriyle bire bir ilgileniyorlar. Bizde fırsat buldukça eşimle beraber çocuklarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz. Bu çocuklarımızın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında da devlet olarak bütün imkanlarımızı onlar için seferber etmiş durumdayız. Bu çocuklarımız bize emanet. Onların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak ve hayata hazırlamak da bizim en önemli görevimizdir? ifadelerini kullandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer de, ?Bizler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak uhdemizde bulunan kadın, engelli, çocuk, şehit, gazi, yaşlı ve aile olmak üzere birçok alana hitap eden önemli bir bakanlığız. Bakanlığımızın temel felsefesi içerisinde psiko sosyal destek süreci oldukça önem arz etmektedir. Bugün burada belki Türkiye´de ilk olan devletimizin koruması altında olan çocuklarımızın el emeği göz nuru ile çalıştıkları yaklaşık 3 buçuk ay gibi önemli bir zaman diliminde bir köy ortaya çıkarttılar. 2019 yılının Dede Korkut Yılı olması nedeniyle bu ismi çocuklarımız kendileri verdiler. Bu da bizi ayrıca mutlu etti. Çünkü bizim bir amacımız vardı; çocuklarımızın özellikle yapmış oldukları her eylemlerde, her aktivitelerde Türk milli kimliğimizi, gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere aktarma gibi bir amacımız olduğunu düşünüyoruz. Çocuklarımız bizi çok gururlandırdılar. Burada bir köy ortaya çıktı ve tamamıyla kilden ve topraktan kendi el emekleri ile ortaya çıktı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Olgunlaşma Enstitüsü´ndeki hocalarımızın verdiği destekler önemli. Bu köy burada kalacak ve sürekli sergi halinde olacak. Biz burada özellikle şunu çok istedik; çocuklarımızın böyle bir şey düşünmeleri bizi çok mutlu etti. Çünkü gelecek nesillere kültürel mirasımızı aktarmayı ok istiyorduk. Bunlar bizim için olmazsa olmazlardandır. Çünkü biz çocuklarımızın sadece akademik başarılarını takip etmekle kalmayıp, iyi bir insan, dürüst bir insan ve merhametli bir insan olmalarını da amaçlıyoruz. Akademik başarı bir yere kadar. Vatanını ve memleketini seven, etrafında meydana gelen sosyolojik olaylardan haberdar olan bir nesil eğitmeye çalışıyoruz? şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : İHA