KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ANADOLU ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ STRATEJİ KURULU ERÜ’DE TOPLANDI

OKULLAR ŞENLENDİ

NNYÜ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ

AGÜ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ’NDEN LİSANS BİTİRME PROJELERİ FUARI VE YARIŞMASI

AGÜ YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTELER SIRALAMASI’NDA İLK 30’DA

TALAS’IN KÜTÜPHANELERİ’NDE ÖĞRENCİLER SINAVA HAZIRLANIYOR

BİLGENESİL OKULLARI’NDA YILSONU HEYECANI

ERÜ’DE ‘KARİYER GÜNLERİ’ ETKİNLİĞİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘YERLİ VE MİLLİ GENÇLİK’ VURGUSU

KONSERVATUVAR YAZ KURS KAYITLARI BAŞLIYOR

TURKİSHTİME’IN KİMYA BİLİMİNE YÖN VEREN 100 TÜRK ARAŞTIRMASINDA ERÜ’DEN 3 ÖĞRETİM ÜYESİ YER ALDI

HAFIZLIK İMAM HATİP ORTAOKULLARI GİRİŞ SINAVI 1820 ADAYIN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇOCUKLAR HÜNERLERİNİ BURADA SERGİLİYOR

BAŞKAN PALANCIOĞLU MİNİK ÖĞRENCİLERİN SERGİSİNİ GEZDİ

SEYRANİ KAMPÜSÜ İÇİN DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

YÖK İHTİSAS ALANLARI BELİRLEDİ

Anahtar Kelimeler: ŞEKER’ EĞİTİME BÜYÜK DESTEK
Gürkan Ofis Mobilyaları

ŞEKER’DEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

50 ÇOCUĞA ÜCRETSİZ EĞİTİM

Kayseri Şeker’in desteği ile Birlik Vakfı Kayseri Şubesince inşası tamamlanan ve bu yıl eğitime başlayacak olan Kayseri Koleji, yapılan sözleşme çerçevesinde 50 çiftçi ve çalışan çocuğuna ücretsiz eğitim verecek. Kolej ayrıca 50’nin üzerinde yapılan her başvuru için öğrencilere, yüzde 10 indirim hakkı tanıyacak.

Konuyla ilgili bilgiler veren Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri ŞekerVakfı olan KAYŞEV aracılığı ile yükseköğrenim gören çiftçi ve çalışan çocuklarına karşılıksız burs imkânı tanırken, Birlik Vakfı ile yapılan anlaşma neticesinde ise lise ve ortaokul seviyesindeki 50 öğrenciye, Kayseri Koleji’nde ücretsiz eğitim imkânı sağladıklarını ifade etti.

Başkan Akay, Kolejdeki eğitim ve öğrenim döneminin bu yıl başlayacağını da belirterek, “Kayseri Şeker ile Birlik Vakfı’nın imzaladığı sözleşme çerçevesinde inşa edilenKayseri Koleji’nin yapımı bu yıl tamamlandı. Ortaokul ve Lise kısmını kapsayacak şekilde faaliyete giren olan bu okulun yapımına verdiğimiz destekten dolayı, çiftçilerimizin ve çalışanlarımızın çocuklarından 50 kişi için ücretsiz eğitim hakkı aldık. Bu konuda bölge müdürlüklerimiz aracılığı ile bunun duyurusunu gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin sınavlardan aldığı puanlara göre bir sıralama yapılarak, en yüksek ilk 50 kişiye ücretsiz eğitim imkânı verilecek ve talebin 50 kişiyi geçmesi durumunda ise öğrencilerimize yüzde 10 indirim yapılacaktır. Böyle bir imkânı çiftçi çocuklarına sunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Açıklanan sınav sonuçlarına göre çiftçi ve çalışan çocuklarımızın tercihlerini yaparken, Kayseri Koleji’ni de değerlendirerek, ücretsiz eğitimden faydalanmalarını umuyoruz. Ayrıca Kayseri Şeker, kendi Eğitim Vakfı aracılığı ile de yükseköğrenim gören çiftçi ve çalışan çocuklarına da karşılıksız burs imkânı sağlamaktadır. Bu yönü ile eğitime verdiğimiz desteğin çiftçilerimize ve çocuklarına hayırlı olmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.