KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KUPA MAÇI BİTTİ, SIRADA ANTALYA MAÇI VAR

SPOR TOTO SÜPER LİG'DE 15. HAFTA HEYECANI

VOLEYBOL 1.LİG ERKEKLERDE 9.HAFTA HEYECANI

DÜNYA DAĞ KAYAĞI ŞAMPİYONASI HACILAR KAPI'DA YAPILACAK

BELLONA KAYSERİ BASKETBOL İSRAİL’DE

KUPADA TURUN ADI KAYSERİSPOR 

BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘BELLONA KAYSERİ’ ÇIKIŞI 

DEVELİ BELEDİYE, DOLUDİZGİN

MİRA ÖZAKTI, TÜRKİYE ŞAMPİYONU

KAYSERİSPOR, IĞDIR MAÇINA HAZIR

BELLONA KAYSERİ, REKOR TAZELEDİ

BAL’DA KAYSERİ DERBİSİ VAR

DEVELİ'DE VOLEYBOL ŞENLİĞİ TAMAMLANDI

KAYSERİLİ OKÇULAR SAMSUN’DA MADALYALARI TOPLADI

KAYSERİSPOR ÇALIŞMALARA BAŞLADI

BAŞKAN ÖMER YAĞMUR İSTİFA ETTİ

Anahtar Kelimeler: ŞAMPİYONLUK ÇIKTILAR
Gürkan Ofis Mobilyaları

ŞAMPİYONLUK İÇİN YOLA ÇIKTILAR

HAYRİYE VE KUMSAL, KİCK BOKS DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILACAK

Kick Boks Dünya Şampiyonası, 15-24 Ekim’de İtalya’da yapılacak. İlimizi ve ülkemizi şampiyonada, Hayriye Türksoy Hançer ve Kumsal Kutlu Kayra temsil edecek. Her iki sporcu da Dünya Şampiyonluğu ile ülkemize dönmek istiyor.

Kick Boks Wako Dünya Şampiyonası, 15-24 Ekim’de İtalya’da yapılacak. Şampiyonaya ilimizi ve ülkemizi temsilen full contact 48 kiloda Hayriye Türksoy Hançer ve light contact 50 kiloda Kumsal Kayra Kutlu temsil edecek.

Bir yıldır Antrenör Esat Kaya gözetiminde çalışan sporcular, ağırlık, yüksek irtifa, çabukluk ve dayanıklılık, koşu antrenmanları ve salonda teknik-taktik antrenmanlar yaptılar. Hayriye ve Kumsal, son antrenmanlarını Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde yer alan salonlarında yaptılar. Her iki sporcu da İtalya’da yapılacak müsabakaların sonunda Dünya Şampiyonu olmak istiyor. Hayriye ve Kumsal, 14 Ekim’de İtalya’ya gitti.   

Son antrenman öncesi açıklamalarda bulunan Hayriye Türksoy Hançer, şöyle dedi: “Dünya Şampiyonası için 1 yıldır çalışıyoruz. Bundan önce aldığım derecelerden dolayı Dünya Şampiyonası’nda yer alma hakkı elde ettim. 1 yıl boyunca yoğun tempoda çalışmalara devam ettik. Birçok branşa dahil olarak farklı çalışmalara dahil olduk. Biz, sadece Kick Boks yapmıyoruz. Branşımız sadece tekme ve yumrukla olmuyor. Bütün çalışmaların sonunda bana şampiyon olmak kalıyor. Bize bu sürede emeklerini esirgemeyen hocamız Esat Kaya da çok teşekkür ediyorum. Dünya Şampiyonası’nda İstiklal Marşımızı okutacağız. Kupa benim olacak, almadan gelmeyeceğim.”

Bir diğer sporcu Kumsal Kayra Kutlu ise şunları kaydetti: “Dünya Şampiyonası’nda yer alan tüm sporcu arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Takım arkadaşım Hayriye ve Esat hocamla çok yoğun bir süreçten geçtik. Hiçbir zaman vazgeçmedik. Çünkü Dünya Şampiyonluğu için çalıştık. Hep yoğun tempo ile çalıştık. Müsabakalarda benim gözüm hep kürsüde olur. İtalya’ya gittiğimde de kürsüde olacak. Tek hedefim kupayı olarak ülkemize gelmek.”

Haber: Şevket Tekin