KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Karaciğeri büyütüldü, hayata tutundu

Karlı yolları aşıp, aşılıyorlar

112 ekipleri paletli ambulanslarla kar-kış dinlemedi hastaların imdadına yetişti

COVİD 19 vaka sayısı yine pik yapma yolunda

Kayseri Şehir Hastanesi’nde ilk

Develi Yeni Devlet Hastanesi hasta kabulü için son aşamaya geldi

Yahyalı Devlet Hastanesi’ne yeni birimler

Kayseri'deki depremin ardından 8 kişi hastaneye başvurdu

COVİD 19 vakaları Kayseri’de de tırmanışa geçti

Hava ambulansı ile 219 hasta taşındı

Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’ye TÜBA’dan Ödül

Kuruyemiş ve baharat kapalı ortamlarda satılacak

Taraftarlar için aşı çadırı kurulacak

‘Sağlıkta Şiddet’ mercek altına alındı

Karnından 9 kilo ur çıkarıldı

 “TÜRKOVAC” ekibine şükran ziyareti

Gürkan Ofis Mobilyaları

ŞEHİR HASTANESİ’NDE GÜNLÜK ON BİN HASTA BAKIYORUZ

İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Ali Ramazan Beneli konuk olduğu ‘NEŞTER’ programında 182’deki yoğunluk ve hastaların bilinçli olarak özel hastanelere yönlendirildiği iddialarına cevap verip söylentilerin gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

Kaytv – Erciyes Tv ortak yayınında Cuma akşamları ana haber bülteni sonrası yayına giren ‘NEŞTER ‘ programına konuk olan İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Ali Ramazan Benli Pandemi süreci ve hastanelerdeki işleyişe dair soruları cevapladı.

İl Müdürü  Benli  182’deki yoğunluk ve hastaların bilinçli olarak özel hastanelere yönlendirildiği iddialarına verdiği cevapta gerçeğin çok başka olduğunu kaydedip, iddiaları yalanlayarak şöyle konuştu. “Özel hastanelere yönlendirme gibi bir durum yok.  Şehir hastanemizde  randevusuz gelenlere    müsaitlik varsa orada randevu oluşturulup  bakılıyor.  Bizim şehir hastanesinde günlük   baktığımız hasta  sayısı on bin. Bu aşamada  doktor arkadaşlarımızın bir kısmı pandemi  yerinde çalışıyor.  Dolaysıyla oralarda  düşen bir kapasite güçlüğü var.  Mesai dışı poliklinikleri açıyoruz.  Problemleri oturup konuşup bunları hızlı bir şekilde çözmeye çalışıyoruz. Öte yandan özellikle bugünlerde vatandaşlarımızdan talebinin arttığını görüyoruz.  Devlet hastanesinde günlük 5 bin hasta geliyor. Çok ciddi bir orada da yoğunluk var. Her şekilde en üst düzeyde performans ile ilimiz sakinlerine destek olmaya gayret gösteriyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsun”