KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

YERLİ VE MİLLİ KANAMA DURDURUCU

KAYSERİ COVİD 19’U KOVUYOR !

KORONA VİRÜS GÖZÜ DE ETKİLİYOR

ŞEHİR HASTANESİ’NDE GÜNLÜK ON BİN HASTA BAKIYORUZ

AFRİKALI HASTA KAYSERİ’DE ŞİFA BULDU

TÜRKOVAC İÇİN ACİL KULLANIM ONAYI BAŞVURUSU

DİZ VE KALÇA AĞRILARI

ÜNİVERSİTELİ SEVİM BİYONİK PROTEZ İSTİYOR

TOMARZA’DA KOLONOSKOPİ UYGULAMASI

DR. IŞILDAK:"ŞİDDETİ ÖNLEYECEK TEDBİRLER İSTİYORUZ"

TURKOVAC GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ONLİNE TOPLANTI

ANTİBİYOTİKLERİ DAHA AKILCI KULLANMALIYIZ

PSİKOLOG ERTUĞRUL: “ÇOCUKLARINIZLA DAHA KALİTELİ ZAMAN GEÇİRİN”

PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLARIN RUH SAĞLIĞI

BAŞKAN ÖZTÜRK ÇOCUK HASTA ODASININ AÇILIŞINI YAPTI

KAYSERİ MAVİ KATEGORİ’DE

Gürkan Ofis Mobilyaları

REKTÖR ÇALIŞ ERAGEM EKİBİNE ŞÜKRANLARINI SUNDU

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ERÜ Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi’nde  Covid-19’a karşı geliştirilen yerli aşı TURKOVAC’ın Yükseköğretim Kurulu tarafından Üstün Başarı Ödülleri kapsamında ‘Topluma Hizmet Ödülü’ne layık görülmesine vesile olan ERAGEM ekibini ziyaret ederek şükranlarını sundu.

Erciyes Üniversitesi tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen, Sağlık Bakanlığı ve TÜSEB desteğiyle Faz-3 çalışmalarına devam edilen TURKOVAC’ın  Yükseköğretim Kurulu tarafından üstün başarı ödülleri kapsamında Topluma Hizmet Ödülü’ne layık görülmesine vesile olan ERAGEM Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve ekibine bir teşekkür ziyareti gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış başarılarından dolayı tebriklerini iletti.

Ziyarette konuşan ERAGEM Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, ziyaretlerinden dolayı Rektör Çalış’a şükranlarını sunarak  TURKOVAC çalışmalarında en büyük destekçilerinin Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış olduğunu vurgulayarak “Böyle onurlu bir ödül almaktan dolayı gururluyuz” ifadesini kullandı.

Rektör Çalış ise konuşmasında ERAGEM ekibini çalışmalarından dolayı tebrik etti. Her yıl YÖK tarafından düzenlenen 'Üstün Başarı Ödülleri' kapsamında bu yıl Topluma Hizmet Ödülü’nün Erciyes Üniversitesi tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen TURKOVAC Aşısının layık görüldüğünü hatırlatan Rektör Çalış sözlerini şöyle noktaladı.  "Üstün Başarı Ödülleri kapsamında üniversitemize layık görülen Topluma Hizmet Ödülü dolayısıyla başta YÖK Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımıza bizler teşekkür ediyoruz. En büyük teşekkürü de asıl bu işin mimarları olan Prof. Dr. Aykut Özdarendeli hocamıza ve ekibine ediyoruz. Bugünde bu gurur ve sevinci birlikte yaşamak için onlar ile bir araya geldik. En büyük teşekkürü ekipteki genç arkadaşlarımız hak ediyor. Vatanımıza, milletimize ve üniversitemize bu gururu yaşattıkları için çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”

Ziyaret Rektör Çalış’ın ERAGEM ekibi ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile noktalandı.