KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ ŞEKER, ŞARKIŞLA LİSANSLI DEPOSUNU

ÇİFTÇİLERİN HİZMETİNE SUNDU

Kayseri Şeker 2016 yatırımları kapsamında Sivas İli Şarkışla İlçesindeki 20 bin ton kapasiteli 16 adet lisanslı depoyu bölge çiftçilerinin hizmetine sundu.
Açılışta konuşan Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, "Bugün böyle bir tesisin açılışından dolayı memnuniyetimi sizlerle paylaşmak isterim. Biz yerel yönetimler olarak Şarkışla ya Bütün yatırımcıların yapacağı yatırımlara elimizden geldiğince destek veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, ağzımızın tadını bozmasın bu kara günlerden de kurtulacağız inşallah. Allah varsa gam yok demek lazım. Yarınlar bugünlerimizden daha iyi olacak inşallah. Bu tesisi vücuda getirmek için gayret eden Başkanımızdan mühendisine, işçisinden tüm çalışanlarına varana kadar herkese teşekkürlerimi şükranlarımı sunuyorum. Allah ürünlerinizi bereketli kılsın, Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin diyor ve saygılarımı sunuyorum" dedi.
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da yapmış olduğu konuşmasında; "Bugün Şarkışla lisanslı depo tesisini açıyoruz. Arzumuz hasat dönemine yetiştirmekti o yüzden biraz acele ettik. Bunu da başardık Cenab-ı Allah´a şükrediyoruz" diye konuştu. Başkan Akay, "Biz bu güzide tesislerin Cumhurbaşkanımız tarafından açılması için davette bulunmuştuk 3,5 ay öncesinden ayrıca yazıda göndermiştik. Arzu ediyorduk ki çiftçinin malı olan Kayseri Şekerin Orta Anadolu´nun en büyük yatırımı olan tesisler Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açılsın ve çiftçimizde gururlansın istemiştik. Ama maalesef bu olaylar bunun biraz ileriye atılmasını sağlamış oldu. Biz bu isteğimizden vazgeçmiş değiliz. İnşallah ilerleyen zamanda hayat normale döndüğü zaman tekrardan bunların açılışının yapılmasını arzu ediyoruz" ifadesinde bulundu.
Başkan Akay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
"Toplamda 700 günde yapılacak bu tesisleri biz 10 ay gibi bir sürede bitirdik. Bu başarı kolay sağlanmadı. Bu bizim çiftçimiz ve şirketimizin gücünün bir ifadesidir. Böyle mutlu bir günü bize yaşattığı için Cenab-ı Allah´a şükürler olsun. Bu yatırım sadece Şarkışla için değil Cemel, Gemerek hatta Altınyayla ve Şarkışla civarındaki tüm çiftçilere hizmet edecek bu yatırım çiftçimizin ürününün daha iyi değerlendirilmesini sağlayacaktır. Bu sayede inşallah çiftçimiz daha çok kazanacak. Aracıların aldığı para çiftçimizin cebinde kalacak. Bu tesis yapıldıktan sonra böyle kalmaması lazım. Arkasından başka uygulamalar gelmeli. Biz bu uygulamaları planlayacağız. Bunların başında sözleşmeli tarım ve sertifikalı tohum uygulamaları olacak. Bunun yanında hububat sanayisine de katkı sağlamış olacak.
Başkan Akay ayrıca Ülke gündemindeki konularla ilgili olarak da şu açıklamaları yaptı; Biliyorsunuz ülkemizde alçak bir kalkışma hareketi oldu. Sayın cumhurbaşkanımız başta olmak üzere kuvvet komutanlarımız ve devletimize kast edildi. TBMM bombalandı. TBMM tarihinde hiçbir zaman böyle bir saldırıya maruz kalmadı. Genelkurmay işgal edilmeye çalışıldı. Kısaca Türk milleti ve devletimiz bir saldırıya uğradı. Fetö terör örgütü tarafından ülkemize kast edildi. Ana cenabı Allah´a hamd olsun Türk milletinin basireti, Cumhurbaşkanımızın cesareti ve dirayeti bu saldırıyı bertaraf etmemizi sağladı. Bu alçak girişimde bulunanları lanetliyoruz. Bu saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah´tan rahmet yaralı olan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu alçaklıktan sonra hepimizin bunlara karşı daha dikkatli olmamız lazım. İçimizde ki hainlere fırsat vermeyecek şekilde tedbirler almamız lazım. Devletimiz bu manada gerekli olan kararları alıyor. İnşallah hak edenler gerekli cezaları alacaklar. Milletimiz büyüklüğünü ve asaletini en net şekilde ortaya koydu. 1 saatte darbe yapanlara karşılık vererek onları 2 saatte yok etti. Şimdi adalete hepsi hesabını vereceklerdir" dedi.
Buğday başakları ile yapılan dualar eşliğindeki kesilen kurban ve açılış sonrasında ilk ürün getiren Muhlis Lektemur kendisine takdim edilen hediye altını Kayseri şeker Sağlık ve eğitim vakfına bağışlaması çiftçiler ve açılışa katılanlar tarafından büyük takdir topladı.
Kayseri Şeker Lisanslı depolarının hizmete açılışına; Şarkışla, Gürçayır, Cemel Belediye Başkanları, İlçe Müftüsü, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kanak Sulama Birliği, Şarkışla ve Gemerek Taşıyıcılar Kooperatifi, Ziraat Odası Başkan ve Yöneticileri , Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyelerinden İlhan Argun, Harun Halıcı, Nizamettin Çatak, Denetim Kurulu Üyelerinden Menderes Baran, Mehmet Güntay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyelerinden Hurşit Dede, Abdulkadir Güneş, Niğmetullah Sevim, Halis Lektemur, TMO İl ve İlçe Temsilcileri, Banka temsilcileri, Şeker-İş Sendikası Kayseri Şube Başkan ve Yöneticileri, Bölge çiftçileri ve çalışanlar katıldılar.