KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

AŞI KARŞITLIĞINI TAMAMEN REDDEDİYORUZ

Kayseri Eczacı Odası Başkanı Akın: “Vatandaşlarımız bilimsel kaynaklara inansınlar”

AZ UYUYAN İNSANLARDA OBEZİYE EĞİLİMİ ARTIYOR

İKİ GÜN ARKA ARKAYA UYKUSUZ KALMAK ÖLÜMLE EŞDEĞERDİR

KAYSERİ TABİP ODASI COVİD-19 AŞI KURULU SAĞLIK BAKANLIĞI’NA ŞÜKRANLARINI SUNDU

“ÜLKEMİZDE COVİD-19 AŞI UYGULAMASININ BAŞLAMIŞ OLMASI SEVİNDİRİCİDİR”

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA COVİD-19 AŞILARI VURULMAYA BAŞLANDI

1400 SAĞLIK ÇALIŞANI AŞI OLACAK

DEV SAĞLIK YATIRIMLARI GÜN SAYIYOR

75 YATAKLI BÜNYAN İLÇE DEVLET HASTANESİ İNŞAATINA İNCELEME

KORONA VİRÜS AŞILARI HASTANELERE DAĞITILMAYA BAŞLANDI

KAYSERİ'YE GELEN 15 BİN AŞI, HASTANELERE DAĞITILIYOR

MÜZİSYEN DOKTOR COVİTİ YENİP ÖLÜMDEN DÖNEN KÜÇÜK HASTASI İÇİN ÇALDI

ZEYNEP’ İ DOKTORLARI GEREKLİ TAHLİL VE TETKİKLERİ YAPTIKTAN SONRA HASTANEYE YATIRDILAR

KAYSERİ 112’NİN KADIN EKİPLERİNİ GÖREN GURURLANIYOR

“KADINLARIN HER ŞEYİ YAPABİLECEĞİNİ BU ŞEKİLDE ANLAMIŞ OLDUK”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘KAN BAĞIŞI’ SEFERBERLİĞİ

İLK OLARAK KASKİ PERSONELİ KAN BAĞIŞI YAPTI

112 ACİL SAĞLIK İSTASYONU ERCİYES’TE YENİDEN HİZMETE AÇILDI

CINGI: 112 ACİL EKİBİMİZ DOKTORLU OLARAK SÜREKLİ BURADA OLACAK

13 AMBULANS, AY VE YILDIZ KOREOGRAFİSİYLE HİZMETE ALINDI

Sağlık Bakanlığınca ‘Sıhhat Projesi’ kapsamında Kayseri'ye tahsis edilen 13 ambulans hizmete alındı.

DİKKAT UZMANLAR UYARIYOR !

“LAHANA BİNBİR DERDE DEVA”

BENLİ: ZOR BİR YIL OLDU, 2020 YILI BİZİM İÇİN UNUTULMAYACAK ANILAR BIRAKTI

"Kişi ve temaslılara ulaşma süremiz 4 buçuk-5 saat arasında. Filyasyon oranımız da yüzde 99.8'lerde gidiyor"

AMBULANS HELİKOPTERLERİN 21 GÜNLÜK BEBEĞİ HAYATTA TUTMA YARIŞI

21 GÜNLÜK BEBEK ANKARA'YA GÖTÜRÜLDÜ

BENLİ: "KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ TÜRKİYE'DE TEDAVİ BAŞARISINDA İLK 3'TEYİZ DİYEBİLİRİM"

"COVİD'İ KÜÇÜMSEDİĞİMİZ ZAMAN DARBEYİ YERİZ"

YERLİ AŞI MUTASYONA UĞRAYAN VİRÜSE KARŞI DA ETKİLİ

"GÖNÜLLÜ OLARAK KENDİ AŞIMIZA KATKI VERMELİYİZ"

Anahtar Kelimeler: SAĞLIKLI HAYAT MERKEZLERİNDE
Gürkan Ofis Mobilyaları

SAĞLIKLI HAYAT MERKEZLERİNDE

SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRİLİYOR

Sağlıklı Hayat Merkezlerinde hizmet veren Gebe Bilgilendirme Sınıflarında annelere doğum sonrası, yeni doğan bebek bakımı ve beslenme gibi konularda bilgiler aktarılırken anne adaylarına da ayrı bir titizlikle yaklaşılıyor. Anne ve bebek sağlığında normal doğumun önemine değinildiği gebe sınıflarında doğuma teşvik edilen anne adaylarına gebelik sürecinin her evresi ve yapılması gerekenler hakkında birçok konu öğretiliyor.

Sağlıklı Yaşam Merkezlerinde verilen hizmetler ve Gebe Sınıfları hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, ?Kayseri´de 6 adet Sağlıklı Hayat Merkezi bulunmakta ve merkezlerde verilen hizmetler tamamen ücretsiz. Anne adaylarımız, merkezlerimizde bulunan gebe bilgilendirme sınıfları ile hamilelik ve hamileliğin rahat geçmesi, sağlıklı bir bebeğin hayata devam etmesi konularında her türlü desteği alıyorlar. Bildiğiniz üzere Sağlıklı Hayat merkezlerimizde gebe bilgilendirme sınıfları var. Gebe bilgilendirme sınıflarında sağlıklı bir hamilelik, hamileliğin rahat geçmesi, komplikasyonsuz doğum, doğum sonrası iyi bir lohusalık bakımı ve daha sonrasında da sağlıklı bir bebeğin hayata devam etmesi için her türlü çalışmayı sağlık personelimiz burada yapıyor. Ayrıca bu 6 Sağlıklı Yaşam Merkezimizde biz halkımızın ihtiyaç duymuş olduğu kanser taramaları, diyet poliklinikleri, sigara poliklinikleri ve ruh sağlığı anlamında da psikolojik destek tedavisi veriyoruz. İnsanların buralara sürekli gelmesini talep ediyoruz. Sağlıklı Hayat Merkezlerimiz ulaşılması en kolay yerler olup, Sağlık Bakanlığımız tarafından tüm hizmetler ücretsiz olarak karşılanıyor. Tüm halkımıza buradan sesleniyoruz. Gelin sağlıklı Hayat merkezlerimizde kanser taramalarınızı, gebeliğiniz boyunca her türlü eğitim desteğini alınız.Her türlü sağlık probleminizde bizler sizlere yardıma hazırız. Sizleri Sağlıklı Hayat Merkezlerimizde görmek, sizlere yardımcı olmak hekimler olarak bizleri mutlu edecektir? dedi.

Sağlıklı Yaşam Merkezlerinde verilen hizmetlerin içerisinde Gebe Sınıfına ayrı bir önem verdiklerine değinen Melikgazi İlçe Sağlık Müdürü Dr. Duygu Horoz; ?Hamilelik döneminin başından itibaren annelerimize, bebeklerini sağlıklı bir şekilde nasıl büyütecekleri, anne sütünün önemi, emzirmenin anne ve bebek arasındaki duygusal bağın gelişmesindeki rolü gibi birçok konuyu anlatıyoruz. Bizim buradaki hedefimiz sağlıklı annelerin, sağlıklı nesiller yetiştirmesini sağlamak. Unutmayalım ki toplumun yarısını kadınlar oluşturur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir? ifadelerini kullandı.

Anne adaylarının birçoğunun normal doğundan korktuğu ve sezaryene meyilli olduklarına vurgu yapan Gebe Bilgilendirme Sınıf Sorumlusu Ebe Emine Sevilmez ?Annelerimizin bu korkularını yenmek için doğumun tüm süreçlerini her ayrıntısına kadar anlatarak onları normal doğuma teşvik ediyoruz? dedi.

Gebe eğitim sınıfı olmasaydı normal doğumu asla başaramayacağını dile getiren Gebe Sınıfı Kursiyerlerinden Merve Aktaş Bozdemir ise ? 5 buçuk aylık kızım var. Gebe sınıfı ile kızım karnımda üç aylıkken, bir arkadaşımın vesilesiyle burayla tanıştım. İyi ki gelmişim dediğim yerlerden birisi. Gebelik sürecinde olan sıkıntılarımızın her anında ebelerimiz, hemşirelerimiz yanımızdaydı. Aynı durumda hastaneye yatışlarımız, çıkışlarımız, birçok sorunumuz da aradığımızda telefonlarını tereddütsüz bize gece gündüz açan, her anında bize yardımcı olmaya çalışan ebelerimiz var. Buraya her fırsatta gelmek istiyorum.Çünkü bizimle çok güzel bilgiler paylaşıyorlar. Burada yanlış bildiğimiz doğruları öğreniyoruz.İyi ki gelmişim, iyi ki varlar. Burası olmasaydı, normal doğumu asla başaramazdım diye düşünüyorum. Çocuğum her ağladığında onu bırakıp mamaya teşvik ederdim diye düşünüyorum. Ama eğitmenlerimizin sayesinde çok şükür yapamam dediğim şeyleri başardım ve başarmaya da devam ediyorum. İyi ki varlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum? dedi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ