KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜS SEBEBİYLE VEFAT EDENLERİN SAYISI 168 OLDU

VAKA SAYISI 10 BİN 827

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM KAMPANYASINI BAŞLATTI

MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI BAŞLATTI

COVİD-19 TRAVMASINA KARŞI MEB İKİ AYRI KILAVUZ HAZIRLADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin ve velilerin salgının ortaya çıkardığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğünün iki ayrı kılavuz hazırladığını duyurdu.

KAYSERİ’DE ŞEHİR GİRİŞLERİNDE KONTROLLER BAŞLADI

KAYSERİ’DE ARAÇ GİRİŞLERİNDEKİ KONTROLLER, UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN SU AÇIKLAMASI

TEMMUZ AYINA KADAR TÜM ABONELER 2019 YILI FİYAT TARİFESİNDEN SUYU KULLANABİLECEKLER

BAŞKANLARIN 'SAĞLIK' ZİRVESİ

BÜYÜKKILIÇ: REHAVET OLMAMALI

MAHALLELERDEKİ TRAFOLAR PLANLI GELİŞMENİN GÖSTERGESİ

PALANCIOĞLU: MAHALLELER BÜYÜYOR GELİŞİYOR

KOCASİNAN’DAN SOKAK HAYVANLARINA YEM VE MAMA TAKVİYESİ

ÇOLAKBAYRAKDAR: KÜÇÜK DOSTLARIMIZI UNUTMADIK

SEYAHAT İZİN BELGESİNE KOLAYLIK

SEYAHAT İZİN BELGESİ E-DEVLET'TEN ALINABİLECEK

İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL KARARI

SAHADAKİ DENETİM VE KONTROLLER EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARILACAK

TOMARZA BELEDİYESİNDEN MASKE DAĞITIMI

TOMARZA’DA ‘EvdeKal’ ÇAĞRISI

UMRECİLER 1 HAFTA DAHA KARANTİNADA KALACAK

‘BİLİM KURULU’ KARARIYLA TAHLİYE İŞLEMLERİ, 1 HAFTA ÖTELENDİ

PINARBAŞI’DA GIDA YARDIMI

PINARBAŞI’DAN 65 YAŞ ÜSTÜ İLÇE SAKİNLERİNE GIDA YARDIMI

PANPET TIR FİLOSU GENÇLEŞİYOR

2020 MODEL 5 YENİ TIR’I FİLOSUNA DAHİL ETTİ

İL HIFZISSIHA KURUL KARARLARI

TİCARİ TAKSİLERE SINIRLAMA GETİRİLDİ

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

Emeklilerimizin Ramazan ikramiyelerini 7-11 Nisan’da verilecek

ŞEHİT BABASINDAN DUYGULANDIRAN DAVRANIŞ

"Hocam sabah okulu açacak kimse var mı, yoksa ben geleyim”

İdlib’deki hain saldırıda 32 kahraman silah arkadaşı ile şehit olan Uzman Onbaşı Ali Taşöz’ün babası Hüseyin Taşöz’ün acı haberi aldığı günün ardından görev yaptığı Develi Lisesi müdürünü arayarak, "Hocam sabah okulu açacak kimse var mı, yoksa ben geleyim. Eğer kapıyı açmazsak çocuklarımız dışarıda kalır, üşür" dediği ortaya çıktı.

Baba Hüseyin Taşöz, 27 Şubat Perşembe günü yaşanan hain hava saldırısı sonrasında oğlu Uzman Onbaşı Ali Taşöz’ün şehadet haberini aldı. Develi Lisesi Okul Müdürü Murat Gediri de şehadet haberinden sonra baba Hüseyin Taşöz’ün kendisini arayarak ’Hocam okulu açacak kimse var mı? Yoksa ben geleyim eğer kapıyı açmazsak çocuklarımız dışarıda kalır üşür’ dediği sözleri sosyal medyada paylaşmıştı.

Okul Müdürü Murat Gediri, İdlib şehidi Ali Taşöz’ün babası Hüseyin Taşöz ile sabah saat 05.00 gibi geçen konuşma ve yaşananları şu şekilde anlattı:

"Kahraman İdlib şehidimiz Ali Tazöz’ün babası Hüseyin Taşöz okulumuz çalışanlarındandır. Kahraman şehidimizin şehit haberi ailesinin evine ulaşınca okulumuzda görevli olan Hüseyin ağabeyimiz sabah okulu açması gerektiğini okulu açmazsa öğrencilerin soğukta kalıp üşüyeceklerini düşünerek sabah saat 5 sıralarında beni aradı. Dedi ki ’hocam sabah okulu açacak kimse var mı, yoksa ben geleyim. Eğer kapıyı açmazsak çocuklarımız dışarıda kalır üşür.’ Bende kendisine ’Hüseyin ağabey ne demek öyle şey mi olur başımız sağolsun. Allah rahmet eylesin şehidimizin mekanı cennet makamı âli olsun. Ben gerekirse gelir sabah erkenden okulu açarım sen onu dert etme’ dedim aramızda böyle bir diyalog geçti"

Müdür Gediri, "Bu söz karşısında duygulanmamak bu söz karşısında hislenmemek, ağlamamak mümkün değil. Evladı şehit oluyor, şehit olan evladının yasını tutarken memleketin çocukları da bana emanet ben kapıyı açmazsam onlar dışarıda kalır üşürler düşüncesiyle okul müdürünü arıyor yada kapıyı açacak birilerini aramaya başlıyor. Söylenecek söz yok bunu kelimelerle ifade etmek zor. Biz sadece şunu diyoruz; bizde ne Çanakkaleler biter, ne kahramanlar tükenir bizim kahramanlarımız da Çanakkalelerimiz de her an yaşanır ve her anda yaşanmaya devam edecektir. Şehitler tepesi hiç bir zaman boş kalmayacaktır, sırası gelen herkes şehit olduğu zaman sıra bize gelince biz de şehit olacağız ve o şehitler tepesini asla sahipsiz bırakmayacağız. Kahraman İdlib şehidimiz Ali Taşöz’e buradan rahmetler diliyoruz mekanı cennet olsun makamı âli olsun Rabbim sevdikleri ile ahrette kavuştursun, Peygamberimize komşu eylesin" ifadelerini kullandı.

Hüseyin Taşöz’ün görev yaptığı Develi Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri de şehidin evine giderek taziye ziyaretinde bulundu.

Haber Kaynak : İHA