KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

YERLİ VE MİLLİ KANAMA DURDURUCU

KAYSERİ COVİD 19’U KOVUYOR !

KORONA VİRÜS GÖZÜ DE ETKİLİYOR

ŞEHİR HASTANESİ’NDE GÜNLÜK ON BİN HASTA BAKIYORUZ

AFRİKALI HASTA KAYSERİ’DE ŞİFA BULDU

TÜRKOVAC İÇİN ACİL KULLANIM ONAYI BAŞVURUSU

DİZ VE KALÇA AĞRILARI

ÜNİVERSİTELİ SEVİM BİYONİK PROTEZ İSTİYOR

TOMARZA’DA KOLONOSKOPİ UYGULAMASI

DR. IŞILDAK:"ŞİDDETİ ÖNLEYECEK TEDBİRLER İSTİYORUZ"

TURKOVAC GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ONLİNE TOPLANTI

ANTİBİYOTİKLERİ DAHA AKILCI KULLANMALIYIZ

PSİKOLOG ERTUĞRUL: “ÇOCUKLARINIZLA DAHA KALİTELİ ZAMAN GEÇİRİN”

PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLARIN RUH SAĞLIĞI

BAŞKAN ÖZTÜRK ÇOCUK HASTA ODASININ AÇILIŞINI YAPTI

KAYSERİ MAVİ KATEGORİ’DE

Gürkan Ofis Mobilyaları

SELİME TEYZE AŞI SAYESİNDE COVİD 19’ U KOLAY ATLATTI

İlimizde yaşayan 70 yaşındaki Selime Keser  3 doz aşı olduktan sonra yakalandığı Koronavirüsü hastaneye dahi gitmeden evinde rahatlıkla atlatıp, aşı karşıtlarına bir an evvel aşı yaptırın çağrısında bulundu.

İlimiz sakinlerinden 70 yaşındaki Selime Keser; yurtdışına gidebilmek için 3 doz aşı oldu. Aşılarını tamamlayan Keser; 3 ay sonra koronavirüse yakalandı. Hastanede yatan annesinin yanında refakatçi olarak kalan Keser, kendi isteğiyle yaptırdığı PCR testinin 'pozitif' çıkmasıyla koronavirüse yakalandığını anladı.

Hiç bir semptom yaşamadığını, hastaneye dahi gitmeden evinde rahatlıklar hastalığı atlattığını ifade eden 70 yaşındaki Keser aşı karşıtlarına inadınızdan vaz geçip bir an evvel aşınızı yaptırın çağrısı yapmayı da ihmal etmedi.  "Biz yurt dışına gittiğimiz için aşısız kabul edilmiyor. Onun için 2 tane Sinovac, 1 tane Biontech aşısı yaptırdık. Bir sıkıntı görmedik. Üçüncü doz aşıdan 3 ay sonra hastalığa yakalandım. Annem koronavirüs olmuştu, onun yanında refakatçi kaldım. Herhalde orada kaptım. Kendi isteğimle hastaneden çıkınca test yaptırdım, 'pozitif' dediler. Hiçbir ağrım, sızım yoktu. Eve geldim, her işimi yaptım. 5. günü annem vefat etti. Aşıdan biz bir zarar görmedik. İyi olmasa bu kadar insanın aşı olacağını sanmıyorum. Biz bile 4. aşıyı olalım diye can atıyoruz. Yeğenim var aşıya çok karşı. 4 çocuğu ile birlikte hepsi koronavirüs oldu. Evde ağır bir şekilde geçiriyorlar hastalığı. Şimdi aşı olmaya karar verdi. Ben hastane yüzü görmedim, evde de çok rahat geçirdim. Kapı dışına çıkmadım, eve kimseyi almadım. Herkes muhakkak aşı olmalı. Aşının faydası çok büyük"                               

Öte yandan aşılı kişilerin hastalığı daha rahat atlattığını vurgulayan Kayseri Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın’da Selime teyzeyi örnek göstererek ilimiz sakinlerine aşılarını tamamlamalarını tavsiye etti.  “ Kevser teyzemiz kendisinin de ifade ettiği gibi aşılarını zamanında tam olarak yaptırmış. Hastalığı, tesadüf üzerine yaptırmış olduğu test sonucu anlıyor ve izolasyona alınıyor. Kevser teyze tam  aşılı olduğundan dolayı  rahat bir şekilde bu hastalığı evinde geçirebildi. Biz şunu biliyoruz ki yaşlı hastalarımızda, kronik rahatsızlığı olan kişiler aşılarını tam yaptırmış ise bu hastalığı evinde rahat bir şekilde geçirebilir. Hastaneye yatma ihtiyacı olmayabilir. Hastaneye yatmış olsa bile yoğun bakıma geçmeden taburcu olup iyileşebilir. O yüzden aşı takviminde önerilen şekilde aşılarımızı mutlaka yaptıralım ki kendimizi korumaya alalım. Özellikle kronik hastalıklarımız var ise, belli yaş grubunun üzerinde isek, aşı takvimine mutlaka uyalım. Bakanlığımızın ve bilim kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda aşımızı yaptıralım, hem kendimizi koruyalım, hem de bu hastalığın bitirilmesi için katkıda bulunalım”