KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜS SEBEBİYLE VEFAT EDENLERİN SAYISI 168 OLDU

VAKA SAYISI 10 BİN 827

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM KAMPANYASINI BAŞLATTI

MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI BAŞLATTI

COVİD-19 TRAVMASINA KARŞI MEB İKİ AYRI KILAVUZ HAZIRLADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin ve velilerin salgının ortaya çıkardığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğünün iki ayrı kılavuz hazırladığını duyurdu.

KAYSERİ’DE ŞEHİR GİRİŞLERİNDE KONTROLLER BAŞLADI

KAYSERİ’DE ARAÇ GİRİŞLERİNDEKİ KONTROLLER, UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN SU AÇIKLAMASI

TEMMUZ AYINA KADAR TÜM ABONELER 2019 YILI FİYAT TARİFESİNDEN SUYU KULLANABİLECEKLER

BAŞKANLARIN 'SAĞLIK' ZİRVESİ

BÜYÜKKILIÇ: REHAVET OLMAMALI

MAHALLELERDEKİ TRAFOLAR PLANLI GELİŞMENİN GÖSTERGESİ

PALANCIOĞLU: MAHALLELER BÜYÜYOR GELİŞİYOR

KOCASİNAN’DAN SOKAK HAYVANLARINA YEM VE MAMA TAKVİYESİ

ÇOLAKBAYRAKDAR: KÜÇÜK DOSTLARIMIZI UNUTMADIK

SEYAHAT İZİN BELGESİNE KOLAYLIK

SEYAHAT İZİN BELGESİ E-DEVLET'TEN ALINABİLECEK

İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL KARARI

SAHADAKİ DENETİM VE KONTROLLER EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARILACAK

TOMARZA BELEDİYESİNDEN MASKE DAĞITIMI

TOMARZA’DA ‘EvdeKal’ ÇAĞRISI

UMRECİLER 1 HAFTA DAHA KARANTİNADA KALACAK

‘BİLİM KURULU’ KARARIYLA TAHLİYE İŞLEMLERİ, 1 HAFTA ÖTELENDİ

PINARBAŞI’DA GIDA YARDIMI

PINARBAŞI’DAN 65 YAŞ ÜSTÜ İLÇE SAKİNLERİNE GIDA YARDIMI

PANPET TIR FİLOSU GENÇLEŞİYOR

2020 MODEL 5 YENİ TIR’I FİLOSUNA DAHİL ETTİ

İL HIFZISSIHA KURUL KARARLARI

TİCARİ TAKSİLERE SINIRLAMA GETİRİLDİ

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

Emeklilerimizin Ramazan ikramiyelerini 7-11 Nisan’da verilecek

ŞEHİT AİLELERİ DERNEK BAŞKANI ALİ YAVUZ BASIN AÇIKLAMASI

TÜRK MİLLETİ İÇİN GÜN; ÇANAKKALE'DİR, SAKARYA'DIR

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Ali Yavuz, dernek hizmet binasında düzenlediği basın açıklamasında İdlib’de yaşanan ve 33 askerimizin şehit olduğu hain saldırıyı lanetleyip, mültecilerin Avrupa Birliği ülkelerine geçişlerinin serbest bırakılma kararını destekleyerek "Türk Milleti için gün; Çanakkale'dir, Sakarya'dır, Dumlupınar'dır, Sarıkamış'tır. Türkiye geç kalınmış bir olaya imza attı" değerlendirmesinde bulundu. Yavuz ayrıca  şehit sayısı ile  alakalı sosyal medyada yapılan spekülasyonlara itibar edilmemesi çağrısında bulundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Ali Yavuz, dernek binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında İdlib’de yaşanan hain saldırıyı lanetleyerek "27 Şubat 2020 tarihinde Suriye-İdlib Barışı Koruma Bölgesinde, sivilleri korumakla görevli Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarımıza yapılan hain saldırıda milletimizi derinden yaralayan Kahraman Mehmetçiklerimizin Şehit olduğunu üzülerek öğrendik. Tarihi Şan ve Şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapılan bu hain saldırıyı tüm şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz adına şiddetle kınıyoruz. Aziz Milletimizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin azmini ve kararlılığını sarsmayı hedefleyen bu tür saldırılar asla milletimizi ve ordumuzu yıldıramayacaktır. Bu tarifsiz acıyı sinesinde derinden hisseden milletimiz, bütün iç ve dış düşmanlara karşı tarihten aldığı güç ve azimle mücadelesini, kararlılıkla sürdürecektir. Türk Milleti için gün; Çanakkale'dir, Sakarya'dır, Dumlupınar'dır, Sarıkamış'tır. Tüm zorluklarına ve acılarına rağmen birbirimize kenetlenme, birliğimizi, dirliğimizi koruma günüdür. Aziz şehitlerimizin değerli aileleri ve kahraman gaziler ordumuzun, devletimizin ve milletimizin yanındadır. Acısını yüreğimizde derinden hissettiğimiz aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerimize baş sağlığı, yaralı gazilerimize acil şifalar dileriz" ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında şehit sayısı ile  alakalı sosyal medyada yapılan spekülasyonlara itibar edilmemesi çağrısında da bulunan Yavuz, Suriyelilerin Avrupa ülkelerine gitmeleri için sınır kapılarını açmasını desteklediklerini  vurgulayarak şunları kaydetti. "Sosyal medya üzerinden şehitlerimizin sayısıyla ilgili değişik rakamlar paylaşılıyor. Biz bu söylentilere itibar etmiyoruz, milletimizin de etmesini istemiyoruz. Devletimizin açıklamış olduğu resmi rakama göre 33 tane şehidimiz var. Bu sayının dışındaki sayılar bizi bağlamıyor. Biz devletimizin açıkladığı sayılara itibar ediyoruz. Devletimiz tarafından Suriyelilerin Avrupa ülkelerine gitmeleri için sınır kapılarını açmasını destekliyoruz. Geç kalınmış bir olaydır. Biz 6 milyona yakın Suriyeli mülteciyi Türkiye’de misafir ediyoruz. Avrupa destek vereceğini söyledi ama şimdiye kadar mültecilerin desteklenmesi için maddi olarak hiçbir desteği olmadı. Olmadığı gibi bize de her zaman köstek oldular. Türkiye geç kalınmış bir olaya imza attı. Biz bu kararı sonuna kadar destekliyoruz. Sınır kapılarımızın açılıp Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin Avrupa’ya ve bütün dünya ülkelerine gitmesini istiyoruz".

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ