KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MHP’DEN İLK

MHP İL BAŞKANI TOK’TAN KONGRE AÇIKLAMASI

MHP'Lİ ÖZDEMİR, SULAMA SORUNUNA PARMAK BASTI

ÇİFTÇİNİN SULAMA SORUNUNU MECLİSE TAŞIDI

ÖZHASEKİ, STK YÖNETİCİLERİ İLE BULUŞTU

KÜLTÜR KURULUŞLARI İLE KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

İYİ PARTİ’DEN COVİD-19 TEDBİRSİZLİĞİ İDDASI

AYRIÇ: SALGIN YAYILMA HIZI TESADÜFİ DEĞİL

ÖZHASEKİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

EN ÇOK BELEDİYEYE BİZ SAHİBİZ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ TEŞKİLATLARIYLA BAYRAMLAŞTI

“BELEDİYELERİMİZ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDI”

SP’DE İL BAŞKANI DEĞİŞTİ

SP İL BAŞKANI AV. BAKİ COŞKUN OLDU

ÖZDEMİR, YEŞİLHİSAR’I MECLİSE TAŞIDI

DON AFETİ ÇİFTÇİLERİ VURDU

TARİHİ BİR ANA ŞAHİTLİK ETTİK

ÖZHASEKİ: AYASOFYA BİZİM GENÇLİK HAYALİMİZ

VEKİL ÖZDEMİR’DEN SORU ÖNERGESİ

BAKAN SOYLU’YA ‘SU ALTI EKİBİ’Nİ SORDU

VEKİL KARAYEL YENİDEN SEÇİLDİ

AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU BAŞKANI

VEKİL ATAŞ’TAN AÇIKLAMA

İŞSİZLİK FONU İŞSİZLERE KULLANILMALIDIR

AK PARTİ’DEN ‘YEŞİL’ PROJE

YENİ 1 ÜYE, YENİ 1 FİDAN

CHP YÜKSEK DİSİPLİN KURULU ÜYESİ ORHAN YENİDEN ADAY

ORHAN: BİR KEZ DAHA VARIM

İYİ PARTİ KAYSERİ’DE SEBATİ ATAMAN DÖNEMİ BAŞLADI

ATAMAN, GÖREVİ BOZKURT’TAN DEVRALDI

BAŞKAN ÖZER’DEN DESTEK AÇIKLAMASI

KURULTAYDA KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEYECEĞİZ

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖNERGESİ REDDEDİLDİ

CHP MİLETVEKİLİ ARIK: “SAĞLIK ÇALIŞANLARINA NE ZAMAN SAHİP ÇIKACAKSINIZ”

CHP grubunun hazırladığı Sağlık çalışanlarının pandemi sürecindeki çalışma koşullarının araştırılması önergesi reddedildi. CHP Grubu adına önerge üzerinde konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık salgın nedeniyle 43 sağlık çalışanının şehit olduğunu hatırlatarak “Sağlık çalışanlarına şimdi değilse ne zaman sahip çıkacaksınız” ifadesini kullandı.

Normalleşme sürecinin ardından vaka sayılarının yeniden yükselmeye başlaması dikkatleri yeniden salgına çevirirken Cumhuriyet Halk Partisi salgın sürecinde sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının araştırılması için önerge verdi. Önerge üzerinde CHP grubu adına koşuna CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sağlık çalışanlarının bu süreçte büyük mücadele verdiğini belirterek, “Pandemi süresince Amerika'da sağlık çalışanları istifa edip sokağa çıktılar. Yaşlılarını tabiri caizse ölüme terk ettiler. Ama bizim sağlık çalışanlarımız her türlü olumsuzluğa rağmen hastalarını bırakıp kaçmadılar, her şeye göğüs gerdiler, günlerce evlerine gitmediler, çocuklarına sarılmadılar, maskeleri yüzlerinde yara yaptı, tulumlarının içerisinde çatlayacak derecede terlediler, kendi hayatları pahasına yurttaşlarımızın hayatını kurtarmak için büyük mücadele verdiler. Buradan, başhekimden hasta bakıcısına kadar tüm sağlık emekçilerine yürekten teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Salgın nedeniyle 43 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini ifade eden Arık, salgın nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit olduğunu bu konuda gerekli düzenlemelerinde bir an önce yapılması gerektiğini vurgulayarak “İlk görev şehidimiz de Profesör Doktor Cemal Taşçıoğlu oldu. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Her ne kadar, iktidar görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını yasal olarak şehit saymasa da biz biliyoruz ki şehitlik analarının ak sütü gibi helal.Sayın milletvekilleri, vatan savunmasında şehit düşen Mehmetçik'imizle, virüse yakalanırsa öleceğini bile bile çalışan sağlık emekçilerimiz arasında ne fark var? Gelin Gazi Meclis olarak bir hakkı teslim edelim, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın şehit sayılması için gerekli yasal düzenlemeleri hep birlikte yapalım”şeklinde konuştu.

Konuşması sırasında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının fotoğraflarını gösteren Arık,’ın duygusal anlar yaşadığı gözlemlendi.

Vekil Arık sözlerini noktalarken “Pandemi süresince sorgusuz sualsiz sağlık çalışanları nöbet tuttular, Nisan ayında yirmi dört saat hak edilen nöbeti sekiz saat üzerinden hesapladınız, onu da vermediniz. Geri kalan on altı saatlik nöbet parasını niçin vermediniz? Çünkü sağlık çalışanlarının on altı saatini hastaneyi yapan müteahhite verdiniz de onun için vermediniz. Sayın milletvekilleri, sağlık çalışanları emekli olunca onurlu bir yaşam sürmek istiyor. Sağlık çalışanlarımız Coronadan değil, emekli olmaktan korkuyor, sağlık çalışanlarına seçimden önce söz verdiğiniz 3600 ek göstergeyi şimdi değilse ne zaman vereceksiniz?” diye sordu.

Yapılan konuşmaların ardından yapılan oylamada önerge AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ